O į uniformas turėję įšokti autobusų vairuotojai joms esminių priekaištų neturėjo.
Kas naujo?
Nuo vakar įsigaliojusiose naujosiose sutartyse su vežėjais įrašyta, kad vairuotojai privalo turėti vienodą aprangos kodą. Autobuse turi būti net trys vaizdo registratoriai - vienas, skirtas fiksuoti gatvės vaizdą, kitas - duris, o trečias - visą saloną. Kiekvienas autobusas taip pat privalo turėti elektronines švieslentes, skelbiančias jo maršruto numerį.
Nors reikalavimas autobusus nudažyti mėlyna spalva su raudona-geltona juosta (netaikoma neseniai Klaipėdos autobusų parko įsigytiems naujiems ekologiškiems autobusams) turi būti įgyvendintas tik iki kitų metų rugsėjo, vakar į gatves jau išriedėjo 5 tokie autobusai. Tiesa, du iš jų dar neturėjo juostelių.
Dar vieną naujovę autobusuose įdiegė pats viešojo transporto koordinatorius - VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT). Jo dėka autobusų stoteles nuo šiol praneša ne sąsajų su Klaipėda nelabai beturinčio profesoriaus Leonido Donskio, o Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės balsas.
Pasak KKT vadovo Gintaro Neniškio, vakar buvo vykdoma tik prevencinė vizuali kontrolė, kaip vežėjai laikosi naujų reikalavimų.
"Realią kontrolę pradėsime kitą savaitę, nes reikia dar vežėjams leisti įsibėgėti ir priprasti", - sakė jis.
UNIFORMOS. "Pajūrio autobusų" vairuotojai (kairėje) nuo šiol turi būti su juodomis kelnėmis, šviesiai pilkais arba mėlynais marškiniais. "Gintarinis vairas" pasirinko mėlynus marškinius ir tamsias kelnes. Klaipėdos autobusų parko vairuotojai jau seniai turi bendrą aprangos kodą.
Keleivių įspūdžiai
"Dažnai naudojuosi viešuoju transportu, bet šiandien pasikeitimų nepastebėjau. Galbūt todėl, kad dar ne visi autobusai atrodo vienodai, o į vairuotojų aprangą niekada nekreipiau dėmesio", - sakė klaipėdietė Kristina.
Jos manymu, vairuotojo darbe yra labai svarbus, kad būtų patogūs drabužiai, tad jei su nauja apranga vežėjams bus nepatogu, dėl to esą kentės visi keleiviai.
"Šiandien ryte pastebėjau griežtą moters balsą, pranešantį apie stoteles, jis skambėjo labai garsiai ir sukėlė daug negatyvių emocijų. Norėjosi prieiti prie vairuotojo ir paprašyti padaryti tyliau", - atviravo Darius.
Pasak jo, nelabai svarbu, ar vyro, ar moters balsas pranešinės apie stoteles, svarbiausia, kad praneštų laiku ir aiškiai.
"Per žinias girdėjau apie autobusų pokyčius ir pastebėjau, kad visi vairuotojai apsirengė kaip reikia. Smagu, kad miesto Savivaldybė rūpinasi tokiomis smulkmenomis", - šypsojosi dvyliktokė Aurelija.
Klaipėdietė Danutė vakar atkreipė dėmesį tik į kitaip pranešamus stotelių pavadinimus.
"Nepastebėjau nei mėlynų autobusų, nei vairuotojų uniformos, bet moters balsas, primenantis apie stoteles, skambėjo naujai ir netikėtai. Visi greitai pripratome prie vyro balso, todėl priprasime ir prie moters", - teigia Danutė.
Jos manymu, visi šie pasikeitimai nėra labai reikšmingi ir bent jau jai nesukėlė nei teigiamų, nei neigiamų emocijų.
Vairuotojų nuomonė
Vakar kalbinti autobusų vairuotojai nauja apranga nesiskundė ir didelių priekaištų jai neturėjo.
"Vairuoti patogu, yra tik vienas minusas - ilgos marškinių rankovės, vasarą jos galėtų būti trumpos", - teigė Vladislavas.
"Kai pirmą kartą išgirdau apie priimtas naujoves dėl uniformos, emocijos buvo tik neigiamos. Jau daug metų dirbu keleiviniame transporte ir pripratau rengtis taip, kaip patogu ir kaip reikalauja oras. Šiandien pirma diena, kai važiuoju su marškiniais ir kelnėmis, bet negaliu pasakyti kažką blogo, nes drabužiai patogūs", - sakė vairuotojas Egidijus.
Jis tik nerimavo dėl to, kad su tokia apranga gali būti karšta vasarą, kai temperatūra siekia 30 laipsnių šilumos.
Autobuso vairuotojas Laurynas, dirbantis šį darbą dar tik pusę metų, teigė, kad dabar jaučiasi kaip mokykloje.
"Dabar visi vairuotojai suvienodinti, kaip mokiniai, nežinau, gerai tai ar blogai. Šiame darbe svarbiausia, kad niekas nevaržytų judesių, kad avarinėje situacijoje nenukentėtų keleiviai. Tačiau marškinių ir kelnių dydžiai man puikiai tinka, tad negaliu skųstis, kad kažkas negerai", - sakė jis.
Rašyti komentarą