Įspūdingas vaizdas: pasienyje prie Medininkų – šimtai dviračių, kuriuos paliko atvykėliai iš Baltarusijos

Priartėjus prie Medininkų pasienio kontrolės punkto daugelį nustebina netikėtas vaizdas: prie čia esančios degalinės ir gretimų kelio atitvarų bei kelio ženklų prirakinti šimtai dviračių. Dauguma jų – seni, aprūdiję, tačiau dar važiuojantys.

Iš kur ir kodėl jie čia atsiranda, paaiškino Medininkų punkte dirbantys Lietuvos pasieniečiai.

Pasirodo, Baltarusijos pasieniečiai nepraleidžia pėsčiųjų, sieną kirsti jie leidžia tik važiuotiems transporto priemonėmis (tai ne tik automobiliai ir motociklai, bet ir dviračiai bei paspirtukai). Motorinių transporto priemonių eilės pasienyje didelės, laukti tenka ilgai, o dviratininkus baltarusių pareigūnai praleidžia be eilės.

Tiesa, Lietuvos pareigūnai dviračiams jokių išimčių netaiko ir stato juos į bendrą eilę, tačiau eilių Baltarusijos pusėje dviratininkai išvengia. Todėl daug žmonių sieną kerta senais išklerusiais dviračiais, kuriuos, vos įvažiavę į Lietuvą, grandinėmis prirakina prie atitvarų ir toliau keliauja kitokiais būdais. Kai kurie grįždami susiranda savo dviračius (tokios lūženos vagių nedomina) ir važiuoja atgal į Baltarusiją. Bet pasiima ne visi – dalis dviračių, atrodo, ten stovi jau labai ilgai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder