Garsi vizažistė Alina Lebideva – apie patirtą košmarą dėl žymiųjų lašelinių: teko gaivinti kvėpuoti nustojusį mylimąjį
Moteris pasidalino skaudžia istorija savo „Instagram“ paskyroje. Įrašą ji pradėjo nuo prašymo sekėjams, kad jie, išgirdę jos istoriją, neužsiimtų saviugda, būtų protingi ir pasimokytų iš svetimų klaidų.
„Prašau visų, būkite sąmoningi ir ateityje, pamatę reklamą, rekomendaciją soc. tinkluose, prieš kažką išbandant ant savo kailio, gerai pasidomėkite apie visas galimas rizikas, kontraindikacijas ir keliamus pavojus. Aš to nepadariau ir vos nepraradau mylimo žmogaus. Ir taip, galėjau apie tai nutylėti ir sėdimąją suraukus sėdėti, puikiai suprasdama, kad bus tokių, kurie sakys „pati kalta“.
Bet aš tokios pat nuomonės – aš ir esu kalta. Kalta, kad pasidaviau madai ir nepadariau namų darbų, kad žiūrėjau į tai lengvabūdiškai, pasikliaudama rekomendacijomis ir patikėdama skambiomis reklamomis.
Ir jei būčiau pasirinkusi apie tai netylėti, aš būčiau iki gyvenimo galo sapnavusi košmarus, kadangi jaučiu be galo stiprią atsakomybę prieš žmones, jaučiu pareigą apie tai papasakoti. Galbūt tokiu būdu kažką apsaugosiu ar bent jau paskatinsiu būti sąmoningiems“, – savo „Instagram“ paskyroje rašė garsi moteris.
Pajungus lašelinę – neteko sąmonės ir nustojo kvėpuoti Moteris savo sekėjams papasakojo, kaip viskas įvyko. Tiesa, ji teigė, kad vos tramdo ašaras.
„Mes su sese pasikvietėme slaugę pas mane į namus, kad mums pastatytų lašelines. Ilgą laiką sergame ir tikėjomės „atstatyti“ jėgas ir organizmą papildyti mikroelementais. Medicinos sesutei atvažiavus, ji pasiūlė pastatyti lašelinę ir mano antrai pusei, kad tiesiog pastiprinti imunitetą. Kadangi esame abu prieš tai kelis kartus lašinę tokias pat lašelines ir niekada nebuvome pagalvoję, kad tai yra pavojinga (nes apie tai niekas nekalba ir neįspėja), sakėme: „Žinoma“.
Taigi pajungė pirmąją lašelinę ir jam. Nuėjo ruošti sekančias. Praėjus vos keletui sekundžių maniškis sako: „Žinokit, man svaigsta galva“, tada užsiėmė rankomis galvą ir vėl sako: „Oi, žinokit, man labai svaigsta galva.“ Ir viskas. Tyla ir vaizdas, kurį pamačiau pašokusi nuo kėdės.
Tą akimirką jis išsirietė, galvą atlošė atgal, akys užsivertė į viršų, visas kūnas ir veidas buvo baltos spalvos, net į žalumą. Sesutė, ačiū Dievui, sureagavo akimirksniu. Užšoko ant jo, prikišo pirštą prie nosies ir pamačius, kad nėra kvėpavimo, pradėjo daryti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą. Aš dar pribėgus jėga išplėšiau tą kateterį jam iš rankos, nes tie „vitaminai“ ir toliau tekėjo jam į veną“, – siaubingą akimirką prisiminė moteris
Moteris tikino, kad tą akimirką buvo apimta šoko. Ji tiek šaukė ir rėkė, kad net pamiršo greitosios pagalbos numerį.
Žinokit, aš, matydama savo mylimą žmogų gaivinamą, matydama, kaip jam akys nusileido ir žiūrėjo tiesiai be jokios gyvybės, galvojau viskas, dabar aš numirsiu. Ištiko toks šokas, tokia baimė, kad aš jau tik verkdama rėkiau: „Dieve, ne, maldauju ne.
Maldauju, meile mano, ne. Dieve, prašau ne“, – to momento išgyvenimais dalijosi moteris. „Po geros minutės gaivinimo jis atsigavo. Išpiltas šalto prakaito nesiorientavo aplinkoje, nieko neatsiminė ir klausė, kas čia darosi, kodėl visi verkia“, – rašė A. Lebideva.
Moteris prisiminė, ką pasakė seselė, kai atgaivino jos vyrą: „gal per daug atsukau kranelį.“ A. Lebideva tik giliau pasidomėjusi suprato, kad tokia neatsakinga klaida galėjo baigtis ir mirtimi. Atvykę paramedikai taip pat stebėjosi, kad į tirpalus papildomai buvo suleistos 4 ampulės vitamino C.
„Dabar, kai žinote, kas gali nuo to įvykti, pasidarykite išvadas ir gerai pagalvokite, ar tai verta tokios rizikos. Mes gavome pamoką visam gyvenimui“, – savo „Instagram“ paskyroje teigė A. Lebideva.
Informacijos apie tai lietuvių kalba – trūksta
A. Lebideva pabrėžė, kad apie lašelinių keliamus pavojus yra nemažai informacijos anglų kalba, bet lietuviškos informacijos, deja, trūksta. „Todėl natūraliai kyla klausimas – kodėl niekas nešviečia, kaip tai pavojinga? Kodėl taip intensyviai reklamuojama apie jų „naudą“, bet apie pavojus tylima?
Ar žinote, kad lašelinei per greitai „išplovus“ kailį, gali sustoti širdis? Kad yra toks dalykas kaip „air embolism“ ir oro burbuliukui patekus į kraują jis nukeliauja į širdį ir kelio atgal nebėra? Kad per daug atsukus lašelinės „kranelį“ ir dideliam skysčių kiekiui per staigiai patekus į kraują gali sustoti žmogaus širdis? Ar žinote, kad įvedant kateterį nesterilioje aplinkoje galimas kraujo užkrėtimas (sepsis)?
Ir aš net nekalbu apie hipervitaminozę, kuri palyginus, ką čia išvardinau aukščiau, yra tik pūkeliai. Nekalbu apie alergijas ar anafilaksinį šoką, kuris taip pat vienas iš galimų pavojų interaveninėje terapijoje“, – rašė A. Lebideva. Moteris teigė sulaukusi ir kelių žinomų žmonių dėmesio, kurie aiškino, kad iš pradžių reikia pasidaryti tyrimus ir tada bus žinoma, ko trūksta organizmui.
Viso to keliamo pavojaus gyvybei ir dar daugiau aš nežinojau. Ir taip, dėl to esu pati kalta, nuo durnumo vaistų nėra, todėl teko patirti skaudžią pamoką ir gauti traumą visam gyvenimui. Bet dabar aš žinau ir noriu, kad žinotumėte ir jūs“, – sekėjus įspėjo ji.
Per didelis pasitikėjimas nuomonės formuotojais
Moteris atkreipė sekėjų dėmesį, kad žmonės dažnai nesugeba atsirinkti informacijos ir pasikliauja vien tik nuomonės formuotojų rekomendacijomis, anot jos, tai – opi problema. „<...> Stebuklų nėra ir nebus, ypač kas liečia sveikatą. Atrodė, kad prisiklausius visų tų reklamų ir rekomendacijų, tik turėk pinigų ir bam, viens du ir būsi sveikas, pripumpuotas vitaminų, energija taškysis per kraštus ir nereikės pavargus organizmui paliepus sustoti.
Nereikės išeiti iš savo darbų maratono, galėsi suktis toliau kaip voverė rate ir vargo nematysi. O, bet, tačiau organizmo neapgausi ir tas lašelinės gerasis poveikis yra ne kas kita, o kaip placebas, kurį po valandos išsisiosi ir visa jo nauda dings taip greitai, kaip ir atėjo. Šneku taip pat iš savo patirties, nes jos tik tam kartui duoda pasijusti geriau, tai kaip sveikatos stiklinė į skolą. Ir ji tikrai ateis atsiimti, tik jau dvigubai. O gali (neduok Dieve) pasiimti ir daugiau.
Taigi ar verta rizikuoti ir imti sveikatą į skolą, kai tokios galimos rizikos? Galbūt ir retas atvejis, bet jis egzistuoja, ir, neduok Dieve, niekam to patirti“, – rašė moteris. Moteris siūlė gydymą lašelinėmis palikti tam, kam iš tikrųjų to reikia. „Profilaktiškai to nereikia niekam!“, – teigė ji. Ji taip pat pabrėžė, kad vietoj stebuklingų lašelinių, verčiau reikia klausytis savo organizmo, rinktis sveiką gyvenimo būdą ir pailsėti.
Rašyti komentarą