Šiemet Klaipėdoje mokinių daugiau

Rugsėjo 1-osios rytas Klaipėdoje tradiciškai prasidėjo naujų mokslo metų pradžios renginiu - „Pirmąja pamoka“ Lietuvininkų aikštėje prie paminklo pirmosios lietuviškos knygos autoriui Martynui Mažvydui ir šventėmis visose ugdymo įstaigose.

Į simbolinę mokslo metų pradžios šventę Lietuvininkų aikštėje, nešini savo mokyklos vėliavomis, susirinko visų Klaipėdos bendrojo lavinimo mokyklų atstovai.

Klaipėdos mokyklas šiemet lankys 21 324 mokiniai, iš jų 1 949 pirmokėliai. Palyginti su praėjusiais mokslo metais, šiemet Klaipėdoje yra 1 665 mokiniais daugiau. Mokinių skaičius išaugo dėl to, kad į jų gretas įsiliejo ukrainiečiai vaikai.

Mokinius sveikindamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas akcentavo, kad šie vaikai yra seniausio Lietuvos miesto, šiais metais švenčiančio 770 metų sukaktį, ateitis. Linkėjo jiems sėkmės ir kantrybės, prašė supratimo, pagalbos, atlaidumo, nuoširdumo kartu besimokantiems vaikams iš Ukrainos.

„Nepraraskite to veržlumo, tikėjimo, optimizmo, kuris, liaudiškai tariant, “veža„ visur ir visada. Būkite laimingi, sveiki, didžiuokitės gyvendami ir garsindami seniausio Lietuvos miesto - Klaipėdos vardą“, - linkėjo V. Grubliauskas.

Šv. Kazimiero parapijos klebonas, kunigas Rolandas Karpavičius malda palaimino mokinius ir mokytojus, o oficialią 2022-2023-iųjų mokslo metų pradžią paskelbė Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

„Nors Klaipėda vienas seniausių miestų valstybėje, bet jis nesenas, jis jaunatviškas, nes jame mokosi daugiau kaip 21 tūkstantis moksleivių ir daugiau kaip 10 tūkstančių mažylių lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Jaunatviški mūsų mokytojai savo siela, jaunatviški mūsų vadovai, mes - švietimiečiai“, - teigė L. Prižgintienė.

Švietimo skyriaus vedėja palinkėjo visiems išlikti visada ir visur klaipėdiečiais, gerbiančiais savo miestą ir širdyje nešiojančiais Klaipėdos himno žodžius: „Aš mažas, bet aš dalis tavęs, aš mažas, bet kas tu be manęs? Tu miestas ant Baltijos krantų, aš klaipėdietis visa širdim esu.“

Klaipėdietiška dvasia alsavo ir jaukūs violončelių dueto „Voiceless“, Karalienės Luizės jaunimo centro šokių kolektyvų „Vijurkas“, „Aurora“, dainų studijos „Keberiokš“ pasirodymai.

Mokslo metų pradžios šventę užbaigė muzikinė atlikėjų Jeronimo Miliaus ir Roko Spalinsko dovana.

Tradiciška po pirmosios pamokos šventinė mokinių automobilių kolona pajudėjo uostamiesčio gatvėmis. Šiemet ją pirmą kartą lydėjo ne tik policijos, bet ir senovinių automobilių palyda.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder