Alexander Kovalenko: Pogromai Jungtinėje Karalystėje su "kyšančiomis raudonomis Kremliaus ausimis"
(3)Britų leidinys "The Telegraph" atliko tyrimą, nuo ko prasidėjo smurto banga Jungtinėje Karalystėje, ir priėjo prie išvados, kad ją sukėlė informaciniai ištekliai, tiesiogiai susiję su Rusija.
Konkrečiai pagrindinė svetainė, išprovokavusi riaušes, buvo "Channel3 Now" - šaltinis, garsėjantis akivaizdžių klastočių ir manipuliacinės medžiagos skelbimu.
Būtent "Channel3 Now" po išpuolio prieš šokių studiją Sautporte, per kurį žuvo trys 6-9 metų mergaitės, paskelbė įtariamo užpuoliko - musulmono pabėgėlio Ali Al-Shakati - pavardę.
Iš tikrųjų žudikas buvo Axelis Rudakubana, o Al-Shakati yra išgalvotas personažas.
Laikraštis "The Telegraph" nurodė, kad "Channel3 Now" socialiniame tinkle "X" paskelbta tviterio žinutė apie Al-Shakati surinko 27 mln. peržiūrų, o kanalą prenumeravo tik 3 000 vartotojų.
Tai reiškia, kad tviteris, jį paskelbus, iš karto buvo išreklamuotas botų, siekiant kuo didesnio išpopuliarėjimo informacinėje erdvėje.
Be to, naujieną iš "Channel3 Now" ėmė platinti rasistiniai resursai, sąmokslo teorijų šalininkai ir... neįtikėtina - rusiškos svetainės!
"Channel3 Now" klastotę palaikė sąmokslo teorijų kūrėjas Bernie Spofforthas, prieš migrantus nusistačiusios Anglijos gynybos lygos įkūrėjas Tommy Robinsonas, Andrew Tate'as ir kiti.
O dabar įdomiausia dalis - daugelį "Channel3 Now" socialinės žiniasklaidos platformų įkūrė ir prižiūrėjo... rusai.
Pavyzdžiui, "Channel3 Now" "YouTube" kanalą įkūrė Iževske gyvenantis vyras.
Patį "Channel3 Now" domeną Lietuvoje užregistravo Pakistano piliečiai.
Prasidėjus riaušėms, "Channel3 Now" atsiprašė už neteisingos informacijos paskelbimą.
Tačiau tuo metu išprovokuoto ir skatinamo chaotiškumo sustabdyti nepavyko, o netikrų naujienų agregatoriaus atsiprašymai niekam nebuvo įdomūs.
Europoje ir ne tik Europoje Rusija dešimtmečius kūrė savo išteklių, žiniasklaidos priemonių, žurnalistų, ekspertų, įtakos agentų, teroristinių grupuočių ir kt. tinklą, kurį vėliau naudojo tiek informacinėms kampanijoms, tiek Europos chaotizacijai.
2021 m., globojant Nacionalinei SBU akademijai, buvo išleista monografija "Strateginė komunikacija hibridinio karo sąlygomis: žvilgsnis iš savanorio į mokslininką", kurioje publikuotas ir mano autorinis skyrius, skirtas Rusijos informacinės agresijos prieš Ukrainą klausimams ir įtakos agentų problemų atskleidimui Europoje.
Išsamiai aprašiau, kaip įtakos agentai iš Rusijos infiltruojasi į Europą, o vėliau joje aktyviai vykdo operacijas.
Vien per pastarąją savaitę Rusijai pavyko įvykdyti dvi sėkmingas išorines operacijas, tiek integracijos, tiek integruotų panaudojimo prasme, jų formos visiškai atkartoja klasikinę schemą.
Pirmoji buvo Didžiosios Britanijos destabilizacija regioniniu lygmeniu, panaudojant labai opią ir sudėtingą migracijos Europoje temą, tačiau sumaišant ją su aštria, radikalia religine ir tarpetnine netolerancija ir net neapykanta.
Šiam tikslui buvo naudojami informaciniai ištekliai ir populistinės bei rasistinės kalbančios galvos.
Antrasis - į Vakarų informacinę erdvę buvo integruoti Rusijos "politiniai kaliniai", Rusijos opozicijos "spalva", kurie savo interviu iš karto ėmė retransliuoti Putino režimo naratyvus.
Atrodytų, kad apie Rusijos saugumo tarnybų darbo metodus jau viskas žinoma ir juos galima niveliuoti dar kūdikystėje, tačiau Vakarai ir toliau lipa ant to paties grėblio, nepaisant to, kad Rusijos operacijos yra aksiomatiškos ir tiesmukos.
Rašyti komentarą