Klaipėdos miesto savivaldybė

Ar naujų vadovų entuziazmas įveiks stagnaciją?

(14)

Šie metai buvo išskirtiniai Klaipėdos savivaldybės valdomoms įstaigoms. Pasikeitė daugumos jų vadovai, o VšĮ „Klaipėdos šventės“ per metus pakeitė net keturis direktorius. Dalis vadovų įgyvendindami savo idėjas susidūrė su netikėtu pasipriešinimu ir kritika. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas mano, kad prie šios kritikos prisidedančios politinės jėgos neturėtų taip aršiai ginti „savo teritorijos“, nes gali būti suformuotas blogas uostamiesčio įvaizdis, kad miestas nėra atviras naujovėms ir permainoms.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas

grubl

Į senas įstaigas ateina nauji vadovai, laimėję konkursus. Jie neturi ryšių, giminysčių, pažinčių, ateina kaip vadovai su savo vizija, programomis į aplinką, kuri jau susiformavusi. Natūralu, kad adaptacijos laikotarpis yra neišvengiamas. Tačiau reakcija iš šalies ar iš struktūros, juo labiau įsijungiant ir tam tikriems politiniams chorams, man atrodo kaip turimų bastionų ar teritorijų politinė gynyba.

Turime nebijoti pasitikėti žmonėmis. Jie tikrai ateina ne griauti, o kurti. Reikia suprasti, kad kūrybos procesas ne visada yra nieko nekeičiantis, viską paliekantis po senovei.

Sunku tikėtis rezultato iš vadovo, jei tu juo nepasitiki.

Klaipėdoje tikriausia nebuvo nė vieno atvejo, kad dar net nepradėjęs dirbti naujas įstaigos vadovas jau buvo kritikuojamas, kvestionuojama jo kandidatūra.

Čia naivu tikėtis, kad būtų kažkoks pereinamas laikotarpis, kad vadovams būtų leista pradėti dirbti be kritikos ar puolimo. Kritika prasideda dar net nepradėjus dirbti. Todėl man norisi tuos žmonės padrąsinti, įkvėpti. Visi tie žmonės atėjo laimėję konkursus, o ne buvo kažkaip nuleisti parašiutu. Manau, kad palaikymo iš tiesioginio vadovo niekada nebus per daug.

Tačiau aš visiems vadovams sakau, kad patys turite tikėti tuo, ką darote. Tik tada sugebėsite įtikinti kitus. Ryžtingus žmones mes mylim, gerbiam ir turim suteikti jiems pasitikėjimą, kurį jie turėtų pateisinti.

Kad reikia naujų vėjų, naujo požiūrio, naujų iniciatyvų, naujos energijos, aš asmeniškai tuo tikiu.

Nesinori, kad pajutus tokį požiūrį į naujus žmones senoje sistemoje, būtų siunčiama žinia, kad Klaipėdoje pokyčiui, naujam požiūriu ir galimybėms nėra vietos.

Aišku, ir tas proveržis turi būti daromas racionaliai, argumentuotai, atsižvelgiant į visas aplinkybes ir diplomatiškai, kiek tai yra įmanoma.

Klaipėdos koncertų salės vadovas Tadas Grabys

graib

Įstaigai vadovauju tik kelis mėnesius, bet net negaliu ramiai susipažinti su esama situacija, perimti darbus. Turiu atsimušinėti nuo įvairaus puolimo. Esu kalamas prie sienos už tai, kaip Koncertų salė dirbo ir veikė daug metų, tačiau pradėjus vadovauti man, tai staiga tapo blogai. Pirmiausia kalbu apie komercinius renginius. Penkiolika metų Vitalijos Katunskytės koncertai vyko, o dabar staiga tai tapo blogai, esu už tai kalamas prie sienos, juodinamas, nors parduoti beveik visi bilietai, žmonėms tokių renginių reikia.

Todėl stengsiuosi padaryti, kad tokiai kritikai neliktų pagrindo.

Vienas iš mano siūlymų, ir apie tai pirmą kartą sakau viešai, - uždrausti viešus komercinius renginius Klaipėdos koncertų salėje ir prašyti, kad patiriamus nuostolius kompensuotų Savivaldybė.

Politikams tai nepatiks, bet neslėpkime, kad kai kurie žmonės ne be tų pačių politikų pagalbos sugeba mane juodinti. Todėl reikia apsispręsti: veikiame taip, kaip veikėm, ir neieškokime sliekų ten, kur jų nėra.

Arba dirbam išvien. Tą patį pasakiau ir Savivaldybės tarybos Kultūros komitete, kai buvau iškviestas pasikalbėti. Ne man vienam turi rūpėti Klaipėdos koncertų salė, ji turi rūpėti visiems, ir tiems patiems Tarybos nariams. Per tą laiką, kiek aš dirbu, tik vienintelę Niną Puteikienę iš Kultūros komiteto mačiau repertuariniuose Klaipėdos koncertų salės renginiuose. Todėl visus „zoominius“ komiteto narius kviečiu ateiti ir gyvai įvertinti renginių kokybę, nes kaip galim kalbėti, jei nebuvote ir nieko nematėte.

Matau, kad puolime prieš mane yra labai konkretūs siekiai, kad miestas neatsinaujintų, neatsišviežintų. Įstaiga turi daug funkcijų, reikia užtikrinti veiklos tęstinumą, o čia dar iš šono bando peilį suvaryti į nugarą.

Labai džiaugiuosi, kad turiu didelį kolektyvo palaikymą. Esame labai susidraugavę ir viešos diskusijos apie tai, kad mes pykstamės, yra visiška netiesa.

Koncentruosiuosi į darbą. Mano būdas yra paprastas: aš besąlygiškai atsiduodu darbui, kurį darau. Esu pasiruošęs daryti viską, kad visi būtų laimingi ir jaustųsi gerai.

VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorė Eglė Šulskė

sulsk

Įspūdžiai neblogi, darbo daug, kol kas viskas vyksta intensyviai. Praėjo tik dvi mano darbo savaitės, bet atrodo kaip du mėnesiai.

Tikrai galiu palyginti, kad tempas yra net kelis kartus didesnis, palyginus su tuo, su kuo susidūriau privačiame versle.

Be švenčių organizavimo, yra ir kiti darbai. Šiuo metu ieškome naujų darbuotojų, vyksta atrankos. Noriu pasidžiaugti, kad turiu palaikymą iš savo vadovų, valdybos, Savivaldybės darbuotojų.

Dėliojamės ir ateities planus. Pirmiausia - tai darbų tęstinumas, tradicinės šventės, tačiau ieškosime ir naujų formų. Jau skelbėme, kad Šviesų festivalio metu, atsižvelgdami į pandeminę situaciją, plėsime vietas, kad nebūtų masinių susibūrimų. Kitais metais bus 770-asis Klaipėdos gimtadienis, todėl šią žinią skleisime plačiai.

Mano vizijos ir planai, su kuriais atėjau, sutampa su pačios įstaigos. Jau kitais metais planuojame naujų renginių šeimoms, pasitelksime ir inovatyvias technologijas, naujus formatus. Svarbu yra auginti ir puoselėti jau sukurtas tradicijas ir renginius bei palaipsniui diegti naujoves.

 

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro vadovas Liudas Andrikis

andr

Šie metai buvo iššūkių metai, vyko personalo kaita. Tačiau šiandien komanda jau visiškai sukomplektuota ir dirba.

Kitais metais numatome tikrai daug ir įvairių renginių.

Tradicinė Klaipėdos dailininkų sąjungos narių paroda bus skirta miesto 770 metų jubiliejui.

Daug dėmesio bus kreipiama į meną, susijusį su šiuolaikinėmis technologijomis. Pristatysime didelį pakilimą išgyvenantį NFT meną, paremtą blockchain technologija, - kai kūrinio autorius realiu laiku gauna atlygį už jo panaudojimą.

Vyks knygos festivalis, kuriame knygą atskleisime kaip meno formą.

Tęsime kultūrinių kompetencijų integruotas pamokas su Klaipėdos švietimo įstaigomis. Taip siekiama, kad mokykla išeitų iš savo ribų ir ateitų į kultūros institucijas, kuriose vyktų integruotos pamokos.

Turime nemažai paraiškų dėl užsienio kūrėjų parodų, kaip tik vyksta derinimai dėl parodų rengimo.

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vadovas Ramūnas Kaubryskaubr

Yra daug iššūkių. Reikėjo juos priimti, susitvarkyti. Džiaugiuosi kolektyvu. Esame didelė įstaiga. Daug skyrių. Daug padalinių. Skaičiavome, kad šiuo metu kaip neformalaus ugdymo įstaiga turime per 800 mokinių, dar plečiamės ir su Atviru jaunimo centru turime apie 1 200 lankytojų, kurių amžius nuo 4 iki 29 metų. Esame svarbūs mieste, tai didelė įstaiga su labai reikšminga veikla.

Iš tikro jaučiu Savivaldybės, kuri mus finansuoja, miesto mero palaikymą. Man, kaip naujam vadovui, tai labai svarbu.

 

 

 

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder