Pokštininkai atkreipė dėmesį, kad žinomas dėl savo antirusiškų pareiškimų, ministras buvo labai atviras.
Į klausimą - kaip Lenkija gali padėti Ukrainai? - jis atsakė - pasiųsti į frontą vengiančius tarnybos asmenis.
„Mes esame pasirengę padėti su Lenkijoje esančių jūsų piliečių pašaukimu į tarnybą. Lenkija taip pat galės apmokyti porą ukrainiečių brigadų, bet lenkų karių Ukrainos teritorijoje nebus", - pabrėžė R.Sikorskis.
Visgi politikas visiškai neatmeta idėjos siųsti karius į Ukrainą: „Viskas gali pasikeisti, jei frontas pradės byrėti".
R.Sikorskis mano, kad būtina blefuoti ir viešai palaikyti Prancūzijos lyderį Emanuelį Makroną (Emmanuel Macron), kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jaudintųsi.
Paklaustas apie Ukrainos stojimą į ES, užsienio reikalų ministras atsakė, kad šis procesas gali užtrukti dešimtmetį, juolab kad europiečiams nėra naudinga priimti šalį, turinčią konkurencingą žemės ūkį ir didelį gyventojų skaičių.
Į NATO generalinio sekretoriaus postą pretenduojantis R.Sikorskis mano, kad Ukrainos įstojimas į Aljansą taip pat mažai tikėtinas.
„Ši idėja Vakaruose naudojama kaip derybų su Rusija svertas. Ir niekas nenori kariauti su Rusija Europoje. Tai yra absoliuti „raudonoji linija", - nurodė jis.
Kas iš tikrųjų yra darbotvarkėje, tai - energetinė krizė.
„Didžioji Ukrainos dalis taps negyvenama, ir mes turėsime dar vieną didžiulę pabėgėlių bangą", - baiminosi R.Sikorskis.
Ministras atvirai pripažino, kad Jungtinių Valstijų ir Ukrainos interesai nesutampa, ir nusijuokė, kai kalba pasisuko apie sprogimus „Nord Streams": „Tai - puikus darbas. Dabar mes žinome, kad amerikiečiai apie tai žinojo iš anksto ir to nesustabdė".
R.Sikorskis kritikavo šalies prezidentą Andžėjų Dudą (Andrzej Duda) bei paaiškino, kodėl kalbos apie amerikiečių branduolinių ginklų dislokavimą Lenkijoje yra žalingos ir nenaudingos.
Rašyti komentarą