Sėkmingai vykdyti bendruomenės inicijuoti vietos plėtros projektai

Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupė iki 2022 metų sėkmingai įgyvendino 12 bendruomenės inicijuotų vietos plėtros projektų iš įgyvendinamo 21. Projektai skatino gyventojus būti verslius ir aktyvius darbo rinkoje, bendruomenės gyvenime, taip pat padėjo socialinę atskirtį patiriantiems gyventojams visavertiškai integruotis į visuomenės gyvenimą.

Dar 2015 metais Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupė, bendradarbiaudama su bendruomene, parengė Klaipėdos IIT VVG 2016-2022 m. vietos plėtros strategiją.

Jai pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ir Klaipėdos regiono taryba, o perėjus Vidaus reikalų ministerijos atranką strategijai įgyvendinti buvo skirta 1 493 200 Eur ES ir valstybės biudžeto lėšų, taip pat 513 600 Eur prie strategijos įgyvendinimo prisidėjo ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

2022 m. sėkmingai įgyvendinta 10 projektų. Vienas iš jų – verslo srities projektas „Verslo švyturys”. Jo dalyviams buvo suteiktos būtinos verslo pradžiai žinios ir pagerinti praktiniai įgūdžiai. Bendradarbiaujant su DELFI televizija, buvo transliuojamas 15-os laidų ciklas „Verslo švyturys”, kurio pabaigoje 18 jauno verslo subjektų suteikta finansinė parama verslo pradžiai.

Klaipėdos senamiestyje, Senojo turgaus pašonėje, vykdant projektą „Sukurk ir įgyvendink - Klaipėdos kūrybiško verslo uostas”, duris atvėrė verslo skatinimo erdvė „Klaipėdos kūrybiško verslo uostas”. Čia jauniesiems verslininkams suteiktos sąlygos kurti ir plėsti kūrybinius verslus. Pradėjusieji verslą saugioje aplinkoje gali eksperimentuoti su tikrais užsakymais, klientais, tiekėjais, mokytis plėtoti verslą realiomis rinkos sąlygomis, talkinant konsultantams ir mentoriams.

Didžiausias finansine apimtimi buvo jaunimui skirtas projektas „Atvira jaunimo erdvė ir mobili bendruomenė KORPUSAS 3”. Jo tikslas - įtraukti socialinę atskirtį patiriančius jaunuolius į prasmingas atviros jaunimo erdvės ir mobilios bendruomenės veiklas. Įkurta jauki ir šiuolaikiška atvira jaunimo erdvė Minijos g. 2A, 3 korpuse, įrengtas uždaras riedutininkų parkas - atvira jaunimo erdvė Klaipėdos senamiesčio prieigose - Gluosnių skg. 2A.

Du projektus įgyvendino VšĮ „Liberi“. Projekto „Prevencinių veiklų organizavimas socialinę atskirtį patiriantiems, delinkventinio elgesio vaikams ir jaunuoliams“ metu įvykdyti foto-, video- ir audiopatyriminiai užsiėmimai, kurių tikslas - pagreitinti vaikų ir jaunų žmonių socializaciją bei lavinti jų kūrybiškumą.

Projektas „Prevencinių veiklų organizavimas socialinę atskirtį patiriantiems vaikams ir jaunuoliams“ buvo skirtas socialinę atskirtį patiriantiems vaikams ir jaunuoliams iki 29 m. Projekto įgyvendinimo metu buvo vykdomos prevencinės veiklos, sudarant sąlygas vaikų ir jaunų žmonių socializacijai, padedant socialinę atskirtį patiriantiems jaunuoliams visavertiškai integruotis į visuomenės gyvenimą.

Klaipėdos miesto neįgaliųjų draugijos vykdyto projekto metu sukurtos savipagalbos grupių, socialinės paslaugos (psichologo konsultacijų, relaksacijos kambario, pavėžėjimo), sociokultūrinės paslaugos (sveikatinimo, spektaklių, kultūrinių renginių lankymas), teikta psichosocialinė pagalba neįgaliesiems ir dėl ligos krizę patiriantiems asmenims bei jų šeimų nariams.

Įgyvendinant projektą „Socialinę atskirtį patiriančių gyventojų visavertiškas integravimas į visuomenės gyvenimą“ (vykdytojas VšĮ Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras) su savanorių pagalba buvo teikiama pagalba paliatyviems pacientams ir jų artimiesiems namuose, Klaipėdos hospiso patalpose vyko įvairūs užsiėmimai (dailės, muzikos, vėlimo terapijos).

Klaipėdos samariečių bendrijos vykdomo projekto metu jo dalyviai mokėsi valdyti emocijas, pažinti save, įgyti pasitikėjimo savimi, sėkmingiau bendrauti su aplinkiniais ir šeimos nariais, savo galimybių pažinimui, kūrybiškumui vystyti, tėvų ir vaikų santykių problemoms spręsti organizuotų išvykų, edukacinius užsiėmimų metu.es

Su visa ataskaitos versija galima susipažinti tinklalapyje www.klaipedosvvg.lt

Straipsnis parengtas finansuojant projekto Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupės 2016-2022 metų vietos plėtros strategijos administravimas (Nr. 08.6.1-ESFa-T-910-01-0014) lėšomis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder