Premjerė: Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė galėtų užimti švietimo ministrės postą
(2)„Galėtų, bet aš šiandien šių dalykų neplanuočiau komentuoti“, – Seime sakė I. Šimonytė, žurnalistų paklausta, ar minėtą postą galėtų užimti dabartinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė.
Nuo balandžio ši ministerija neturi nuolatinio vadovo, kai iš pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas. Jis atsistatydino nesutardamas su premjerės komanda, kaip turėtų būti sprendžiamos vienuoliktokų tarpinių patikrinimų problemos.
Tuo metu Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo ministerijoms laikinai vadovaujanti finansų ministrė Gintarė Skaistė teigė besitikinti greitų sprendimų, tvirtino, kad ministerijos dirba sklandžiai.
„Iššūkių tikrai netrūksta, tačiau tikiuosi, kad artimiausiu metu bus rastas sutarimas dėl nuolatinių kandidatų į Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijas, tai tikiu, kad mano darbas per tris ministerijas neturėtų užtrukti“, – žurnalistams Seime sakė G. Skaistė.
„Tikiuosi, kad šis laikotarpis neužsitęs ir dar Seimo pavasario sesijoje, tikėčiausi, kad galėtų būti priimti sprendimai ir nauji ministrai duoti priesaikas“, – pridūrė finansų ministrė.
Klausiama apie galimus kandidatus į ministrų postus, ji pažymėjo, kad „premjerė tikrai galės priimti tą sprendimą, kuris jai atrodo esantis reikalingas, nes ji formuoja komandą“.
„Kol kas, atrodo, viskas eina pagal planą ir turėtų būti sprendimai priimti artimiausiu metu, komanda intensyviai įsitraukusi. Manyčiau, kad neturėtų nukentėti (darbai – BNS) ir tikiuosi, kad kitos ministerijos sulauks savo nuolatinių ministrų artimiausiu metu“, – teigė G. Skaistė.
M. Navickienė pareigas paliko trečiadienį, viešojoje erdvėje kylant vis daugiau abejonių dėl jos ir sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, šios bendrovės savininke Ieva Trinkūnaite ir jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu.
Premjerė trečiadienį sakė, kad sprendimas dėl M. Navickienės pasitraukimo priimtas paaiškėjus apie jos kelionę į Dubajų prieš daugiau nei metus su I. Trinkūnaite ir V. Germanu.
Vyriausybė yra patvirtinusi, kad I. Trinkūnaitė kaip galima strateginė investuotoja neatitinka nacionalinio saugumo interesų.
Rašyti komentarą