Programavimo kursai: nuo ko pradėti ir ką pasirinkti?

Viena populiariausių sričių, į kurią šiandien pasineria norintys įgyti naujų įgūdžių ar netgi iš esmės pakeisti savo karjeros kryptį, yra programavimas ir informacinės technologijos apskritai. Toks pasirinkimas yra absoliučiai suprantamas – juk ši sritis pasižymi nenuginčijamais privalumais.

Visų pirma, technologijų svarba dabar tiesiog įspūdingai išaugusi: jos persismelkia į visas mūsų gyvenimo sritis. Panašu, kad ilgainiui ne tik informacinis raštingumas, bet ir programavimo pagrindai bei gilesnis technologijų išmanymas taps tokiais pat kasdieniame darbe ir gyvenime būtinais įgūdžiais kaip skaitymas ir rašymas. Akivaizdu, kad ateitis priklausys tiems, kas geba „susikalbėti“ su technologijomis ir jas valdyti.

Žinoma, daugelis taip pat susižavi pakankamai solidžiais programuotojų atlyginimais. O kur dar galimybė dirbti nuotoliu iš bet kurios pasaulio vietos ir būti savo laiko šeimininkais. Be to, technologijų ir programavimo žinios bei įgūdžiai suteikia pranašumą ir dirbant daugelyje kitų sričių.

Skirtingi mokymosi būdai

Na, o ką daryti, jei jau nutarėte įgyti programavimo žinių ir pasinerti į šią sritį? Reikėtų pirmiausia nuspręsti, koks mokymosi būdas bus patogiausias ir veiksmingiausias. Mokytis programuoti galima ir savarankiškai – medžiagos internete yra apsčiai, galima atsirinkti labiausiai patinkančius šaltinius. Savarankiškai mokytis galima savo tempu, atsižvelgiant į individualų mokymosi greitį ir tai, kiek pavyksta skirti laiko.

Visgi savarankiškas mokymasis turi ir nemažai minusų. Vien jau atsirinkti tinkamus mokymosi šaltinius gali būti tikras iššūkis, ypač jei anksčiau su programavimu neteko susidurti. Mokantis savarankiškai, dažniausiai nebūna nei atsiskaitymų, nei griežtų terminų. Taip patiriama mažiau streso, tačiau ir kyla pavojus ne tik neišmokti svarbių dalykų, bet ir apskritai viską mesti. Jau nekalbant apie tai, kad mokymasis sulėtėja, o bandant išspręsti net ir smulkią problemą kartais galima sugaišti keletą dienų.

Štai todėl norintiems įgyti naujų įgūdžių sparčiai ir efektyviai bei nieko nelaukiant imtis karjeros keitimo puikus sprendimas gali būti įvairūs IT ir programavimo kursai. Nuo Java iki Python, nuo PHP iki SEO, nuo Front-End iki Back-End, nuo Web dizaino iki DI (dirbtinio intelekto) pritaikymo ir dar daugiau – tokių mokymų pasirinkimas šiandien didžiulis. Galima rinktis ne tik norimą sritį, bet ir kursų trukmę, intensyvumą, sudėtingumo lygį ir panašiai.

Šiuose mokymuose pateikiama jau atrinkta aktualiausia mokymo medžiaga, orientuojamasi į naujoves ir tai, kas tuo metu paklausiausia rinkoje. Technologijų srityje tai yra nepaprastai svarbu. Be to, dėstytojai paprastai būna praktikai ir savo srities profesionalai, gebantys aiškiai perteikti net ir sudėtingiausią informaciją, padedantys įveikti keblias užduotys, motyvuojantys susidūrus su mokymosi sunkumais, negailintys vertingų patarimų, pasidalijantys įvairiomis gudrybėmis.

Pateikiamos užduotys irgi dažniausiai būna realistiškos – su panašiomis veikiausiai teks susidurti atrankose ar netgi ir darbe. Tad tiesiogiai susipažįstama su programuotojų darbo užkulisiais.

Dar vienas akivaizdus privalumas, kuriuo pasižymi programavimo kursai, yra jų visapusiškumas. Tokiuose mokymuose ne tik gilinamasi į pačias technologijas, bet ir susipažįstama su programuotojų darbo niuansais, taip pat įgyjama ir vadinamųjų soft skills, mokomasi dirbti komandoje, valdyti projektus. Visa tai padės tiek darbo paieškose, tiek ir jau pradėjus darbuotis.

Žinoma, galima (ir netgi labai rekomenduojama) abu mokymosi būdus derinti ir taip gauti maksimalią naudą. Tad jei technologijų sritys yra visiškai nauja, o žodžiai Front-End, Back-End, Java, PHP ir panašūs skamba kaip burtažodžiai, verta su ja susipažinti trumpai pasimokant savarankiškai – tai gali padėti susidaryti bendrą vaizdą ir apskritai nuspręsti, ar verta toliau gilintis į programavimą. Na, o pabaigus programavimo kursus tolesnis mokymasis ir tobulėjimas – neišvengiamas dalykas, norint sėkmingai įsitvirtinti technologijų pasaulyje.

Kaip atrasti savo sritį?

Norintys išmokti programuoti susiduria su dar vienu esminiu klausimu: kurią gi sritį pasirinkti? Juk technologijų sfera tokia plati!

Iš pradžių vertėtų pagalvoti, ką apskritai norėtųsi veikti ir kurti – gal internetinius puslapius, gal aplikacijas ar kompiuterinius žaidimus, galbūt dirbti su duomenų analize, gilintis į testavimą ar SEO ir taip toliau. Tai labai veiksmingai padeda nuspręsti, kokią kalbą ar kryptį iš daugybės rinktis – Java, Python, PHP, SEO, Python, Front-End, Back-End, Web dizainą, testavimą ar dar kažką kitą.

Žinoma, verta pagalvoti ir apie tai, kas atrodo įdomiau, kas labiau traukia ir sekasi. Pavyzdžiui, labiau linkstantiems į estetiką ir vizualią pusę įdomiau bus Front-End, Web dizainas ir panašios sritys. Na, o neapsisprendžiantiems, kam teikia pirmenybę, geras variantas gali būti Front-End arba Fullstack kursai.

Daugiau Nemokami programavimo kursai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder