Melnragės paplūdimys suspindėjo švarumu

Rugsėjo 16-oji – pasaulinė švarinimosi diena, daugelyje valstybių minima rengiant įvairias akcijas aplinkai valyti. Šiais metais prie iniciatyvos „World Clean-up Day | Melnragė“ jungiasi klaipėdiečiai, pasiryžę išvalyti Melnragės paplūdimį.

„Pasauline pakrančių valymo diena siekiama atkreipti dėmesį į netinkamai tvarkomų atliekų krizę, sutelkti visas visuomenės sferas dalyvauti valymo, šiukšlių rinkimo akcijose.

Visiems kartu ieškoti sprendimų kovoti su netinkamai tvarkomomis atliekomis“, – savo „Facebook“ paskyroje skelbia „Išsaugokime Baltiją!“

„Išsaugokime Baltiją!“ – visuomenininko Giedriaus Bučo inicijuojama 2024 m. ekspedicija pėsčiomis aplink Baltiją. Jos pagrindiniai tikslai – apšviesti visuomenę ir ją sukviesti pokyčiams, sutelkti bendrystei tiek Lietuvos, tiek kitų Baltijos jūros valstybių mokslininkus bei politikus.

„Rūpintis savo aplinka ir palaikyti švarą mes privalome kiekvieną dieną, tam nereikia laukti jokių ypatingų progų, tačiau šio pasaulinio renginio metu mes norime sukurti vienybę“, – teigia G. Bučas.

Saulėtą šeštadienio popietę prie jūros susirinkusi Melnragės bendruomenė stebėjo visuomenininko kurtos meninės instaliacijos pristatymą.

Skirta minėtajai ekspedicijai, „Jūra prasideda čia“ vaizduoja Baltijos jūros taršą sukeliančius objektus. Anot instaliacijos autoriaus, jūros užterštumas prasideda ne tik paplūdimiuose, bet ir kiekvieno iš mūsų namuose.

G. Bučas pasakoja: „Ne draudimais ar peikimais, bet per meninę prizmę, per aiškų žinutės perteikimą norime žmonėms paaiškinti, kaip jie gali prisidėti prie problemos stabdymo.“

Tuo tarpu renginio savanorė Ieva Savickaitė antrina: „Žmonės sveiki gali būti tik švarioje aplinkoje.“ Aplinkosauga besidomėdama nuo pat vaikystės, pašnekovė nusprendė savo gyvenimą paskirti moklsui ir švietimui, todėl šis renginys jai – proga vykdyti prasmingą darbą.

Sklandžiam aplinkos švarinimui užtikrinti organizatoriai pasirūpino šiukšlių maišais, kuriuos pasiėmę žmonės pradėjo tvarkyti teritorijas.

Paplūdimyje sutikti Gabija ir Raimundas itin pozityviai įvertino surengtą akciją. „Visi norime prisidėti, bet, galbūt nežinome kaip, o čia labai aiškiai pasakoma, ką kartu galime nuveikti. – pažymėjo pora, – Kad ir mažais žingsneliais, bet susivienijus galima atnešti daugybę naudos.“

Kol pasiskirstę renginio dalyviai darbavosi skirtinguose paplūdimio užkampiuose, akcijos organizatoriai skleidė žinią apie jūros problemas praeiviams.

Vadinamąja vandenyno edukacija užsiimanti „Po bangom“ žmonėms paruošė jūrą pažinti padedančių žaidimų. Organizacijos bendraįkūrėja ir atstovė Rimantė Balsiūnaitė Melnragės bendruomenei aiškino medikamentų pilimo į klozetus ir kitų vandens aplinkai žalingų veiksmų pasekmes.

„Dažnai nutinka taip, kad nežinodami teršiame ir toliau neatkreipiame dėmesio į tam tikrus dalykus savo buityje. Mūsų organizacija tiki, kad žmonėms, iš mokslinės perspektyvos išgirdusiems apie įvairias Baltijos jūros problemas, atsiras noras mažiau kenkti ir labiau prisidėti prie teigiamo pokyčio“, – pridūrė R. Balsiūnaitė.

Po ilgos ir darbo kupinos dienos Melnragės bendruomenė dar sykį susitiko prie instaliacijos, kurią paskutinį kartą atidžiai apžiūrėjo, bei surinkusi krūvą pilnų šiukšlių maišų kartu pasidžiaugė nuveiktu darbu.

Renginį užvainikavo ekspedicijos pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją!“ pristatymas. Jos vadovas Giedrius Bučas papasakojo apie švietimo ir bendrystės svarbą norint išspręsti jūros taršos problemą.

„Po ekspedicijos pabaigos planuojame įsteigti lėšų rinkimo fondą, skirtą moksliniems tyrimams bei ateities iniciatyvoms finansuoti“, – pažymėjo visuomenininkas.

Atėjus vakarui Melnragės paplūdimys saulėlydį pasitiko švarus. Jo lankytojai įprastai mėgavosi jūros ošimu, o nuolaidą kaimyninėje kavinėje gavę renginio dalyviai kalbėjo prie kavos puodelio.

„Darnus vystymasis priklauso tik nuo mūsų pačių tvaraus požiūrio į mus pačius, mus supančią aplinką ir ateitį – pradėkime keistis dar šiandien!“, – savo „Facebook“ paskyroje paskelbė „Išsaugokime Baltiją!“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder