Gimsta jaunųjų menininkų darbai, skirti Lietuvos plaukimo šimtmečiui

Penktus metus besitęsiantis bendras Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklos, Klaipėdos sportininkų namų ir Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos projektas „Meno ir sporto sintezė“, šiemet dedikuotas Lietuvos plaukimo šimtmečiui.

Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos jaunieji kūrėjai akriliniais dažais ant drobės tapo darbus, kurių tema - plaukimas.

7-8 klasių moksleiviai, prižiūrimi Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos Tapybos mokytojų Alfonso Lekavičiaus ir Dariaus Mickevičiaus, dirba komandomis ir jau rudenį plačiajai visuomenei ketina pristatyti 7 savo darbus.

„Iš pradžių visi kartu žiūrėjome dokumentinį filmą apie mūsų auksinę žuvelę Rūtą Meilutytę, stebėjome Dano Rapšio ir kitų plaukikų interviu, įvairius varžybų momentus. Jaunieji menininkai pasisėmė minčių, piešė eskizus ir vėliau atsirinkome įdomiausius variantus ir  ėmėme dirbti grupėmis -  15 mokinių tapė ant drobės“, - sakė Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos Tapybos mokytojas, projekto vadovas A. Lekavičius.

Jaunieji kūrėjai teigė, kad plaukimas jiems - nėra svetimas, kadangi būrys jų lanko treniruotes Klaipėdos baseine.

„Meno darbų interpretacijų gali būti labai įvairių, o plaukimo sportas tam labai patrauklus ir mūsų plaukikų pergalės bei geros emocijos išties įkvepia“, - sakė jaunieji menininkai.

A. Lekavičius pasidžiaugė, kad jaunieji kūrėjai į šį projektą žvelgia labai atsakingai ir jau penktus metus, tapydami sporto tematika, į meną gali pažiūrėti kitu kampu.

„Kuo platesnis tapybos spektras, tuo įdomiau. Tai lavina ir fantaziją, ir įgūdžius“, - kalbėjo Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokiniai.

Taip pat jie pasidžiaugė, kad šiuo projektu gali prisidėti prie Lietuvos plaukimo šimtmečiui skirtos renginių programos.

Klaipėdos LAM informacija ir nuotraukos

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder