Valdemaras Rupšys

Kariuomenės vadas: karo Ukrainoje tikimybė tikrai didelė

Lietuvos kariuomenės vadas sako, kad karo Ukrainoje tikimybė yra didelė.

Valdemaras Rupšys taip pat pabrėžė, kad ginklų perdavimo Ukrainai procesas dar tęsiasi –  Lietuva dar tariasi su Jungtinėmis Valstijomis. 

„Aišku, karo tikimybė Ukrainoje yra didelė ir dabar eskaluojama padėtis daugiausia susijusi su ja, bet arčiau Lietuvos sienų taip pat yra Rusijos ir Baltarusijos ženklų arba veiksmų, kurie kelia daugiau nei susirūpinimą. Automatiškai tai atsispindi mūsų kariniuose veiksmuose, mūsų parengty“, – nacionalinis transliuotojui LRT tvirtino V. Rupšys. 

Jis pranešė, kad Lietuva Ukrainos kariuomenei žadėtų priešlėktuvinių raketų „Stinger“ dar neperdavė. 

„Šitas klausimas svarstomas ir derinamas su amerikiečiais. Jeigu kalbame apie konkrečią ginkluotę, kuri gali būti perduota, tai mūsų apsisprendimas, bet jam turi pritarti pardavusios Lietuvai ginklus valstybės, tad procesas dar nesibaigė“, – teigė V. Rupšys. 

 Apie tai, kad Rusijai telkiant pajėgas prie Ukrainos sienų, Lietuva pastarosios šalies kariuomenei perduos „Stinger“, Krašto apsaugos ministerija pranešė praėjusią savaitę. 

Lietuva taip pat Ukrainos specialiosioms karinėms pajėgoms planuoja perduoti nešiojamų termovizorių. 

Rusijai sutelkus prie Ukrainos sienos daugiau kaip 100 tūkst. karių ir karinės technikos, Vakarai vis labiau nerimauja, kad Europoje gali kilti didelis karinis konfliktas. Be to, pastaruoju metu Rusijos kariuomenės pajėgos permetamos į ES kaimynystėje esančią Baltarusiją esą planuojamoms bendroms pratyboms. 

Sidebar placeholder