Buvo direktorės, o dabar atlieka 4 rankų masažą Klaipėdoje (11)

Dvi išsiskyrusios, vaikus auginančios klaipėdietės Airina ir Rasa iki tol sėdėjo direktorių kėdėse, dirbo vadovaujamą darbą, tačiau sako išsižadėjusios vergavimo protui ir pasinėrusios į veiklą, kuri nekelia streso – tapo sertifikuotomis kūno terapijos meistrėmis.

Labiau sielai, o ne kūnui skirtus masažus keturiomis rankomis jos atlieka tiek studijoje, tiek klientų namuose.

Su Airina Vaišviliene susipažinau savaitę prieš šį pokalbį, kai, rekomendavus pažįstamai, užsisakiau jos paslaugas „į namus“ – su 12 kg sveriančiu masažo stalu bei visais reikalingais reikmenimis ji sekmadienio vakarą atvyko į išsinuomotą loftą Klaipėdoje.

Pajūryje tą savaitgalį minėjau savo gimtadienį. Labiau už patį minčių maratonus sustabdantį ir į būseną tarp sapno bei realybės panardinantį viso kūno masažą man patiko pati idėja – išsikviesti masažo terapeutą į pasirinktą vietą.

„Atliekame masažus ne tik kliento namuose, biure, bet ir gamtoje, privačiose sodybose, įvairiose stovyklose, festivaliuose. Net ir Latvijoje. Bendradarbiaujame, pavyzdžiui, su Kintuose veikiančia sanatorija „Sielai“, – informavo Airina.

O jei klientas paprašytų jam masažą atlikti Palangos pliaže? Pasak masažo terapeutės, reiktų prieš tai vis dėlto gauti savivaldybės leidimą.

Metė direktorės darbą

Prabėgus savaitei aš jau sėdėjau Airinos ir jos kolegės Rasos Jurčiuvienės šventiškais auksinės spalvos balionais išdabintoje kūno terapijos studijoje „Švelnios rankos“ Klaipėdoje. Jaunatviškumu trykštančios masažo terapeutės vis dar gyveno įkurtuvių nuotaikomis.

„Mano visa darbinė patirtis įgyta sėdint biure. 15 metų išdirbau pirkimo srityje: nuo vadybininkės – iki pirkimo skyriaus vadovės, direktorės.

Dariau karjerą, realizavau save versle. Tai daryti, matyt, vertė jaunystės ambicijos, tėvų svajonės. Įgyvendinau jas, ėmiausi savų svajonių. Kadangi šių metų balandį užsidarė mūsų įmonė, nusprendžiau daryti pertrauką.

Artėjo vasara, tad, pamaniau, keletą mėnesių pailsėsiu, bandysiu atrasti save, kol netikėtai sugalvojau, kad reikia pasitobulinti masažų srityje, dominusioje nuo jaunystės.

Prisilietimo gydomoji energija, lytėjimai, apkabinimai, paglostymai buvo sava – darydavau masažus vaikams, kitiems artimiesiems“, – kaip viskas prasidėjo, atskleidė trijų vaikų mama Airina.

Vienuose masažų mokymuose ji netikėtai sutiko Rasą, taip pat, kaip ir ji, išsiskyrusią ir auginančią 23 metų dukrą bei 13 metų sūnų.

Jos buvo pažįstamos ir anksčiau, tačiau bendravo tik darbiniais reikalais, dalyvaudavo tuose pačiuose verslo klubuose, susibūrimuose, seminaruose.

Abi moterys prisipažino, esančios „su stuburu“, turinčios savyje itin stiprios energijos, kuria norisi dalintis, pakrauti kitus, o kai dar mėgsti tai, ką darai – viskas savaime pavyksta.

Be to, atradusi vietą po saule mama – laiminga mama, vaikai tą taip pat jaučia, todėl pagerėjo santykiai namuose.

„Džiaugiuosi, kad mano vaikai mato, jog žmogus gali net gyvenimo vidury keisti kažką, jei to nori. Noriu, kad žmonės įsiklausytų į savo norus, kas yra širdyje, ir atstumtų proto argumentus, kuris visuomet norės tarnauti tam, kad apsaugotų tave. Linkiu visiems atsisukti į save, gamtą, dvasinius dalykus“, – teigė Airina.

Nusibodo įtampa 

Rasa atskleidė, visą gyvenimą dirbusi buhaltere, nuolat jautusi įtampą. „Darbas nors ir patiko, atėmė iš manęs daug atostogų laiko. Buhalteris neturi išeiginių. Skambina direktorius ir reikalauja sąskaitos, kažką atleisti, priimti.

Biuleteniai, mokesčiai, deklaracijos... Grįžti į namus ir toliau skaičiuoji. Turėjome su vyru ir savo verslą, susietą su muitine. Devynerius metus buvau direktorė. Nusibodo ta monotonija, įtampa“, – prisiminė Rasa.

Ji nusprendė įgyvendinti susidėliotą gyvenimo programą – leisti daryti sau tai, ko norisi šiandien, kad niekas nevaržytų, niekam nereikėtų teisintis, kaip iki tol buvo. „Dabar užsiimu darbu, kuris teikia ramybę.

Visą dieną lyg meditacijoje pati vaikštau“, – prasitarė ji.

Leisti daryti sau tai, ko norisi šiandien, kad niekas nevaržytų.

Tarp Rasos ir jos atžalų yra užsimezgęs stiprus ryšys, o jį užmegzti padėjo praktikuojami namuose gydantys prisilietimai.

„Sūnus lankė karatė. Tai sporto šaka, reikalaujanti daug ištvermės. Po treniruočių parveždavau jį praktiškai miegantį. Kaip atgaivinti vaiką, juk dar turi paruošti namų darbus, rasti laiko pabūti pačiam su savimi.

Vienintelis veiksmingas būdas – atlikdavau 15 minučių pėdų masažą, kuris gali atstoti 1,5 valandos viso kūno masažą. Sūnus vis klausdavo: „Mama, ką tu ten padarai?“.

Nuo pat vaikystės ir tėvelis mano, grįžęs iš darbo, prašydavo jam pakasyti nugarą, tuomet jis man nugarą masažuodavo – pakaitomis“, – prisilietimo svarbą pačios šeimoje atskleidė Rasa.

Ji pabrėžė, nesanti gydovė, medikė, nedaranti gydomojo masažo, jos su Airina – kūno terapijos meistrės, o ir jų terapijos labiau skirtos ne kūnui, o sielai bei protui.

Per dieną pašnekovės gali atlikti tris kokybiškus 1,5 valandos trukmės masažus. Juk visas procesas užtrunka ilgiau – baigus terapiją, klientas gali pasinaudoti dušu, išgerti arbatos, pailsėti.

Misija – ne tarnauti fabrikams

Anot Rasos, prisilietimai gydo žmogų dvasiškai, o juk to – dvasinio augimo – dabar labiausiai visiems, stresuojantiems dėl nežinomybės, kas bus rytoj, skubantiems, daug laiko praleidžiantiems prie kompiuterių, ir trūksta.

Visas tas chaosas labai veikia žmonių pasąmonę. Anot Rasos, žmonės, ypač praūžus pandemijai, vis labiau atsigręžia į save, gamtą.

Mūsų visų misija neva – ne tarnauti fabrikams, verslininkams, o gyventi dėl savęs. Kai pradedi atsipalaiduoti, pašnekovės teigimu, viskas savaime gerai klojasi.

„Kai vyrauja tokia bedarbystė, neaiški ekonominė situacija, grįžusiam į namus artimam žmogui ką pirmiausiai gali suteikti, tai žodinį palaikymą ir prisilietimą prie jo kūno bei sielos. Apkabinimas daro stebuklus.

Moterims, kurioms įtaką daro ir menstruacijų ciklai, mėnulio fazės, ypač reikia švelnumo. Siūlyčiau visiems vyrams dažniau apkabinti savo moteris, ypač ką tik grįžus į namus – apkabinimas turėtų būti pirmas kontaktas.

Reikia sukurti saugumo jausmą, tuomet nieko moteriai daugiau nebereikės.

O išmintingos moterys turėtų kuo dažniau daryti vakarais savo vyrams pėdų masažą. Sielos tuomet susilieja, nebereikia žodžių. Tam egzistuoja ir mūsų siūlomos masažo terapijos. Prisilietimas gydo vidinę būseną, suteikia džiaugsmo, nuramina, atpalaiduoja įsitempusį kūną“, – masažo terapijos svarbą atskleidė Rasa, save pristatanti ir kaip ezoterikę bei tarologę.

Apkabinimas daro stebuklus

Anot jos, reikia mokėti apkabinti ir patį save, egzistuoja daug savimasažo praktikų. Ryte prabudus nereiktų skubėti panirti į virtualų pasaulį telefono ekrane – dieną pradėti būtina nuo meilės sau rodymo: užmerkti akis, giliai pakvėpuoti, padėkoti sau ir Dievui už galimybę pasitikti dar vieną rytą.

„Jei pats savęs nemylėsi, neskirsi laiko sau, negalėsi tos meilės perduoti kitam. Jei būsi šaltas, abejingas, iš tavęs meilė nesiskleis – koks tu tuomet masažo meistras ir profesionalas?“, – retoriškai paklausė Rasa.

Archyvų nuotr.

Juk taip patogu! Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rasa Jurčiuvienė ir Airina Vaišvilienė

Man patiko su laiminga pabaiga uz plius 30 eur
PetrasGrazuolis, 2021-07-25 12:57
tai kad cia reklama - turetu buti pazymeta
o, 2021-07-22 12:54
Kur jų skelbimą rasti? ar kaip jas surasti?
Ru, 2021-07-22 12:41
Sidebar placeholder