Šv. Pranciškaus bažnyčia jau turi savo veidą

Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios bendruomenės kuriamame Vilties mieste lapkričio 20 d. buvo didžiulė šventė - atidengtas ir pašventintas visame regione unikalus mozaikinis šventyklos fasadas „Švč. Mergelė Marija - visų šventųjų ir ligonių globėja“.

Įspūdingą, beveik 100 kv. m meno kūrinį, pasakojantį apie miesto ištakas ir budinantį dvasingumą, Klaipėdos miestui ir jo žmonės dovanoja mecenatai Martinas, Zita, Inga Gusiatinai.

Mozaikos ikonografinį eskizą pagal brolio Benedikto idėją nupiešė dailininkė Angelina Banytė, kurios freskos puošia ir bažnyčios interjerą.

Mozaika buvo pagaminta ir surinkta Italijoje daugiau nei šimto bizantiškosios Ravenos mokyklos meistrų, o Lietuvoje ją sumontavo Arvydo Bumblio vadovaujama įmonė „Vakarų pakrantės aidas“.

Į iškilmingą renginį susirinko meno, politikos bei Vilties bendruomenės atstovai, atvyko bažnyčios architektas italas Nunzio Rimmaudo, provinciolas br. Evaldas Darulis, Telšių vyskupo generalvikaras Vilius Viktoravičius.

Atlikėjų Laimono Urbiko (saksofonas) ir Edmundo Federavičaius (perkusija) muzikinė improvizacija subūrė visus atvykusiuosius priešais unikalų bažnyčios fasadą.

Mozaikinį fasadą „Švč. Mergelė Marija - visų šventųjų ir ligonių globėja“ pašventino Jo Ekscelencija vysk. Algirdas Jurevičius.

Geradaris M. Gusiatinas pasidžiaugė, kad „Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia dabar turi savo veidą“.

Tėčio ir mamos kilnius darbus tęsianti I. Gusiatina, dėkodama tėvams, paragino kiekvieną klaipėdietį prisidėti kasdieniais gerais darbais prie bendro gėrio kūrimo.

„Po šiuo Vilties miesto stogu kuriama vilties istorija. Džiaugiuosi komanda, kuriai rūpi parodyti Dievo grožį per kūrybą, per onkologinių ligonių sveikimą, per rūpestį autistiškais vaikais, per žmonių palydėjimą į prakilnesnį gyvenimą“, - sakė „Vakarų ekspresui“ Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios kunigas, pranciškonų vienuolis brolis Benediktas Sigitas Jurčys.

Po mozaikos atidengimo iškilmių visi susirinkusieji tradiciškai buvo pakviesti pasivaišinti autizmo spektrą turinčių vaikų keptais gardėsiais ir kava.

SVEIKINIMAI. Vilties miesto bendruomenę ir visus klaipėdiečius su mozaikos pristatymo švente pasveikino miesto meras Vytautas Grubliauskas. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

SVEIKINIMAI. Vilties miesto bendruomenę ir visus klaipėdiečius su mozaikos pristatymo švente pasveikino miesto meras Vytautas Grubliauskas. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder