Gabrielius Landsbergis: prezidiumo posėdyje sutarta antradienį registruoti projektą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų

(3)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas nusprendė siūlyti įtraukti nutarimą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų į antradienio parlamento plenarinio posėdžio darbotvarkę, teigia konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Sutarta, kad vykdant praeito prezidiumo sprendimą nedelsiant registruoti (nutarimo projektą – ELTA)“, – po partijos prezidiumo posėdžio sakė G. Landsbergis, akcentuodamas, kad nutarimo projektas bus pateiktas jau antradienį vyksiančio Seimo plenarinio posėdžio metu.

TS-LKD pirmininkas taip pat patikino, kad privalomumo Seimo konservatoriams palaikyti pirmalaikių parlamento rinkimų projektą nebus.

„Privalomumo jokio nėra. Mano pozicija išlieka tokia pati, kad tai yra kiekvieno Seimo nario apsisprendimo teisė, nuspręsti, kaip jis mato šitą situaciją“, – sakė G. Landsbergis.

„Situacija yra, tiesą sakant, mano vertinimu, daugiau susijusi ne su politinėmis kažkokiomis aplinkybėmis, o su moraliniu vertinimu pačios padėties“, – taip pat pažymėjo jis.

Pripažįsta, kad prezidiume yra įvairių nuomonių

G. Landsbergis žurnalistams pripažino, kad vykusiame prezidiumo posėdyje dėl partijos vadovybės iniciatyvos organizuoti pirmalaikius rinkimus skambėjo įvairios nuomonės. Anot jo, panašios konservatoriams priklausančių politikų pozicijos išsakomos ir viešojoje erdvėje.

„Jūs girdėjote panašias nuomones ir viešumoje. Nebuvo siekta kažką įtikinti, žmonės skirtingai vertina situaciją, ypač tie, kurie yra tolėliau nuo šiandieninio politinio gyvenimo. Jų vertinimas yra kitoks. Tie, kurie sėdi už vairo – jiems situacija atrodo kitaip. Mes turėjome progą tuos argumentus išdėstyti, nesiekiant žūt būt visiems išeiti iš posėdžio sutarus. Nuo pat pradžių buvo sprendimas – sutariame iki galo nesutarti“, – aiškino G. Landsbergis, pažymėdamas, kad gali būti taip, jog pirmalaikių rinkimų idėjai nepritars dalis konservatorių frakcijos narių.

„Gali būti, kad mano frakcija nepalaikys sprendimo. Aš tai suprantu, turime skirtingus motyvus. Bet tai yra ir tam tikras egzaminas ir tai yra tam tikra žinia visuomenei bei Vyriausybei“, – sakė jis.

Atsistatydinimo klausimo nesvarsto

Konservatoriams vadovaujantis G. Landsbergis teigė, kad balsavimo dėl pirmalaikių rinkimų nelaiko balsavimu dėl jo lyderystės partijoje. Todėl, politikas leido suprasti, kad bet kuriuo atveju jis iš TS-LKD pirmininko pareigų neatsistatydintų.

„Daugiau laikome egzaminą, kaip mes vertiname padėtį“, – sakė G. Landsbergis.

„Tai yra kiekvieno Seimo nario esamos politinės situacijos vertinimas“, – apibendrino konservatorius.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD pasiūlė rugsėjo 10 d. Seimui surengti naujus rinkimus. Priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.

Pirmalaikių rinkimų nutarimą ketinama Seime pristatyti jau antradienį.

Premjerė Ingrida Šimonytė ne kartą patikino, kad, parlamente pritrūkus politinės valios ir nesušaukus naujų rinkimų, ji pasitrauks iš pareigų.

Vieningos nuomonės dėl siūlymo konservatorių gretose nėra. Keletas parlamentarų patikino nepalaikysią G. Landsbergio siūlymo paleisti Seimą ir rengti naujus rinkimus, o konservatorių Naujamiesčio skyrius reikalauja šaukti partijos tarybos posėdį ir, pasak jų, visai valstybei svarbius klausimus spręsti įsiklausius į visos politinės bendruomenės pozicijas.

Kritikos pirmalaikių rinkimų iniciatyvai negaili ir TS-LKD garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis. Pasak jo, rinkėjų mandatą gavusi valdančioji dauguma privalo tęsti darbą, o „partijos ritualinis susideginimas“ tik pablogins padėtį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder