Klaipėdos moksleiviai susirungs aplinkosauginiame konkurse „Daugiau žinių – mažiau atliekų“

Prisijungdama prie jau 15 kartą vykstančios Europos atliekų mažinimo savaitės renginių Klaipėdos miesto savivaldybė uostamiesčio bendrojo lavinimo mokyklų mokinius pakvietė į aplinkosauginį konkursą – viktoriną „Daugiau žinių – mažiau atliekų“.

Konkurse galės dalyvauti 2-5 narių komandos trijose skirtingose amžiaus kategorijose: 1-4; 5-8; 9-12 klasių.

Kaip pasakojo viena iš konkurso organizatorių, Aplinkosaugos skyriaus Rasa Jievaitienė, komandos nariai bendromis pastangomis turės atsakyti į 20-30 klausimų, pasirenkant teisingą atsakymą iš kelių pasiūlytų variantų. Klausimai bus susiję su tvariu gyvenimu ir atliekų tvarkymu Klaipėdoje.

„Klaipėdos savivaldybė prieš 10 metų inicijavo ekologinių pamokų vedimą mokyklose. Kiek vėliau jau ir pačios mokyklos ėmėsi įvairių projektų, skatinančių mokinius domėtis ir suprasti tvarumo tiesas. Šis mūsų konkursas taip pat jau tradicinis, vykstantis ne pirmus metus. Gera matyti, kaip bendras pedagogų ir mūsų darbas suteikia jaunajai klaipėdiečių kartai būtinų žinių, padeda įsigilinti į atliekų tvarkymo subtilybes“, - sakė R. Jievaitienė. 

Pasak aplinkosaugininkės, atliekų rūšiavimas kinta kone kasmet. Atsiranda naujos technologijos antrinių žaliavų perdirbimui, tobulinama infrastruktūra, keičiasi atliekų surinkimo tvarka, vis dažniau kalbama apie pakartotinį daiktų panaudojimą. Tad domėjimasis šiomis aktualijomis turėtų vykti visą gyvenimą. O panašios akcijos, kaip organizuojama viktorina, padeda jaunimui įdiegti būtinas pagrindines aplinkosaugines žinias.

Šiuo metu dar vyksta registracija į konkursą, kuris vyks Europos atliekų mažinimo savaitės pabaigoje, lapkričio 24 dieną, vienoje iš uostamiesčio gimnazijų.  Iš vienos mokyklos bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 2 komandoms, o vienoje amžiaus grupėje susirungs iki 15 komandų.

Kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojai pasidalins nepiniginius prizus: 1 vietos prizo vertė – 500 Eur; 2 vietos prizo vertė – 300  Eur, 3 vietos prizo vertė – 200 Eur.

Konkurso „Daugiau žinių – mažiau atliekų“ nuostatai skelbiami https://www.klaipeda.lt/lt/aplinkos-apsauga/aplinkosauginis-svietimas/konkursas-daugiau-ziniu-maziau-atlieku/12203/ 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder