Biografijų ir nuotraukų VRK nepateikusiems kandidatams leista pasitaisyti per 2 dienas

Savo biografijų ir fotografijų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) nepateikę kandidatai tai galės padaryti iki pirmadienio.

Papildomą terminą pataisyti pareiškinius dokumentus VRK penktadienį nustatė, atsižvelgusi į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimus.

„Turime teismo sprendimą vykdyti“, – penktadienio vakarą sukviestame posėdyje sakė VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

Rinkimų komisija panaikino savo sausio 17-osios sprendimo dalį, kuria apie 500 įvairių partijų ir politinių komitetų kandidatų pašalinti iš savivaldos rinkimų dėl pareiškinių dokumentų trūkumų, tai yra nepateiktų biografijų ir savo nuotraukų.

LVAT teigimu, nuotraukos ir biografijos sudaro nedidelę privalomų pateikti pareiškinių dokumentų dalį, be to, jas bandyta teikti ar jos pateiktos su trūkumais, todėl kandidatų nesąžiningumas nenustatytas. Be to, VRK neįvykdė savo pareigos informuoti partijas ir komitetus apie trūkumus pareiškiniuose dokumentuose ir duoti terminą juos ištaisyti.

Teismas pareiškė, kad VRK sprendimu neproporcingai apribota Konstitucijoje įtvirtinta kandidatų pasyvioji rinkimų teisė.

Penktadienį VRK minėtą terminą nustatė nuo sausio 27-osios, kai bus paskelbtas jos sprendimas, iki sausio 30-osios 10 valandos.

„Per šį terminą politinės organizacijos turi elektroniniu ryšio priemonėmis pateikti nustatytos formos biografiją ir reikalavimus atitinkančią nuotrauką“, – sakė J. Petkevičienė.

Savivaldos rinkimai vyks kovo 5 dieną. Iš viso kandidatuoti juose norą pareiškė apie 14 tūkst. politikų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder