Antradienį, nepaisant susirūpinimo žmogaus teisėmis, Didžiojoje Britanijoje buvo priimtas Ruandos įstatymas, pagal kurį prieglobsčio prašytojai, neteisėtai atvykę į JK, bus siunčiami į šią centrinės Afrikos valstybę, nepaisant jų prašymo nagrinėjimo rezultatų, skelbia „Sky News“.
M. Martinas laikraščiui „The Daily Telegraph“ sakė, kad ši politika jau paveikė Airiją, nes žmonės bijo pasilikti Jungtinėje Karalystėje: „Galbūt toks ir buvo numatytas jos poveikis“.
M. Martinas, kuris taip pat yra Airijos užsienio reikalų sekretorius, teigė, kad prieglobsčio prašytojai siekia „gauti prieglobstį čia ir Europos Sąjungoje, o ne būti deportuoti į Ruandą“.
Kiek anksčiau šią savaitę Airijos teisingumo ministrė Helen McEntee parlamento Kontrolės komitetui sakė, kad migrantai ir pabėgėliai kerta sieną su Šiaurės Airija.
Jos teigimu, „daugiau nei 80 proc.“ prieglobsčio Airijoje prašančių asmenų į šalį atvyko per Šiaurės Airiją – sienos kirtimo punktą, kuris yra atviras, kaip garantuojama pagal JK ir ES „Brexito“ sutartį.
Apie tai paskelbta didėjant įtampai dėl imigracijos lygio Airijoje, kuri kovoja su būsto krize, paveikusia ne tik prieglobsčio prašytojus, bet ir savo šalies gyventojus.
Prajusią naktį šeši žmonės buvo suimti per protestą vietoje, kurio numatyta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus, Newtownmountkennedy mieste, Co Wicklow grafystėje. Policija skelbia, kad pareigūnai buvo užpulti po to, kai į statybvietę buvo atvežti darbuotojai, kurie visą dieną patyrė „žodinį ir fizinį smurtą, kuris vakare peraugo į akmenų ir kitų objektų mėtymą“.
Įvykio vietoje buvo uždegti keli laužai, rastas kirvis, o pareigūnai buvo priversti gintis naudodami purškiamąsias priemones, šalmus ir skydus.
Rašyti komentarą