Klaipėdoje prasideda seniūnaičių rinkimai

Klaipėdos savivaldybė informuoja, kad antradienį prasideda Klaipėdos seniūnaičių rinkimai, kurių metų gyventojai bus kviečiami teikti kandidatus. Siūlymų bus laukiama iki birželio 30-osios.

Vienoje seniūnaitijoje renkamas vienas seniūnaitis. Iš viso Klaipėdos mieste yra 55 seniūnaitijos, tačiau šiuo metu seniūnaičius turi tik 33 seniūnaitijos.

Savivaldybė tikisi, kad naujuose rinkimuose aktyvumas bus didesnis. Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus pabrėžia, kad labai svarbu, jog kiekviena bendruomenė turėtų aktyvų ir iniciatyvų seniūnaitį.

„Tai pirminė ir labai svarbi grandis, kuri geriausiai žino visas gyventojų problemas savo atstovaujamame rajone. Labai tikiuosi, kad gyventojai bus aktyvūs teikdami kandidatūras, rinkdami seniūnaičius, o išrinktieji seniūnaičiai bus aktyvūs kasdienėje veikloje.

Siekiame glaudaus ryšio su kiekvienu gyvenamuoju rajonu, su kiekviena gatve, mums svarbu, kad savivaldybės sprendimai būtų iš tikrųjų parankūs gyventojams, kad būtų sprendžiamos ilgalaikės gyventojų problemos“, – sako meras A. Vaitkus.

Kandidatu į seniūnaičius gali būti siūlomi pilnamečiai gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jų kandidatūra siūloma, pažymima pranešime.

Balsavimas už pasiūlytus kandidatus vyks nuo liepos 25 iki rugpjūčio 11 d.  Atiduoti savo balsą bus galima savivaldybės interneto svetainėje elektroniniu būdu, taip pat raštu seniūnaitijose, kur kandidatai į seniūnaičius arba juos palaikantys gyventojai kvies pasirašyti apklausos lapuose.

Jei seniūnaičiai bus išrinkti ne visose seniūnaitijose, į laisvas likusias vietas bus organizuojami pakartotiniai rinkimai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder