GPT-4 modelis, apmokytas pagal tūkstančius archyvinių miesto rotušės dokumentų, patiko rinkėjams: jis sugeba mokytis iš klaidų ir jas ištaisyti. VIP (virtualiai integruotą pilietį) sukūrė vietos gyventojas, pavargęs nuo biurokratijos. „OpenAI’ neleido šiam įdomiam eksperimentui pasiekti pabaigos.
VIP sukūrė Čejeno gyventojas Viktoras Mileris, kuris po nesėkmingo bandymo gauti informacijos iš vietos archyvų apmokė dirbtinį intelektą pagal tūkstančius miesto tarybos dokumentų.
V. Mileris tikėjosi, kad jo skaitmeninis kandidatas lapkričio 5 d. rinkimuose nugalės dabartinį merą Patriką Kolinsą (Patrick Collins). Tačiau birželio 18 d. „OpenAI” nutraukė Millerio prieigą prie įrankio.
Bendrovės „OpenAI“ atstovas spaudai sakė CNN kanalui, kad bendrovė taip pasielgė, nes Mileris pažeidė jos politiką, pagal kurią draudžiama naudoti jų technologijas politiniais tikslais.
Pagal „OpenAI“ taisykles taip pat neleidžiama kurti dirbtinio intelekto vaizdo klastočių politinei dezinformacijai skleisti.
Vajomingo valstijos sekretorius Chuckas pareiškė, kad kandidatas, norėdamas kandidatuoti, turi būti tikras asmuo, o tai neleidžia naudoti dirbtinio intelekto.
Nepaisant VIP uždarymo, Mileris nepasiduoda ir planuoja vietos bibliotekoje įkurti pokalbių robotą, kad rinkėjai galėtų užduoti jam klausimus naudodami teksto vertimo į kalbą funkciją.
Rašyti komentarą