Matematikos egzaminas klaipėdiečiams šiemet sekėsi geriau

(1)

Trečiadienį paskelbus keturių valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, istorijos bei chemijos – rezultatus paaiškėjo, kad klaipėdiečiai šiemet gavo daugiau šimtukų nei pernai, geriau sekėsi matematika.

Nacionalinės švietimo agentūros pateikti duomenys apie Klaipėdos savivaldybės pavaldžių gimnazijų rezultatus rodo, kad iš keturių egzaminų surinktas 41 šimtukas: lietuvių kalbos ir literatūros - 12, matematikos - 27 šimtukai, chemijos - 2.

Pernai iš tų pačių egzaminų gauti 38 šimtukai.

Palyginti su 2023 metais, šiemet geriau sekėsi matematikos valstybinis brandos egzaminas, pelnyta 17 šimtukų daugiau. Geriausiai matematikos egzaminą sekėsi laikyti „Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientams, jie pelnė 21 šimtuką, po vieną šimtuką pelnė „Aitvaro“, Baltijos, Hermano Zudermano, „Vėtrungės“, Vydūno, Vytauto Didžiojo gimnazijų abiturientai. Klaipėdos licėjaus mokiniai matematikos valstybiniame brandos egzamine pelnė 4 šimtukus.

Lietuvių kalbos ir literatūros aukščiausi pasiekimai „Ąžuolyno“ gimnazijoje – 7 šimtukai, Vytauto Didžiojo gimnazijoje – 3 šimtukai, „Vėtrungės“ gimnazijoje – 2 šimtukai, Klaipėdos licėjuje – 3 šimtukai.

Chemijos valstybiniame brandos egzamine po 1 šimtuką pelnė „Ąžuolyno“, Vytauto Didžiojo gimnazijų mokiniai ir 1 Klaipėdos licėjaus abiturientas.

Neišlaikiusių minėtų dalykų valstybinių brandos egzaminų skaičiai panašūs kaip ir pernai - matematikos egzamino neišlaikiusių šiais metais yra 2 proc. mažiau. 

NŠA duomenimis, visoje Lietuvoje šiuos keturis valstybinius egzaminus išlaikė 90-99 proc. kandidatų. 

„Peržvelgus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų bendrai kandidatų rinktų taškų vidurkius matyti, kad jie labai panašūs į 2023 metų vidurkius, o istorijos ir chemijos egzaminų – išaugo. Daugiau abiturientų darbų šiais metais įvertinti 100 balų ir matematikos, ir chemijos, ir istorijos egzaminuose“, – sako laikinasis agentūros direktorius Aidas Aldakauskas.

Likusiųjų egzaminų įvertinimai bus paskelbti liepos 12-ąją.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder