KURSAI. Nemokamus vokiečių kalbos kursus Imanuelio Kanto bibliotekos Jaunimo padalinyje veda savanorė iš Vokietijos Maren. Klaipėdos Imanuelio Kanto bibliotekos nuotr.

Galima mokytis vokiečių kalbos nemokamai

Rugsėjo 14 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinyje prasidėjo nemokamos pradinio lygio vokiečių kalbos pamokos. Kursai vyksta anglų ir vokiečių kalbomis kas antrą ketvirtadienį. Pradžia - 17.15 val. Būtina registracija.

Vokiečių kalbos pamokas vedanti savanorė Maren iš Vokietijos pasakojo, kaip sugalvojo imtis tokios veiklos. „Tai nusprendėme su mano mentore. Norėjau pamokyti čia gyvenančius žmones to, ką pati moku, pasidalinti su jais savo žiniomis“, - sakė mergina.

Ji kviečia visus norinčiuosius nebijoti ir prisijungti prie pamokų. „Visada gali ir nauji žmonės prie mūsų prisijungti, bet, žinoma, kuo vėliau prisijungsite, tuo sunkiau bus pasivyti. Mes pradėsime nuo pačių pagrindų ir keliausime vis toliau. Tad geriau nedvejoti ir kuo anksčiau ateiti“, - ragina Maren.

Tai ne pirmi savanorių vedami kalbų kursai Imanuelio Kanto bibliotekoje. Vaikų ir Jaunimo padalinių vyriausioji bibliotekininkė Akvilina Niedvaraitė pasakojo apie anksčiau vykusius kursus. "Kalbų mokymai dažnai būna labai populiarūs - esame rengę prancūzų, italų, kinų ir japonų kalbų kursus. Šiemet bibliotekoje turime savanorę iš Vokietijos, tad ir sugalvojome, kad ji gali vesti vokiečių kalbos pamokas, - pasakojo A. Niedvaraitė.

- Į pamokas yra kviečiami visi, reikia tik mokėti anglų kalbą, nes jos vyksta ta kalba, o amžiaus mes neribojame."

Pirmą dieną į kursus atėję klaipėdiečiai džiaugėsi tokiu sumanymu ir sakė pasigendantys savo mieste daugiau tokių iniciatyvų.

„Klaipėdoje yra didesnis pasirinkimas anglų kalbos pamokų nei vokiečių, nors tai vokiškas kraštas. Yra kursų nuotoliniu būdu, bet tai visiškai ne tas pats, kas gyvas kontaktas. Labai reikėtų iniciatyvos, kad vokiečių kalbos kursai gyvai vyktų nuolat. Galėtų ir simbolinis mokestis būti, bet svarbiausia - gyvai“, - kalbėjo į kursus atėjusi klaipėdietė Dovilė.

Klaipėdietė Erika papasakojo, kodėl nusprendė lankyti vokiečių kalbos pamokas. „Jau ne kartą buvau pradėjusi mokytis vokiečių kalbos nuotoliniu būdu ir per “Duolingo„ programą telefone, bet gyvas mokymasis yra visai kas kita. Tad nedvejodama atėjau, kai pamačiau šį skelbimą“, - sakė ji. Moteris tikino, kad nuotoliniai kursai niekada neatstos gyvo mokymosi. Anot Erikos, daug lengviau mokytis, kai yra tiesioginis kontaktas su žmogumi.

Kursus vedanti vokietė Maren pasakojo po mokyklos baigimo ieškojusi, kur galėtų savanoriauti. Vienoje savanorystės programoje pamačiusi galimybę savanoriauti Klaipėdos Imanuelio Kanto bibliotekoje, mergina iškart pasiryžo šiam nuotykiui. Pasak jos, daugiau tokių galimybių atvykti į Lietuvą per gyvenimą gali ir nebepasitaikyti, tad nebuvo ko delsti. Maren sakėsi mėgstanti leisti laiką bibliotekose, tad ši savanorystė pasirodė kaip tik jai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder