„Pastarojo gamtosauginio projekto tikslas - angliavandenilių garus surinkti ir paversti į skystį, kuris bus saugiai laikomas naftos produktų talpyklose ir nebeturės galimybės pasklisti į Klaipėdos miesto aplinkos orą. Džiaugiamės, jog toks išskirtinis projektas bus įgyvendintas jau artimiausiu metu“, -a pie bendrovės aplinkos apsaugos įrenginio diegimo darbus kalbėjo bendrovės „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.
Anot R. Masiulio, statybos paruošimo darbai bendrovės teritorijoje dėl rekuperatoriaus įrengimo buvo pradėti 2012 metų pradžioje, kuomet reikėjo parengti ne tik atitinkamą dokumentaciją būsimam unikaliam įrenginiui, bet ir paruošti įrenginiui fizinę vietą, sulaukti jo elementų bei sudėtinių dalių ir tik tuomet vykdyti montavimo darbus.
”Šiuo metu statybos rangovas sparčiai vykdo rekuperatoriaus įrangos montavimo darbus, pajungia reikalingus vamzdynus, montuoja uždarymo armatūrą. Sumontavus šią įrangą liks paskutiniai darbai - elektros automatikos diegimas, tačiau pagrindinis etapas iki įrenginio veiklos pradžios jau bus baigtas“, - sakė įmonės vadovas.
Visuose statybos etapuose dalyvauja ir montavimo darbų kokybę prižiūri rekuperatoriaus gamintojo - Liuksemburgo technologinių įrenginių kompanijos „John Zink International“ atstovai.
Rekuperatoriaus paleidimo derinimo darbus numatoma atlikti dar iki vasaros. Rekuperatoriaus gamybos vertė 3 mln. litų. Bendrovė aplinkosaugai per metus, neskaitant pastarojo projekto, skiria apie ketvirtį milijono litų.
Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.
Rašyti komentarą