Estetika ir funkcionalumas: ką bendro turi menas ir odontologija?

Vienos nakties paroda „Blue merge“ „Evadenta“ estetinės odontologijos klinikoje.

Gruodžio 4 d. Klaipėdoje modernaus baleto artistė, Europos gatvės šokių čempionė ir tapytoja Monish (Modesta Butautytė) savo darbus pristatė vienos nakties parodoje „Blue merge“ (išvertus iš anglų kalbos Mėlynas susiliejimas).

Estetinės odontologijos klinika „Evadenta“ vienam vakarui virto galerija, kurioje parodos dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti su kūrėja ir jos darbais, padiskutuoti apie drąsą kurti, atkleisti save bet kokioje srityje.

Menininkės Monish ir estetinės odontologijos klinikos gydytojos odontologės Ievos Ketvirtienės projektas gimė ne vien iš aistros tapybai, bet ir iš idėjos ieškoti to, kas tiesia tiltus į žmonių širdis, suteikti erdvę, kurioje susilieja moteriškumas, estetika, drąsa būti savimi, kūryba, gyvenimo grožio pajauta. Pagrindinis parodos motyvas – bendrystė, kuri neįmanoma be pokalbių, žodžių, atidos kitam žmogui.

Neatsitiktai parodai parinkti Monish paveikslai atkreipia dėmesį į moteriškumo ženklą – lūpas, kuriose, anot, menininkės, atsispindi galia kurti, žavėti, bet tuo pačiu ir žeisti. „Lūpos man stiprus simbolis, nes tai ir pati gražiausia, ir tuo pačiu pati žiauriausia vieta žmoguje. Jos gali bučiuoti, bet per jas ištartas žodis gali sužeisti.“, - dalinosi Monish. Menininkams ieškoti netradicinių erdvių darbų eksponavimui – ne naujiena.

Šios parodos esminis žodis – susijungimas, susiliejimas. Ir jis gali vykti labai trumpą laiką, tad ir pasirinkta parodos koncepcija – viena naktis, kurioje susilieja dvi, iš pirmo žvilgsnio, nesuderinamos sferos. Bet gyvenime viskas yra vientisa, nes tai, kas vienija mus visus – tai žmogus.

Paklausus, ką bendro turi odontologija ir tapyba, gydytoja odontologė Ieva Ketvirtienė šalia žmogaus polinkio estetikai atkreipia dėmesį ir į funkcionalumą. „Odontologo darbas ne vien gydyti dantis. Man įdomi estetinės odontologijos sritis.

Šiuolaikinė mokslo ir technologijų pažanga leidžia odontologams daryti stebuklus – atkurti ne tik dantų funkcionalumą, bet ir jų estetiką tam, kad žmogus jaustųsi gerai.“ Menas atlieka daug svarbesnį vaidmenį nei galime pagalvoti.

Nustatyta, kad menas gali ugdyti odontologo dėmesį detalėms, lavinti jo estetinį skonį. „Šiais laikais suprantame, kad gyvenime nėra sričių, tarp kurių nebūtų sinergijos: mokslas ir šiuolaikinės gydymo technologijos, įranga, menas ir verslas – viskas apie žmogų. Man estetinis dantų plombavimas, šypsenos dizainas yra to geras pavyzdys,“ – dalinosi gydytoja Ieva Ketvirtienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder