Vietoje Gargždų traukos centro - bankrotas

Vietoje Gargždų traukos centro - bankrotas

Bendrovės "Pamario namas" užmojai Gargžduose pastatyti plaukimo baseiną, kino teatrą, jaunimo užimtumo centrą bei universalų sporto maniežą baigėsi bankrotu. Situacijos įkaitėmis tapo ir apie 30 jaunų šeimų, kurios ekonominio pakilimo metu sumokėjo po keliasdešimt tūkstančių litų siekiančius avansus už butus tuomet dar tik planuotame statyti daugiabutyje Gargždų Pušų gatvėje. Statybos prasidėjo, bet vėliau užstrigo ir iki šiol šis nebaigtas statyti daugiabutis stūkso vienišas laukuose.

Šią savaitę prasidės viešos UAB "Pamario namas" nekilnojamo turto varžytinės - bus parduodamas minėtasis namas, keliolika butų Druskininkuose, keliasdešimt žemės sklypų Jakuose, Gargžduose, Druskininkuose, inžineriniai tinklai Gargžduose. Tačiau gargždiškiai baseino idėjos neatsisako ir rengiasi jį statyti savo jėgomis.

Siūlė mažąjį "akropolį"

Prieš kelerius metus rajono savivaldybei UAB "Pamario namas" siūlė aštuonių hektarų žemės plote, buvusiose miesto gyvulių ganyklose (Dariaus ir Girėno bei Pušų gatvių sankirtoje) pastatyti gyvenamųjų namų kvartalą su septynaukščiu biurų pastatu ir 20 tūkst. kv. m ploto prekybos ir pramogų kompleksu.

Jame turėjo būti įrengtas baseinas su pirtimis, boulingas, ledo arena, interneto kavinė, kino teatras, jaunimo klubas. Tuomet planuota į šį kompleksą investuoti apie 100 mln. litų. Verslininkai neabejojo savo sumanymo sėkme ir kvietė savivaldybę tapti šio projekto dalininke.

"Kai gimė sumanymas Gargžduose įgyvendinti tokį projektą, skeptikai mus atkalbinėjo, kad tai miręs miestas, čia niekas nevyksta, nėra rinkos pramogoms. Atlikome galimybių studiją, tyrėme gyventojų, ypač jaunimo, nuomones. Ir nusprendėme surizikuoti - imtis šio projekto", - anuomet kalbėjo "Pamario namo" direktorius Vytautas Narbutas.

Investuotojai net kvietė gargždiškius sugalvoti naujam kvartalui pavadinimą ir žadėjo už geriausią pasiūlymą kaip prizą įteikti automobilį.

Tuo metu ši bendrovė vieną po kito statė naujus daugiabučius Gargžduose, tad atrodė, kad ir naują kvartalą statys taip pat sėkmingai. Tačiau prekybos ir pramogų komplekso užmojai kėlė ir abejonių. Todėl patvirtinusi sklypo detalųjį planą savivaldybės Taryba nutarė finansuoti galimybių studiją, kuri įvertintų šio projekto pliusus ir minusus. Studijai atlikti iš biudžeto buvo skirta apie 50 tūkst. litų.

"Paaiškėjo, kad savivaldybė neturi finansinių galimybių prisidėti prie šio projekto. Tuo metu reikėjo pradėti vykdyti daug kitų iš Europos Sąjungos fondų finansuojamų projektų - mokyklų renovacijos, kelių, vandentvarkos, tad savivaldybei reikėjo prie jų prisidėti savo lėšomis. Be to, vadinamasis baseino projektas pasirodė pernelyg brangus, sakyčiau, iš fantastikos srities. Pavyzdžiui, jei savivaldybė būtų ėmusi paskolą ir pastačiusi baseiną savo valdomame sklype, būtų buvę daug pigiau negu naudotis verslininkų pastatytu baseinu pagal koncesijos sutartį. Todėl rajono Taryba sustabdė savo sprendimus, susijusius su šiuo projektu", - prisiminė rajono savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Banevičius.

Baseino statybos neatsisako

Tačiau savivaldybės strateginiame priemonių plane baseino statyba liko.

"Esame atlikę apklausą, gyventojai mano, kad baseinas reikalingas. Jo statybos savivaldybė nėra atsisakiusi ir, manau, kai pagerės finansinė padėtis, baseinas Gargžduose tikrai atsiras", - sakė Č. Banevičius.

Čia turėjo iškilti gyvenamųjų namų kvartalas su septynaukščiu biurų pastatu ir 20 tūkst. kv. m ploto prekybos ir pramogų kompleksu.

Kol rajono valdžia laukia geresnių laikų, iniciatyvos statyti baseiną Gargžduose jau imasi patys gargždiškiai. VšĮ "Gargždų futbolas" parengė 2011-2015 m. veiklos strategiją, kurios pagrindinis tikslas - pastatyti sporto maniežą su baseinu. Pasak įstaigos direktoriaus Nerijaus Galvanausko, didžiąją dalį šiam objektui reikalingų lėšų ketinama gauti iš Europos Sąjungos fondų.

"Senojo Gargždų parko sutvarkymo koncepciją rengę architektai įvertino ir gretimybių panaudojimo galimybes. Miesto stadionas šalia parko, jų nuomone, tiktų sporto maniežo statybai - šioje vietoje formuotųsi poilsio, aktyvaus sporto, pramogų centras. Daugėja sportuojančių vaikų - šiuo metu jų turime 350, planuojame, kad ugdytinių padaugės iki 500. Tad vaikams reikia sudaryti geras sąlygas sportuoti", - sakė N. Galvanauskas.

Kad futbolo sporto entuziastai sėkmingai įgyvendina savo sumanymus, įrodo sutvarkytos stadiono tribūnos, dirbtine danga išklota futbolo aikštė. Kitąmet "Gargždų futbolas" ketina pradėti papildomų stadiono tribūnų (2 000 vietų) su stogais, švieslente, "Minijos" vidurinės mokyklos sporto aikštyno projektavimo darbus, kurie bus finansuojami rėmėjų lėšomis. Tad galima tikėtis, kad netolimoje ateityje stadione pastatytame sporto manieže atsiras ir baseinas.

"Rietavo kolegija turi 25 metrų ilgio trijų takų baseiną su pirtimi, kuris nėra nuostolingas. Gargždiškiai pamėgo šį baseiną, į Klaipėdą mažai kas ir bevažiuoja. Kodėl gargždiškiams tokio nepasistačius?" - sakė N. Galvanauskas.

Moka paskolas už "orą"

Jei baseino Gargžduose reikalai gal ir pajudės, tai grupei gargždiškių ir klaipėdiečių, daugiausiai jaunų šeimų, norėjusių apsigyventi viename iš būsimo "akropolio" komplekso daugiabučių, labiausiai rūpi tai, ar jie atgaus avansu sumokėtus pinigus "Pamario namui". Avansai už butus siekė 40-70 tūkst. litų.

Pernai "Pamario namas" dar žadėjo užbaigti namą iki 2010 m. pradžios, prašė žmonių kantrybės, nesikreipti į teismus. Tuomet bendrovės direktorius V. Narbutas teigė, jog kalbamasi su kiekviena šeima, mažinama butų pardavimo kaina, bus bandoma juos parduoti ir taip grąžinti pinigus žmonėms. Dalis gyventojų patikėjo bendrovės vadovais, atsiėmė ieškinius iš teismų. Tačiau jau pernai spalį buvo paskelbtas "Pamario namo" bankrotas.

Bendrovės parduodamo turto varžytinių vykdytojos UAB "Valeksa" įgaliotas asmuo Vidmantas Rutkauskas sakė, jog kreditoriams yra vilties atgauti pinigus, nes turto parduodama gana daug. Iš varžytinių parduodamo turto vertė skaičiuojama dešimtimis milijonų litų. Tai keliolika butų Druskininkuose, keliasdešimt žemės sklypų Jakuose, Gargžduose, Druskininkuose, inžineriniai tinklai Gargžduose. Nemaža turto dalis yra įkeista bankams.

"Nebaigtą namą Gargžduose mes saugome kaip brangiausią turtą. Manau, atsiras, kas jį nupirks ir pabaigs statyti", - sakė V. Rutkauskas.

Minėtas daugiabutis su automobilių saugykla ir sandėliukais parduodamas už 2,28 mln. litų. Namas nėra įkeistas, tačiau įkeisti šalia esantys du žemės sklypai po 3,6 ir 4,1 ha. Vienas jų parduodamas už 1,3 mln. litų, kitas - už 2,5 mln. litų. Anot V. Rutkausko, pirmąją varžytinių dieną - šiandien, lapkričio 3-iąją, užsiregistravę dalyviai turės įnešti 10 proc. norimo įsigyti turto vertės mokestį. Antrosios varžytinės planuojamos lapkričio 16 d.

"Atgauti pinigus turime mažai šansų. Juk kreditorių eilėje esame paskutiniai, po Mokesčių inspekcijos, "Sodros", bankų, o ten turbūt milijonai skolų", - sakė viena iš būstus Gargždų daugiabutyje avansu pirkusiųjų gargždiškė Eglė. - Nelabai kas su mumis skaitosi, bankroto vykdytojas nori - kalbasi, nori - ne, ne visi gauname pranešimus, kada vyksta susirinkimai dėl bankroto procedūrų. Viskas tik žodžiai, o kol kas veiksmo nėra. Daugeliui jaunų šeimų sužlugdytas gyvenimas, žmonės paskendę skolose, priversti mokėti bankams už "orą", nes nėra nei buto, nei pinigų. Algos sumažėjo, bankai palūkanas pakėlė, tai kai kurios šeimos viską, ką uždirba, atiduoda bankams, o jas išlaiko tėvai.

Kaip dabartinę situaciją vertina "Pamario namo" direktorius V. Narbutas, sužinoti nepavyko, nes jo telefono numeris nebenaudojamas...

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder