Gelbėtojai traukė skenduolius, ieškojo pasiklydusių vaikų

Įsibėgėjus vasaros sezonui, pajūryje dirbantiems gelbėtojams vis dažniau iš jūros tenka traukti įspėjamųjų ženklų nepaisiusius ir į duobes patekusius poilsiautojus. Pastebima, kad pastaruoju metu tarp skendusiųjų daugiausia ukrainiečių.

Tai patvirtino ir praėjęs savaitgalis: šeštadienį du ukrainiečiai pateko į duobę ir be gelbėtojų pagalbos nebepajėgė išsikapstyti: vienas toks - Pirmojoje Melnragėje, kitas - Girulių paplūdimyje.

„Buvo iškelta ir raudona vėliava, ir aiškiai matomi ženklai “Atsargiai duobė„, tačiau vis vien pateko į duobę“, - „Vakarų ekspresui“ sakė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas ir gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

Dar vienas Ukrainos pilietis skendo sekmadienį Antrojoje Melnragėje. Situacija ta pati - pateko į duobę, pradėjo skęsti, gurkštelėjo vandens. Tiesa, jis atsisakė vykti į ligoninę.

Smiltynės paplūdimyje ties Naująja perkėla skendo Čekijos pilietis, Pirmojoje Melnragėje - baltarusis.

„Trauka į jūra ir duobės - pagrindinės skendimo priežastys. Užsienio piliečiai neįvertina Baltijos jūros traukos, atsipalaiduoja ir galiausiai patys nebepajėgia išplaukti“, - paaiškino A. Siakki.

Iš visų savaitgalį pajūryje skendusių piliečių buvo tik viena lietuvaitė - 11 metų mergaitė iš Klaipėdos, visi kiti - užsieniečiai.

„Bet čia jau tėvelių nepriežiūros padarinys. Skendusios mergaitės mama savo dukrą pastebėjo tik tada, kai jau gelbėtojai ją ištraukė iš vandens. Mergaitė gurkštelėjo vandens ir buvo išgabenta į ligoninę“, - teigė A. Siakki.

Dar viena dažna problema, su kuria susiduria gelbėtojai, - tenka ieškoti paplūdimyje pasiklydusių mažamečių vaikų.

„Vien praėjusį savaitgalį teko ieškoti keturių pasiklydusių vaikų. Vieną galiausiai pavyko rasti ne paplūdimyje, o didžiojoje neįgaliųjų paplūdimio automobilių stovėjimo aikštelėje. Pastebime, kad pasiklydę vaikai gali per pusvalandį nuo pasiklydimo vietos atsidurti net už 1-2 kilometrų. Jie tiesiog išsigąsta ir žingsniuoja į priekį“, - atskleidė tendencijas A. Siakki.

Taip pat praėjusį savaitgalį daug poilsiautojų kreipėsi į medikus dėl pablogėjusios sveikatos: pakilusio kraujo spaudimo, silpnumo ir panašiai.

„Didelės kaitros nesijautė, nes prie jūros buvo vėjelis, tačiau vis vien saulė šviečia, o žmonės to nejaučia. Taip galima patirti saulės smūgį. Rekomenduojame dėvėti kepures nuo saulės ar slėptis po skėčiai, ypač jei pliaže būnate visą dieną“, - patarė A. Siakki.

P. S. Klaipėdos policija pranešė, kad liepos 2 d., apie 8 val. 35 min., Klaipėdoje, Šilutės pl., tvenkinyje, rastas mirusio apie 50 metų amžiaus nenustatytos tapatybės vyro kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Prie tvenkinių Klaipėdos gelbėtojai nebudi.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder