Arvydas Vaitkus sostinėje priminė, kad yra ir Klaipėda

(1)

Antradienį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus lankėsi Vilniuje. Susitikęs su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, ne tik aptarė jau kone dešimtmečius uostamiestį ir jo gyventojus kamuojančias transporto problemas, bet ir ieškojo konkrečių jų sprendimo būdų.

Dar prieš susitikimą su susisiekimo ministru Klaipėdos meras A. Vaitkus „Vakarų ekspresui“ sakė, kad su M. Skuodžiu planuoja aptarti keliolika didžiausių uostamiesčio transporto skaudulių.

"Yra apie penkiolika klausimų, liečiančių Klaipėdos ir už miesto ribų esančius transporto mazgus. Galutinis Jakų žiedo ir kelio nuo jo link Šilutės sutvarkymas, įvažiavimas ir išvažiavimas iš Laisvosios ekonominės zonos teritorijos bei vadinamojo verslo trikampio tarp Tilžės gatvės ir Vilniaus plento, statoma Baltijos prospekto estakada, jau dešimties metų istoriją skaičiuojantis ir iš vietos net nepajudėjęs pietinis Klaipėdos aplinkkelis.

Klausimų daug. Su ministru preliminariai juos aptarėme neformaliame susitikime prieš dvi ar tris savaites. Paprašiau, kad ministras šiuos klausimus aptartų su ministerijai pavaldžiomis įstaigomis ir būtų pasiruošęs sprendimų priėmimui. Surašėme raštus ir dabar važiuojame kalbėtis konkrečiai", - teigė A. Vaitkus.

Klaipėdos meras neslėpė, kad iš apsilankymo sostinėje tikisi teigiamų rezultatų.

"Jau pirmame mūsų pokalbyje ministras buvo nusiteikęs ne šiaip gerai, o labai geranoriškai. Tikiuosi, su tokia pačia dvasia bendradarbiavimą tęsime ir toliau.

Prieš porą savaičių lankydamasis parlamente aš sakiau, kad Klaipėda yra nepagrįstai pamirštas miestas.

Matome investicijas Vilniuje ir Kaune, o uostamiestyje jų stokojama.

Išskyrus Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryžos estakadą, kurios pastatymui pažadas duotas dar 2010 metais, bet tik dabar juda iš mirties taško.

Kelio nuo Jakų žiedo Šilutės link sutvarkymo projektas ir sprendimai parengti dar 2008 metais. Jakų žiedinės sankryžos pirmasis etapas baigtas 2005-2012 metais, o kiti toliau net nepradėti.

Aišku, pati Klaipėdos miesto vadovybė galėjo būti aktyvesnė, bet aš nenoriu kritikuoti. Šiandien visi šie klausimai traukiami iš stalčių ir aš tikiuosi sprendimų.

Gal tai ir neįvyks per metus ar dvejus, bet manau, jog miestas ir miestiečiai turi aiškiai matyti, kad sprendžiant transporto problemas jų gyvenimas ne bloginamas, o gerinimas", - sakė Klaipėdos meras A. Vaitkus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder