Europos čempionate visi „Okinava“ sportininkai tapo čempionais

Gegužės 24-25 dienomis, Ispanijoje, Valensijos mieste įvyko Europos suaugusiųjų ir jaunių karate kyokushin čempionatas. Šiame čempionate kiekvienoje kategorijoje turi teisę dalyvauti tik du stipriausi sportininkai iš vienos šalies.

Šį kartą dalyvavo net 23 Europos šalys, kurios delegavo virš 450 stipriausių savo šalies sportininkų.

Sporto klubo „Okinava“ 7 sportininkai turėjo teisę atstovauti Lietuvą šiame čempionate ir visi 7 tapo Europos čempionais. Iš viso Okinaviečiai pelnė 4 aukso ir 3 bronzos medalius.

„Okinava“ klubo vadovė Diana Mačiūtė didžiavosi savo mokiniais. Jie daug laiko skyrė treniruotėms ir keletą metų iš eilės dalyvaudami aukščiausio lygio čempionatuose įgijo didžiulę patirtį, tad dabar rezultatai kalba patys už save.

Nors konkurencija auga kiekvienais metais ir varžovai stiprėja analizuodami būtent „Okinava“ sportininkus, vis dėl to, suaugusiųjų team kata rungtyje, jau net trečius metus iš eilės čempionais tapo Diana Mačiūtė, Rima Lisinskaitė ir Matas Sasnauskas.

Pirmame rate jie nugalėjo Lenkijos, antrame Rumunijos (Europos jaunimo čempionai), o trečiame Ukrainos (Europos jaunimo vicečempionai) komandas.

Profesionali sportininkė Diana Mačiūtė šiame čempionate individualioje kata rungtyje jau 9 kartą Lietuvai iškovojo Europos čempionato medalį. Šiais metais jai pavyko iškovoti 3-ąją vietą iš 29 dalyvių.

Diana pirmame rate nugalėjo Norvegijos, antrame Lenkijos, trečiame Ukrainos sportininkes, o pusfinalio kovoje nusileido praėjusių metų Europos čempionei iš Šveicarijos.

Matas Sasnauskas (trenerė Diana Mačiūtė) iš 26 dalyvių pakilo iki 3-iosios vietos apdovanojimo. Jis pirmas dvi kovas laimėjo prieš Sakartvelo ir Olandijos sportininkus, o pusfinalio kovoje nusileido varžovui iš Ukrainos.

Rima Lisinskaitė (trenerė Diana Mačiūtė) vienintelė Lietuvos suaugusiųjų rinktinės narė, kuri dalyvavo tiek team kata (technikos demonstravimas) rungtyje, tiek kumite (kovos) ir abiejuose rungtyse iškovojo po medalį.

Pirmose dviejuose kovose ji per pagrindinį kovos laiką nugalėjo varžoves iš Lenkijos ir Vengrijos. Pusfinalio kovoje Rima nusileido daugkartinei Europos čempionei iš Bulgarijos ir iškovojo 3-ąją vietą.

Europos karate jaunių čempionate sensacija tapo sporto klubo „Okinava“ auklėtinis Nikas Kvasys, kuris trijose skirtingose rungtyse iškovojo 3 aukso medalius ir teisėju sprendimu gavo geriausio varžybų kovotojo apdovanojimą.

Komandinėje kata rungtyje Nikas Kvasys, Kajus Malinen, Paulius Zibalis ir Arsenij Djakov (trenerė Diana Mačiūtė) iškovojo 1-ąją vietą. Pirmoje atrankinėje kovoje jie nugalėjo varžovus iš Lenkijos, ketvirtfinalyje - varžovus iš Rumunijos, pusfinalyje - varžovus iš Vengrijos ir finale užtikrintai laimėjo prieš kitą Rumunijos komandą.

Nikas Kvasys dalyvavo ir asmeninėje kata rungtyje bei kovose. Kata rungtyje jis užtikrintai įveikė 4 varžovus ir iškovojo antrąjį aukso medalį. Kumite rungtyje jis pirmą kovą laimėjo prieš varžovą iš Turkijos gavęs tašką, o likusius 3 varžovus iš Ukrainos, Šveicarijos ir Bulgarijos nugalėjo ankščiau laiko juos nukautavęs. Taip iškovojo savo trečiąjį aukso medalį per vieną dieną.

Kumite rungtyje debiutavo sporto klubo „Okinava“ auklėtinis Kajus Malinen (trenerė Diana Mačiūtė). Pirmąją kovą užtikrintai laimėjo prieš kovotoją iš Šveicarijos, tačiau antroje kovoje nusileido varžovui iš Lenkijos. Kajus yra tarp stipriausių savo amžiaus grupės ir svorio kategorijos top 16 kovotojų Europoje.

Pirmą kartą Europos suaugusiųjų čempionate teisėjavo ir savo teisėjavimo patirtį kaupė „Okinava“ klubo trenerė Kristina Basova.