„TikTok“

JAV perims arba uždraus „TikTok”

Atstovų rūmai pastatė „ByteDance” prieš pasirinkimą: parduoti savo akcijų paketą JAV bendrovei arba pasitraukti iš savo didžiausios rinkos, kurioje yra 150 mln. aktyvių „TikTok” naudotojų.

Ne tik karinė pagalba sąjungininkams, bet ir kiti „nacionalinio saugumo prioritetai” – į netradicinį keturių įstatymų projektų paketą, kurį pavyko priimti Atstovų Rūmuose, įtraukta ir priemonė, dėl kurios JAV gali būti uždrausta „TikTok” veikla.

Pagal priimtą sprendimą Kinijos bendrovė „ByteDance” turės per devynis mėnesius parduoti vaizdo įrašų platformą. Jei šio termino nesilaikys, „TikTok” bus pašalinta iš JAV programėlių parduotuvių.

Įstatymo projekto tekste JAV Prezidentui Joe Bidenui leidžiama pratęsti šį terminą dar 90 dienų, jei jis manys, kad derybose dėl pardavimo daroma pažanga.

Galimas „TikTok” draudimas nesukėlė diskusijų žemesniuosiuose parlamento rūmuose: 360 įstatymų leidėjų jam pritarė, o 58 balsavo prieš.

Respublikonų dauguma primygtinai reikalavo, kad „TikTok” likimo sąlyga būtų įtraukta į keletą karinės pagalbos ir saugumo paketų. Įstatymo projekte taip pat numatytos sankcijos Iranui ir įšaldyto Rusijos turto konfiskavimas.

Senatoriai gali bandyti išbraukti „TikTok” išlygą, tačiau politologai teigia, kad tai mažai tikėtina. Greitas pagalbos užsienio sąjungininkams patvirtinimas yra vienas svarbiausių Kongreso prioritetų, ir jei Senatas patvirtins paketą be sprendimo, susijusio su Kinijos papildiniu, šiuos pakeitimus vėl turės patvirtinti Atstovų Rūmai, o tai dar labiau užvilkins procesą.

Labiausiai tikėtina, kad Senatas svarstys visą paketą vienu balsavimu „už” arba „prieš”.

FTB ir kitos JAV agentūros teigė, kad „TikTok” savininkė, Pekine įsikūrusi „ByteDance”, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Teigiama, kad įmonė yra glaudžiai susijusi su Kinijos komunistų partija, o net ir be jos, pagal Kinijos įstatymus Pekinas galėtų bet kada gauti prieigą prie privačių programėlės naudotojų duomenų, pavyzdžiui, naršymo istorijos ar buvimo vietos.

„TikTok” vadovai tikina, kad niekada neperdavė Amerikos naudotojų duomenų Kinijos vyriausybei ir net negavo tokių prašymų.

Bandymai uždrausti „TikTok” prasidėjo valdant D. Trumpui.

J. Bideno administracija tęsė šias pastangas, dėl to „TikTok” programėle buvo uždrausta naudotis valstybės tarnautojams.

Siekis perimti ar uždrausti „TikTok” gali būti susijęs ir su JAV interneto verslų užsakymu – ypač matant programėlės populiarumą JAV naudotojų tarpe. Juk viską, ką norisi perimti, galima paskelbti grėsme nacionaliniam saugumui, tiesa? Verslo interesai, stumiami politikų, jau nieko nebestebina. „TikTok” perėmimo sėkmės atveju, visus populiariausius soc tinklus pasaulyje valdys išimtinai JAV kompanijos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder