Įsteigtas Neringos savivaldybės sveikatos centras

Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras bei Klaipėdos miesto gydymo įstaigos, teikiančios antrinio ir tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas, pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios pagrindu veiks Neringos savivaldybės sveikatos centras.

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras ir Klaipėdos miesto gydymo įstaigos, teikiančios antrinio ir tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas: Klaipėdos universiteto ligoninė, Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Klaipėdos vaikų ligoninė, Klaipėdos psichikos sveikatos centras, Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė, UAB „Salumeda“, Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras.

Pasirašytos sutarties tikslas – asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo gerinimas ir teikimo koordinavimas bendradarbiaujant tarpusavyje, siekiant savivaldybės gyventojams gerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.

Sveikatos centrus steigia visos šalies savivaldybės. Šie centrai kuriami rajone veikiančių gydymo įstaigų pagrindu. Savivaldybėms sudarytos galimybės steigti sveikatos centrą sudarant bendradarbiavimo sutartis tarp gydymo įstaigų, veikiančių rajone (funkcinis sveikatos centras), arba jas jungiant į vieną juridinį asmenį (struktūrinis sveikatos centras). Tokiu būdu išplečiamas valstybės lėšomis finansuojamų sveikatos paslaugų teikimas bei supaprastinamas paciento kelias.

Inicijuoti Neringos savivaldybės sveikatos centro kūrimą funkcinio bendradarbiavimo būdu nusprendė Neringos savivaldybės taryba, centro kūrimo organizavimą pavedusi merui Dariui Jasaičiui.

„Linkiu, kad ši sutartis būtų gyvybinga ir jos naudą pajaustų Neringos gyventojai“, – sutarties pasirašymo metu kalbėjo meras D. Jasaitis, padėkojęs gydymo įstaigų vadovams už ir iki šiol vykusį bendradarbiavimą bei dėmesingą požiūrį į gyventojų sveikatą.

Funkcinio bendradarbiavimo koordinavimą užtikrins Neringos pirminės sveikatos priežiūros centre dirbsiantis koordinatorius, kuris padės pacientui užsiregistruoti gauti tam tikras sveikatos priežiūros paslaugas.

Neringoje išgelbėtas Baltijos jūroje skendęs vyras

Liepos 3-iosios pavakare Baltijos jūroje ties Nidos nudistų paplūdimiu skendo vyras, nepaisęs draudimo maudytis jūroje.

Kaip informuoja BĮ „Paslaugos Neringai“ Ugniagesių-gelbėtojų tarnyba, Baltijos jūroje ties Nidos nudistų paplūdimiu skęstantį vyrą 17.25 val. pastebėjo Nidos mažojoje gelbėjimo stotyje tuo metu budėję gelbėtojai.

Du gelbėtojai keturračiu įvykio vietoje atsidūrė per dvi minutes – skęstantis vyras nuo kranto buvo nutolęs apie 90 metrų.

Skęstantysis buvo sėkmingai ištrauktas iš jūros, jam suteikta pirmoji pagalba. 1977 metais gimęs vyras prisistatė kaip Neringos kurorto lankytojas iš Didžiosios Britanijos.

Neringos ugniagesių-gelbėtojų tarnyba pastebi, vyras Baltijos jūroje skendo, kai buvo iškelta maudytis draudžianti raudona vėliava.

Gelbėjimosi ratas
Neringos savivaldybės nuotr. Jūroje vyras skendo, kai buvo iškelta raudona vėliava, reiškianti, kad maudytis draudžiama.

Kaip pažymi BĮ „Paslaugos Neringai“ Ugniagesių-gelbėtojų tarnybos vadas Gintaras Kuprys, siekiant išvengti nelaimių, ypatingas dėmesys skiriamas prevencijai.

Kad prevencinį darbą būtų vykdyti lengviau, šiais metais įsigyta papildoma įranga, montuojama prie keturračių – sirenos ir garsiakalbiai, per kuriuos paplūdimio lankytojai įspėjami apie draudimą maudytis jūroje.

Tenka apgailestauti, kad, gelbėtojams nuvažiavus, dalis poilsiautojų apsisukę grįžta į audringą jūrą. Apie draudimą maudytis jūroje periodiškai keliomis kalbomis informuojama ir per paplūdimiuose įrengtus garsiakalbius.

Neringos savivaldybė kartu su gelbėtojais primena: būdami paplūdimyje išlikite budrūs ir sekite gelbėtojų skelbiamą informaciją. Taip pat būtina žinoti prie jūros iškeltų vėliavų reikšmes.

Geltona vėliava – maudytis pavojinga. Raudona vėliava – eiti į vandenį ir maudytis DRAUDŽIAMA. Raudona-geltona vėliava – paplūdimio teritoriją stebi gelbėtojai.

Žalios spalvos vėliava, reiškianti, kad maudytis yra saugu, pajūryje nėra kabinama. Jūra pilna srovių ir duobių, todėl net ir tada, kai nėra bangų, išlieka nemažas pavojus patekti į pavojingą situaciją.

Maudynėms rinkitės gerai žinomą paplūdimį, geriausia tą, kuriame budi gelbėtojai. Draudžiama maudytis išgėrus alkoholinių gėrimų. Nepalikite be priežiūros vaikų net ir ten, kur negilu.

Nuo praėjusios vasaros būtinosiomis gelbėjimo priemonėmis yra aprūpinami ir laukiniai Kuršių nerijos paplūdimiai. Siekiant užtikrinti didesnį besimaudančiųjų laukiniuose paplūdimiuose saugumą, juose įrengti stovai su pakabintais gelbėjimo ratais, kuriuos būtų galima panaudoti teikiant pirmąją pagalbą skęstančiajam. Iš viso pakabinti 9 gelbėjimo ratai – juos galima pastebėti ties takais į paplūdimius ar laiptais.

Pastebėję skęstantįjį skubiai apie tai informuokite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Nidą iš Vilniaus pasiekė baidarėmis

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis susitiko su istorinio žygio, skirto Simono Daukanto 230-osioms gimimo metinėms atminti, dalyviais.

Vilniuje birželio 24-ąją prasidėjęs žygis driekėsi Neries, Nemuno, Atmatos upėmis ir Kuršių mariomis. Baidarėmis plaukę žygeiviai į krantą Nidoje išlipo liepos 2-ąją ir iš viso įveikė 390 kilometrų.

„Graži ir tvarkinga gamta. Malonūs ir svetingi sutikti žmonės. Jau krante užklupusi audra“, – įspūdžiais dalinosi jaunuoliai ir žygio organizatorius Arijus Traigys.

Darius Jasaitis su žygeiviais
Neringos savivaldybės nuotr. Savivaldybės meras Darius Jasaitis su žygio dalyviais. 

Atsižvelgiant į tai, kad dalis maršruto driekėsi pasienio ruožu, teko susidurti ir su formalumais, reikalingais plaukiant tokia teritorija: „Susitikimas su pasieniečiais buvo įdomus, patikrino dokumentus, bet buvo labai draugiški.“

Aptarę žygį, jo dalyviai kartu su meru D. Jasaičiu leidosi į diskusiją apie Neringą, jos kurortinį gyvenimą.

Vyks turnyras „Futbolas vaikščiojant“

Neringos socialinių paslaugų centras kviečia Neringos senjorus į turnyrą „Futbolas vaikščiojant”! Šis Europoje sparčiai populiarėjantis sportas, skirtas senjorams ir žmonėms, turintiems negalią, siekiant skatinti jų fizinį aktyvumą ir užimtumą. Turnyre savo jėgas išbandys ir Neringos futbolo mėgėjų komanda. Turnyras vyks liepos 10 d., trečiadienį, Juodkrantės stadione (L. Rėzos g. 25) nuo 16 iki 19 val.

Turnyrą „Futbolas vaikščiojant” organizuoja Neringos socialinių paslaugų centras kartu su Klaipėdos visuomenės sveikatos biuru.

Palaikykite Neringos komandą ir susipažinkite su nauja sporto rūšimi.

Edukacinis užsiėmimas „Nuspalvink vėtrungę“

Liepos 10 d., trečiadienį, 17 val. šeimos kviečiamos į edukacinį užsiėmimą „Nuspalvink vėtrungę“, kurio metu dalyviai galės spalvinti suvenyrinės vėtrungėles ir sužinoti įdomią ir negirdėtą informaciją apie vėtrunges ir jų atsiradimo istoriją. Registracija el. paštu [email protected]. Bilieto kaina suaugusiems - 5 Eur, vaikams - 3 Eur. Užsiėmimas vyks Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B).

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder