PLANAI. Klaipėdos regiono mokyklose norima skatinti įtraukųjį ugdymą. Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos „Medeinės“ mokykla gali tapti regioniniu specialiojo ugdymo centru

(1)

Siekiant įgyvendinti valstybinę švietimo politiką Klaipėdos miesto savivaldybėje ir regione, nuspręsta įtraukti Klaipėdos „Medeinės“ mokyklą į regioninių specialiojo ugdymo centrų steigimo atranką.

Tokių specialiojo ugdymo centrų tikslas yra skatinti įtraukųjį ugdymą regione, ne tik ugdyti didelių specialiojo ugdymo poreikių turinčius mokinius, tačiau ir konsultuoti kitas mokyklas.

Priskirtame regione šie centrai įsipareigoja didinti mokyklų vadovų, pedagogų ir jų padėjėjų kompetencijas, susijusias su specialiojo ugdymo poreikių turinčių vaikų mokymu bei pristatyti ir skleisti patrauklius įtraukiojo ugdymo metodus.

„Medeinės“ mokyklos bendruomenei priėmus sprendimą dalyvauti atrankoje siekiant tapti regioniniu specialiojo ugdymo centru, stiprinamos pedagogų, dirbančių su minėtais mokiniais, kompetencijos, o konsultacinė pagalba bus teikiama tiek regiono, tiek miesto lygmeniu.

Mokyklai tapus regioniniu specialiojo ugdymo centru taip pat bus keičiamas mokyklos pavadinimas bei Bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021-2025 metų bendrasis planas.

Pokyčiams įgyvendinti Savivaldybės biudžeto lėšų neprireiks, kadangi naujų pareigybių išlaikymui numatoma skirti Europos struktūrinių fondų lėšas.

Investicinės lėšos, siekiant pritaikyti „Medeinės“ mokyklos infrastruktūrą papildomoms funkcijoms atlikti, būtų skiriamos Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione taikant 12,65 Eur įkainį vienam mokiniui.

Mokinių skaičius, tenkantis vienam regioniniam specialiojo ugdymo centrui, nustatomas skaičiuojant visus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus, besimokančius visų paskirčių, tipų ir pavaldumų mokyklų ir / ar jų skyrių, padalinių filialų, veikiančių centrui priskirtos Savivaldybės teritorijoje.

Šiuo metu „Medeinės“ mokyklos pagrindinė paskirtis yra specialioji mokykla, skirta intelekto sutrikimą turintiems mokiniams. Mokykloje ugdymas organizuojamas lietuvių ir rusų kalbomis, formuojamos 1-10 specialiosios klasės.

Šioje ugdymo įstaigoje taip pat ugdomi įvairiapusių raidos, judesio ir padėties, regos ir klausos bei kitų sutrikimų turintys mokiniai. Nuo šių metų rugsėjo pirmosios „Medeinės“ mokykloje ugdomi 138 mokiniai. Klaipėdos mieste specialiųjų ugdymo poreikių vaikai ugdomi ir „Litorinos“ mokykloje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder