Taurė vyno

Alkoholio vartojimas kelionės lėktuvu metu pavojingas gyvybei: mokslininkai atliko eksperimentą

Alkoholio vartojimas net ir įprastomis sąlygomis nelaikomas naudingiausia veikla. Tačiau, kaip parodė Vokietijoje atliktas eksperimentas, lėktuvų keleiviams tai dvigubai pavojingiau.

Daugelis lėktuvų keleivių mėgaujasi taure ar dviem vyno taurėmis, kurios padeda užmigti tolimų skrydžių metu.

Vokietijos aviacijos ir astronautikos centro bei Reino-Vestfalijos Acheno technikos universiteto mokslininkų grupė nusprendė patikrinti, ar tokia „miego piliulė“ nėa kenksminga.

Paaiškėjo, kad žala sveikatai yra dar didesnė, nei jie tikėjosi.

Eksperimente, kurio rezultatus paskelbė medicinos mokslo žurnalas „Thorax“, dalyvavo 48 sveiki 18-40 metų amžiaus savanoriai.

Eksperimentas buvo atliktas ne tikrame lėktuve, o barokameroje, imituojančioje žemą atmosferos slėgį, kaip skrydžio dideliame aukštyje metu.

Pusė dalyvių buvo kontrolinė grupė, kurie buvo patalpoje, kurioje buvo normalus atmosferos slėgis.

Eksperimento metu mokslininkai tikrino, kokį poveikį organizmui daro alkoholio kiekis, atitinkantis dvi skardines alaus arba dvi taures vyno.

Visų pirma jie matavo kraujo prisotinimo deguonimi lygį, širdies susitraukimų dažnį ir kitus svarbius rodiklius.

Eksperimentas parodė, kad žmonių, kurie užmigo išgėrę alkoholio „lėktuve“, deguonies kiekis kraujyje sumažėjo vidutiniškai iki 85 %, nors mažesnis nei 90 % rodiklis medicinoje jau laikomas keliančiu nerimą.

Tokių tiriamųjų širdies susitraukimų dažnis padidėjo vidutiniškai iki 88 dūžių per minutę, kad kompensuotų mažą deguonies kiekį kraujyje.

Kontrolinėje grupėje, kuri išgėrusi alkoholio miegojo „ant žemės“, deguonies įsotinimas kraujyje taip pat sumažėjo, bet tik iki 95 %, o širdies susitraukimų dažnis buvo vidutiniškai 77 dūžiai per minutę.

Dėl to eksperimento autoriai padarė išvadą, kad žemo atmosferos slėgio, būdingo skrendančio lėktuvo kabinai, ir alkoholio derinys ne tik pablogina miego kokybę, bet ir sukelia stresą širdies ir kraujagyslių sistemai bei lemia ilgalaikį mažą arterinio kraujo prisotinimą deguonimi.

Tai gali sukelti širdies ar plaučių ligų simptomų paūmėjimą šiomis ligomis sergantiems žmonėms.

Tyrimo autoriai pabrėžė, kad didesnės alkoholio dozės ne tik padidina neigiamą poveikį, bet ir padidina ūmių sveikatos sutrikimų, įskaitant skubios medicininės pagalbos atvejus pačiame skrydžio metu, riziką. 

Šaltinis: unian.net

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder