Pirmą kartą Bodrume apsilankęs Leonardas Pobedonoscevas pasileido plaukus: skrydis parasparniu, prabangi jachta ir jaudinanti delfinų terapija

TV3 kelionių šou „Metam monetą“ vedėjai, aktoriai ir draugai Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas šią vasarą kviečia pasinerti į svaigius kelionių nuotykius. Bičiuliai jau aplankė Bukareštą, Luksorą, o visai neseniai jie sugrįžo ir iš saulėtojo Turkijos perlo – Bodrumo. Ką jie atrado šiame pasakiškame kurorte?

Skalaujamas Egėjo jūros, Įkurtas dar Dorėnų graikų, anksčiau nešiojęs Halikarnaso vardą, dabar Bodrumas išties yra turtuolių miestas.

Į Bodrumą atostogauti suguža įžymybės iš viso pasaulio, Kate Moss yra šio regiono fanė. Turkijos grietinėlė čia perka vilas, namus, jachtas už milijonus, todėl vasaros būstą net už kosminius pinigus čia rasti yra sudėtinga. Bodrumas dar vadinamas Turkijos Monaku, nes čia – milijonai laivų, žydra, žydra pakrantė ir, aišku, gražūs, garsūs ir turtingi poilsiautojai.

Bodrumas yra turtuolių žaidimo aikštelė jau nuo senų senovės. Čia, legendos byloja, ilsėdavosi net pati Kleopatra su Marku Antonijumi. Prieš keletą metų čia savo jachtą prišvartavo Saudo Arabijos princas, kuris apsuptas trisdešimties sargybinių armijos per savaitę Bodrume išleido daugiau nei pusę milijono eurų.

Atvykę į Bodrumą, Bružas ir Leo pirmiausiai metė monetą ir išsiaiškino, kuris šioje kelionėje mėgausis Bodrumui būdinga prabanga ir neribotu biudžetu, o kuriam savaitgalį teks praleisti vos už 100 eurų.

Monetos metimas nulėmė, kad prabanga ir turtuolio gyvenimu čia galėjo mėgautis aktorius L. Pobedonoscevas. Jau oro uoste jį pasitiko itin prabangus „Rolls-royce“ automobilis, kuris jį nuvežė į vieną geriausių Bodrumo viešbučių „Titanic Luxury Collection Bodrum“. Čia Leo išsirinko gyventi įspūdinguose apartamentuose su privačiu baseinu ir vaizdu į jūrą.

Viešbutyje Leonardas mėgavosi SPA procedūromis, išskirtinio skonio patiekalais, baseinais, sūkurinėmis voniomis, o taip pat ir daug pramogavo: sportavo, važinėjo įspūdingu vandens „Ferrari“, mėgavosi poilsiu privačioje kabanoje bei viešbučio klube linksminosi iki pat paryčių.

„Nuo pirmų akimirkų šis viešbutis pakerėjo mano akis. Čia mane pasitiko kaip karalių“, - įvertino Leonardas.

Turėdamas belimitę MyTU kortelę Leo Bodrume džiaugėsi ne tik penkių žvaigždučių viešbučiu ir jo teikiamais malonumais, bet ir aplankė kitas pasakiškas Bodrumo vietas. Šiame mieste jis nuvyko susipažinti su delfinais, kur turėjo galimybę ir kartu su jais paplaukioti.

Leonardas taipogi leidosi į skrydį parasparniu bei pasiplaukioti neįtikėtino grožio jachta, kurios nuoma jam atsiėjo net 2600 eurų.

„Užkariavau ne tik Egėjo jūrą, bet ir vietines padanges. Įsitikinau, kad Bodrumas – vienas gražiausių ir įspūdingiausių kampelių, kuriame teko lankytis“, - sakė Leo.

Tuo tarpu kitam laidos vedėjui, improvizacijų meistrui A. Bružui Bodrume teko nemenkas iššūkis – jam šiame prabangiame mieste reikėjo savaitgalį praleisti tik su 100 eurų MyTU kortelėje. Tačiau sumanumo ir per tris laidos sezonus sukauptos praktikos, kaip suktis keliaujant su 100 eurų biudžetu, nestokojantis Audrius laiką praleido taipogi įspūdingai.

Pirmiausiai Audrius nuvyko į Bodrumo senamiestį, apsilankė Mergelės Marijos namuose, nuvyko prie 8 malūnų kalvos, o taip pat sudalyvavo ekskursijoje po antikinį senovės miestą Efesą.

„Įėjimas į Efeso antikinį miestą šiuo metu kainuoja 40 eurų. Jei norėtumėte aplankyti visus čia esančius muziejus – gali tekti pakloti ir visus 65 eurus. Tiesa, gailėti pinigų istorinių lobių pažinimui neverta. Tai, kas atsivėrė prieš mano akis, yra neįkainojama jokiais pinigais“, - džiaugsmo neslėpė Bružas.

Tačiau varguolio kelionė Bodrume nesibaigė ties Efeso pažinimu. Lankydamasis šiame mieste Audrius nuvyko ir į dar vieną ypatingą, bet išties šiurpinančią vietą – jis aplankė apleistą Sandimą kaimą, kuriame anksčiau gyveno žmonės ir virė gyvenimas, o dabar stovi tik griuvėsių liekanos.

„Gyventojai iš Sandimos bėgo net kelis kartus. Kažkada – dėl maro, vėliau –  dėl didesnių galimybių mieste. Liko tik apleisti namai ir labai gražūs kaimą supantys vaizdai. Tiesa, bevaikščiodamas po apleistus namus, pastebiu, kad viena vieta atrodo labiau gyvenama nei kitos. Darosi šiurpoka...“, - sakė Audrius.

Abiems vedėjams nuotykiai yra neatsiejama gyvenimo dalis, o jų Bodrume tikrai netrūko. Dalinamės Leo ir Bružo rekomendacijomis, kurios bus naudingos tiek tiems, kurie gali sau leisti viską, tiek tiems, kurie keliaudami nori sutaupyti.

1.      „Titanic Luxury Collection Bodrum“ – elegantiškas, prabangus ir modernus 5 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs vienoje iš gražiausių Güvercinlik įlankų. Viešbutis išsiskiria pasaulinio lygio aptarnavimu ir prabanga, o jo teritorija apima net 80 000 kvadratinių metrų.

Šis viešbutis turi 350 metrų ilgio privatų paplūdimį, išskirtinius baseinus. Tai ideali vieta poroms ir tiems, kurie ieško ramaus ir atpalaiduojančio poilsio. Viešbutyje taip pat yra daugybė pramogų ir paslaugų, įskaitant SPA centrą, gurmaniškus restoranus ir įvairias laisvalaikio pramogas, kurios užtikrina nepamirštamą viešnagę. „Šis viešbutis pasitiko mane kaip karalių. Čia prabanga maišosi su fantastišku jaukumu, o apie aptarnavimą išvis nėra žodžių...“, - žavėjosi turtuolis.

2.      Bodrumo senamiestis – istorijos ir kultūros lobynas, kuris nukelia į praeities laikus. Siauros, vingiuotos gatvelės, balti nameliai ir spalvingos parduotuvėlės, kuriose galima rasti rankų darbo suvenyrus ir autentiškus turkiškus produktus, sukuria išties ypatingą atmosferą.

Čia šalia uosto galima rasti daugybe restoranų ir kavinių, kurios siūlo galimybę paragauti vietinių patiekalų, stebint įlankos grožį ir daugybę prabangių jachtų. Bodrumo senamiestis yra gyvas, spalvingas ir įkvepiantis, o svarbiausia, sujungiantis senovės palikimą su modernia turizmo kultūra.

3.      Bodrumo pakrantė, garsėjanti savo stulbinančiu grožiu ir turtinga istorija, yra tikras brangakmenis Turkijos pietvakarių pakrantėje. Šis vaizdingas regionas siūlo unikalų turkio spalvos vandenį, nepriekaištingų paplūdimių ir dramatiškų kraštovaizdžių derinį, kuris pritraukia lankytojus iš viso pasaulio.

Turistai čia gali mėgautis įvairiomis veiklomis, tokiomis kaip plaukimas, nardymas ir buriavimas, o daugybė prabangių kurortų bei palei pakrantę išsidėsčiusių viešbučių siūlo pasaulinio lygio patogumus ir kvapą gniaužiančius vaizdus. Tai ideali vieta tiek nuotykių ieškotojams, tiek tiems, kurie nori atsipalaiduoti.

4.      Bodrumo delfinų reabilitacijos centras. Turtuolio rolėje Bodrume atsidūręs Leonardas čia galėjo pasimėgauti ir delfinų draugija. Nuvykęs į delfinų reabilitacijos centrą, Leo susipažino su čia gyvenančiais delfinais, bandė su jais susidraugauti, net kartu plaukiojo.

Šis delfinų reabilitacijos centras ir delfinų teikiama terapija gali reikšmingai padėti dauno sindorumu ar epilepsija sergantiems vaikams. „Didžiausias delfinų priešas šiuo metu – ne ryklys, ir ne banginis. Tai – žmogaus veikla, kuri teršia vandenynus, ir juose šiam draugiškui žinduoliui išgyventi tampa vis sunkiau“, - pasakojo Leonardas.

5.      „Costa Bitez“ viešbutis yra įsikūręs Bitezo rajone, Bodrume. Jaukus ir tvarkingas viešbutis siūlo patogius ir modernius kambarius su vaizdu į jūrą arba sodą.

Šalia viešbučio yra privatus paplūdimys su gultais ir skėčiais, o svečiai gali mėgautis įvairiomis pramogomis, įskaitant baseiną, sporto aikšteles ir SPA paslaugas. Viešbučio restoranas siūlo platų vietinės ir tarptautinės virtuvės patiekalų pasirinkimą. Vienos nakvynės kaina tokiame viešbutyje siekia apie 60 eurų parai.

6.      8 malūnų kalva – viena iš populiariausių lankytinų vietų Bodrume. Ši kalva, esanti tarp Bodrumo ir Gumbeto, siūlo nuostabius panoraminius vaizdus į Egėjo jūrą ir miesto kraštovaizdį. Istoriniai malūnai, statyti dar XVIII amžiuje, buvo naudojami grūdams malti, o šiandien jie yra svarbi vietos kultūros ir istorijos dalis.

Apsilankymas čia leidžia pajusti praeities dvasią ir pasimėgauti ramybe bei grožiu.

7.      Sandima kaimas. Apleisto kaimo istorija yra labai įdomi ir kartu liūdna. Jis buvo sunaikintas net du kartus. Kažkada – dėl maro, vėliau – dėl didesnių galimybių mieste šio kaimo žmonės masiškai iš jo važiavo. Liko tik apleisti namai ir labai gražūs kaimą supantys vaizdai. Kaimas iškilęs ant kalvos netoli Yalikavako.

Jis atrodo tarsi senoji kovos zona, su apleistomis namų apylinkėmis, akmeninėmis sienomis, laistymo vietomis ir mečete, kuri dabar jau yra apaugusi žaliaisiais vynmedžiais ir krūmais. „Čia būnant jausmas apima išties šiurpokas...“, - pasakojo Bružas.

8.      Mindos vartai. Bodrumą puošiantys Mindos vartai kadaise buvo sujungti su gynybine siena ir buvo rytinės miesto dalies įėjimas į miestą. Po kapitalinių restauracijos darbų ši vieta tapo turistų traukos centru. Tai svarbus istorinis ir architektūrinis objektas.

Net pats Aleksandras Makedonietis bandė patekti pro šiuos vartus į Bodrumą, kuomet norėjo užkariauti šias žemes.

9.      Antikinis miestas Efesas buvo vienas iš dvylikos svarbiausių miestų antikinės Graikijos laikais, o įkūrus Romos imperiją tapo antru pagal dydį po pačios sostinės Romos. Sakoma, kad I amžiuje prieš mūsų erą jame gyveno daugiau kaip 200 tūkst. žmonių.

Efesas yra vienas geriausiai išlikusių antikinių miestų: vaikščiojant tarp jo pastatų griuvėsių galima matyti grįstas gatves ir aikštes, kitas viešąsias erdves, išlikusius puošybos elementus. Pasak legendos, šį miestą įkūrė karingosios moterys amazonės, o jo pavadinimas kildinamas iš garsios čia buvusios Artemidės šventyklos. Tad jei atostogoms renkatės Turkiją, kelionės metu tikrai verta aplankyti ir antikinį miestą Efesą. „Sunku net įsivaizduoti, kokie lobiai slepiasi po šiomis žemėmis“, - mintimis dalinosi A. Bružas.

10.  Mergelės Marijos namai – tai nedidelė šventykla netoli Efeso miesto. Įdomu tai, kad Marijos namas yra vienas iš labiausiai ginčytų krikščionių šventovių istorijoje. Nors nėra istorinių įrodymų, kad Marija tikrai gyventų Efese po Jėzaus mirties, legendos ir religiniai įsitikinimai išlieka stiprūs.

Tikima, kad šioje vietoje užrašius savo norus ir troškimus ant paprasto lapelio, jie tikrai išsipildys, tačiau šie norai turi būti nesusiję su materialiniais dalykais.

11.  Skrydis parasparniu. Kaip ir pridera turtuoliui, Leonardas Bodrumo regione turėjo nepamirštamą pramogą, kurios metu pamatė visą miesto grožį iš labai aukštai. Jei ir jūs norite pamatyti visą Bodrumą iš paukščio skrydžio – skrydis parasparniu yra puiki mintis. „Užkariaviau vietines padanges ir įsitikinau, kad Bodrumas tikrai vienas gražiausių pasaulio kampelių“, - sakė Leo.

Didžiausio Lietuvos kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pasakoja, kad kelionės į Turkiją vis dar yra viena populiariausių lietuvių atostogų krypčių.

Pasak jos, taip yra todėl, kad Turkijoje yra gausu pramogų, platus viešbučių pasirinkimas, o taip pat turistus čia vilioja ir žemos kainos.

„Jau daugelį metų pirmuoju Lietuvos keliautojų pasirinkimu vasaros atostogoms yra Turkija, neužleidžianti lyderės pozicijų dėl puikaus kainos ir kokybės santykio. Į Turkiją poilsiautojai traukia dėl jos nuostabios gamtos, malonaus klimato, jūros bei aukštos klasės aptarnavimo.

Čia itin populiarūs „viskas įskaičiuota“ kelionių paketai taip pat patrauklūs lietuvių norams. Turkijoje gausu pramogų, platus viešbučių pasirinkimas: nuo ekonominių variantų iki aukščiausio lygio, prabangių kompleksų. Be abejonės, turistus šioje šalyje vilioja ir patrauklios poilsio kainos“, - teigia I. Aukštuolytė.

I. Aukštuolytė pasakoja, kad nuo šiol galima nuskristi ne tik į Antaliją ar Alaniją, bet ir europietiškąjį Bodrumą. Kuo šis kurortas išsiskiria iš kitų?

„Siekdami kuo geriau atliepti keliautojų poreikius, siūlome skrydžius net į tris šios šalies kurortus: Antaliją, Alaniją, Bodrumą. Bodrumas – tai išskirtinė „Tez Tour“ kryptis, į šį kurortą daugelį metų mes vieninteliai vykdėme skrydžius. Europietiškasis Turkijos miestas Bodrumas laikomas vienu gražiausių šalies kurortų.

Elegantiški restoranai ir barai, graži prieplauka, kur prišvartuotos prabangios jachtos, pramogos pagal kiekvieno skonį, dideli prekybos centrai Bodrume kuria atmosferą, tarsi niekur toli iš Europos nesate nutolę. Kurorte susipina turkio spalvos Egėjo jūros vanduo, žaliuojantys pusiasalio krantai ir ore tvyrantis eukaliptų bei citrinmedžių aromatas. Ilsintis čia galima pasijusti it Italijos ar Prancūzijos Rivjeroje“, - apie Bodrumą pasakoja I. Aukštuolytė.

Norintiems pamatyti daugiau Turkijos siūloma ir iš Bodrumo ar Antalijos nuvykti ir į dar vieną Turkijos kurortą – Fetiją, kuri žavi savo išskirtiniu grožiu ir itin ekstremaliomis pramogomis.

„Tiek iš Bodrumo, tiek iš Antalijos patogu nuvykti į kitą Turkijos kurortą – Fetiją, įsikūrusią nepaprastai vaizdingoje įlankoje Mendoso kalno papėdėje. Šiame kurorte galima ne tik aplankyti senamiestį su viduramžių tvirtove, pasigrožėti atsiveriančia įlankos panorama, bet ir pakilti virš apylinkių parasparniu.

Fetijoje taip pat rasite visą poilsiui pritaikytą infrastruktūrą bei platų viešbučių pasirinkimą: lengvai išsirinks geriausią variantą tiek atostogauti vykstančios šeimos, tiek romantiško poilsio mėgėjai. Poilsį Fetijoje gali suorganizuoti tik kelionių organizatorius „Tez Tour“, į šio kurorto viešbučius vykstama iš Antalijos oro uosto“, - pasakoja I. Aukštuolytė.

 Kelionių šou „Metam monetą“ – sekmadieniais, 19:30 val. per TV3!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder