Bronislava Lauciuvienė į biblioteką dar užsuks

Šią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka užvertė dar vieną istorijos puslapį. Labai įspūdingos istorijos, kurią savo rankomis kelis dešimtmečius kūrė bibliotekos vadovė Bronislava Lauciuvienė.

Lapkričio 14-oji tapo išskirtine diena daugiau nei šimtmetį skaičiuojančios Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos istorijoje.

Ne ką mažiau ypatingas šis antradienis buvo ir bibliotekos direktorei B. Lauciuvienei.

Kolegų, draugų, bibliotekos partnerių ir ilgamečių rėmėjų, Savivaldybės vadovų apsuptyje ji atsisveikino su net 40 metų eitomis šiomis pareigomis.

B. Lauciuvienė bibliotekoje dirbti pradėjo ir jos vairą į savo rankas perėmė 1983 metų pabaigoje.

Šia proga bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje surengtame iškilmingame vakare apsilankęs Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus taip pat padėkojo B. Lauciuvienei už ilgametį darbą. Padėką pasirašė ne tik jis, bet ir buvę uostamiesčio merai.

„Kokie mano tolimesni planai? Gyventi. Ir, aišku, kaip ir kiekvienas klaipėdietis, užsuksiu į biblioteką“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Bronislava Lauciuvienė.

Pareigas palikusiai bibliotekos direktorei įteikta ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėka.

"Jūsų profesionalumas, įžvalgumas, sugebėjimas priimti tinkamus sprendimus, būti laiku ir vietoje veikė ne tik bibliotekos, bet ir joje dirbančių žmonių gyvenimus.

Ne vien bendras tikslas, bet ir tvirtas Jūsų žmogiškumo pamatas - atjauta, supratimas, įsiklausymas lydėjo tuos, kurie šiame kelyje ėjome kartu", - gražių žodžių B. Lauciuvienei negailėjo jau buvę jos kolegos.

2004 metais B. Lauciuvienė apdovanota Kultūros ministerijos premija už bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą.

2021 metais jai įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.

B. Lauciuvienė iki šiol yra Lietuvos bibliotekininkų draugijos narė, aktyvi kultūrinės veiklos, inovatyvių sprendimų, skatinančių šalies viešųjų bibliotekų pažangą, puoselėtoja.

„Nuostabaus 40 metų gyvenimo apibendrinimas. Tiek metų - nuo 1983-iųjų lapkričio 11 dienos - bibliotekai vadovavo puikioji direktorė Bronislava Lauciuvienė. Miesto biblioteka - šviesusis miesto veidas“, - konstatavo filosofas ir rašytojas Arvydas Juozaitis.

Renginį vainikavo naujosios I. Kanto viešosios bibliotekos vadovės pristatymas. Nuo vakar bibliotekos direktorės pareigas (penkerių metų kadencija) eiti pradėjo konkursą laimėjusi Renata Rudienė.

Iki tol ji bibliotekoje dvejus metus dirbo specialiste viešiesiems ryšiams ir rinkodarai. Prieš tai 11 metų vadovavo Lazdijų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder