Paplūdimio tvarkymas

Paplūdimių smėlį pasiglemžusi jūra jį dar sugrąžins

Praėjusią savaitę Klaipėdoje praūžę smarkūs vėjai stipriai pakoregavo paplūdimių kranto liniją. „Smėlis išplautas taip, kad paplūdimių beveik neliko, vanduo tyvuliuoja prie pat kopų“, - teigė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktorius Olegas Mariničius.

Pasak O. Mariničiaus, smėlis po audrų išplautas visuose Klaipėdos miestui priklausančiuose paplūdimiuose. „Smiltynėje tik kiek mažiau - apie 1 metrą krantas pasislinko, o Melnragėje, Giruliuose paplūdimių praktiškai neliko. Todėl takai į pajūrį daug kur užvynioti “Stop" juosta, nes praėjimai nuplauti.

Vėjai smėliu užpustė ir kelius, takus į paplūdimius. Tad šią savaitę su ekskavatoriais kasame smėlį ir valome pravažiavimo kelius. Keista, bet paplūdimių infrastruktūra šįsyk atlaikė gerai, žalos beveik nepadaryta„, - komentavo BĮ “Klaipėdos paplūdimiai" direktorius.

Pašnekovas paaiškino, kad būgštauti dėl smėlio, kurį jūra dabar pasiglemžė, nereikia, nes iki vasaros pradžios jūra jį sugrąžins.

„Kone kiekvienais metais žiemos audros išplauna paplūdimių smėlį, o paskui su kita banga jį grąžina. Tikimės, kad ir šiais metais taip bus“, - vylėsi O. Mariničius.

Išplautas smėlis
Sidebar placeholder