Nerijos pajūrį išpuošė skulptūros

Nerijos pajūrį išpuošė skulptūros

Kur­šių ne­ri­ja pre­ten­duo­ja tap­ti skulp­tū­rų iš gam­ti­nių me­džia­gų sos­ti­ne: nau­ji kū­ri­niai ne­se­niai iš­dy­go pa­jū­ry­je ties Juo­dkran­te.

An­trus me­tus sim­po­ziu­mą ren­gian­tys me­ni­nin­kai ant ap­sau­gi­nio ko­pa­gūb­rio pa­sta­tė ke­tu­rias įspū­din­gas ins­ta­lia­ci­jas, ku­rių aukš­čiau­sia sie­kia 5 me­trus. Skulp­tū­ros iš­sis­ki­ria ne tik dy­džiu. Jos pa­ga­min­tos iš pa­jū­rio šiukš­lių, įvai­rių ban­gų iš­plau­tų ar vė­jo su­neš­tų gam­ti­nių me­džia­gų.

Idė­ja pra­dė­ti kur­ti nau­ją tra­di­ci­ją puo­šti skulp­tū­ro­mis pa­jū­rį ki­lo Juo­dkran­tės me­ni­nin­kui Al­ber­tui Da­ni­le­vi­čiui. Jis kar­tu su žmo­na Kris­ti­na bei du­kra Ūla yra šio sim­po­ziu­mo ini­cia­to­riai. Juo­dkran­tiš­kio dar­bas “Ant ban­gos“ - skulp­tū­ra, vaiz­duo­jan­ti žve­jų val­tį, tik per­kel­ta į ko­pą.

„Val­tis at­ro­do užp­lau­ku­si ant di­džiu­lės smė­lio ban­gos, žve­jai tar­si trau­kia tink­lą. Iš su­ras­tų laip­tų pa­ko­pų, ša­kų, rąs­tų su­kur­ta mo­nu­men­ta­li skulp­tū­ra, ku­rio­je ga­li­ma at­si­sės­ti “žve­jų“ užuo­vė­jo­je, sim­bo­li­niu tink­lu-ta­ku nu­si­leis­ti prie jū­ros. Skulp­tū­ra su­tvir­ti­na ko­pos šlai­tą“, - tei­gė me­ni­nin­kas.

Vie­na iš sim­po­ziu­mo idė­jų – skulp­tū­ro­mis su­tvir­tin­ti jū­ri­nį ko­pa­gūb­rį ir taip pri­min­ti žmo­nėms apie tra­pią Kur­šių ne­ri­jos gam­tą, po­rei­kį ją sau­go­ti.

Sim­po­ziu­mo me­tu su­kur­tos dar trys skulp­tū­ros. Su­san­ne Ruoff iš Ber­ly­no pa­sta­tė į iš­sisk­lei­du­sią jū­ros žvaigž­dę pa­na­šią skulp­tū­rą „Ap­si­lan­ky­mas”. Skulp­tū­ra pa­da­ry­ta iš vie­na su ki­ta su­pin­tų ša­kų.

Dau­man­tas Ku­čas ir Auš­ra Ja­siu­ke­vi­čiū­tė iš Vil­niaus su­kū­rė skulp­tū­ri­nę, į vė­ją rea­guo­jan­čią ins­ta­lia­ci­ją „Ki­rai“. „Kai at­va­žiuo­ji į Ne­rin­gą, pa­ma­tai ne tik gra­žią ar­chi­tek­tū­rą, bet ir ma­rias, ku­rio­se ant žve­jų tink­lų kar­čių su­pa­si ki­rai, su­kel­da­mi žiū­ro­vui leng­vu­mo, il­ge­sio jaus­mą. To­dėl sim­po­ziu­mo me­tu no­rė­jo­si per­kel­ti šį vaiz­dą prie jū­ros. Ki­tas „Ki­rų“ idė­jos as­pek­tas – aliu­zi­ja į pa­ma­rio vė­trun­ges. Kai pa­ukš­čiai tu­pi ant tink­lų kar­čių, vaiz­das la­bai pri­me­na vė­trun­ges. Skulp­tū­ra kar­tu bus ir „smė­lio gau­dyk­lė“ ko­pa­gūb­riui au­gin­ti“, - ti­ki­no me­ni­nin­kai.

Net 5 me­trų aukš­čio pa­ukš­tį pa­sta­tęs Ar­vy­das Ali­šan­ka siū­lo ir už­lip­ti ant me­no kū­ri­nio bei pa­sig­ro­žė­ti apy­lin­kių vaiz­dais. „Kur­šių ne­ri­ja - mig­ruo­jan­čių pa­ukš­čių vie­ta. Ma­ne įkvė­pė su­ras­ta iš­si­ke­ro­ju­sių pu­šų įdu­ba, pri­me­nan­ti di­džiu­lį pu­šų liz­dą. Ten ir „nu­tū­pė“ ma­no pa­ukš­tis, ku­ris sau­go šią te­ri­to­ri­ją“, - tei­gė jis.

Kur­šių ne­ri­jos na­cio­na­li­nio par­ko di­rek­to­rė Auš­ra Fe­ser ti­ki­no, kad to­kios ini­cia­ty­vos yra la­bai svei­kin­ti­nos. „Že­mės me­nas yra eko­lo­gi­nė me­no rū­šis, ku­ri la­bai tin­ka ne­ri­jai, nes pa­nau­do­ja­mos na­tū­ra­liai į ją pa­te­ku­sios me­džia­gos“, - pri­mi­nė ji.

Image removed.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder