Premjerė atsakė į kritiką dėl VSD finansavimo: visi galėtų pasakyti, kad Vyriausybė ir Finansų ministerija juos skriaudžia
„Visų institucijų poreikiai yra vertinami vienodai – t. y., minimaliausi poreikiai, būtiniausi poreikiai arba patys svarbiausi poreikiai yra stengiamasi patenkinti.
Bet niekada nebus tokio biudžeto, kuris patenkins visų institucijų poreikius 100 procentų ar netgi turbūt 50 procentų.
Todėl, kad pageidavimų, paprastai, institucijos į ateinančių metų biudžetą prisiūlo, sakyčiau, kokius 10 kartų daugiau, negu leidžia biudžeto galimybės papildomai finansuoti“, – penktadienį Telšių rajone žurnalistams sakė I. Šimonytė.
„Bet kuris biudžetas yra sudėtingas. Visi ministrai tą patį galėtų pasakyti, kad Vyriausybė ir Finansų ministerija juos skriaudžia.
Visos kitos institucijos tą patį galėtų pasakyti. Nėra tokio biudžeto, kuriuo galėtų visi būti patenkinti, todėl kad poreikiai ir norai yra iš principo neriboti, o galimybės yra iš principo ribotos. Tai čia apie biudžetą“, – pridūrė ji.
Tuo metu į prezidento svarstymus I. Šimonytė sureagavo jau anksčiau išsakyta pozicija.
„O apie prezidento pasisakymus, aš tik galiu pakartoti ankstesnį komentarą – man labai gaila, kad prezidentas net nebando būti visiems vienodai teisingas“, – apgailestavo ji.
Kaip skelbta anksčiau, ketvirtadienį TV3 televizijai G. Nausėda teigė, jog kitų metų biudžete numatytas finansavimas VSD yra nepakankamas ir prilygsta mėginimui apsunkinti institucijos veiklą.
„Labai norėčiau tikėti, kad tų asmeniškumų nėra, bet kuomet būtent tos institucijos, kurių vadovai yra skiriami su Lietuvos Respublikos prezidento valia, yra būtent stekenami finansiškai – kito žodžio aš nerandu – aš turiu konstatuoti tuos asmeniškumus ir mėginimus finansiškai apsunkinti šių institucijų veiklą“, – kalbėjo G. Nausėda.
2025 m. valstybės biudžeto projekte numatoma, kad VSD finansavimas kitąmet sieks 53 mln. 21 tūkst. eurų. Tai – 2,5 mln. daugiau nei šiais metais.
Tačiau, departamento nuomone, asignavimai yra nepakankami ir, esant dabartinei geopolitinei realybei, VSD pajėgumų išlaikymas ir vystymas yra kritinės svarbos.
Tiesa, 2026 m. asignavimai ženkliai mažės – ketinama VSD skirti 47 mln. 605 tūkst. eurų, o 2027 m. – 47 mln. 875 tūkst. eurų.
Rašyti komentarą