EK ragina nedelsiant pradėti žymėti dirbtinio intelekto sukurtą turinį

Europos Komisija (EK) pirmadienį paragino didžiąsias interneto platformas nedelsiant pradėti žymėti dirbtinio intelekto sukurtą turinį.

Savanoriškas algoritmų sugeneruotų tekstų ar vaizdinės medžiagos žymėjimas padėtų vartotojams atskirti ją nuo žmonių sukurto turinio, žurnalistams Briuselyje pareiškė Komisijos vicepirmininkė Vera Jourova. Pasak jos, programinė įranga „geba per kelias sekundes sukurti įmantrų ir iš pažiūros tikrovišką turinį bei vaizdinę medžiagą“, sugeneruoti išgalvotų įvykių kadrus ar imituoti žmogaus balsą.

„Šios naujos technologijos kelia naujus iššūkius kovoje su dezinformacija“, – nurodė V. Jourova.

EK vicepirmininkės teigimu, interneto platformos turėtų pasirūpinti „technologija, leidžiančia atpažinti tokį turinį ir aiškiai jį žymėti“. V. Jourova tvirtino išgirdusi iš „Google“ vadovo Sundaro Pichai, kad tokia technologija jau buvo sukurta. Pareigūnė akcentavo, kad žymėjimas padėtų pažaboti kompiuterių sukurtos dezinformacijos sklaidą.

Kalbant apie dirbtinį intelektą, „nemanau, kad mašinos turi kokią nors teisę turėti žodžio laisvę“, kalbėjo V. Jourova. Ji teigė, kad žymėjimas turėtų būti pradėtas nedelsiant. Jį savanorišku principu galėtų vykdyti kompanijos, pasirašiusios EK Kovos su dezinformacija praktikos kodeksą.

Šių įmonių gretose yra „Facebook“, „Google“, „YouTube“, „TikTok“ ir „LinkedIn“. „Twitter“ gegužę šio kodekso atsisakė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder