Klaipėdos universiteto ligoninė pertvarko skubios pagalbos paslaugas

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) nuosekliai įgyvendina struktūrinius pokyčius, kurie lems kokybiškesnes ir pacientams labiau prieinamas gydymo paslaugas.

Šiame etape tikslingai telkiamos Skubios pagalbos skyrių medikų komandos. Dėl to iš dalies keičiasi skubios pagalbos teikimo tvarka. Jūrininkų ligoninėje nebelieka skubios pagalbos dienos, tačiau čia, kaip ir iki šiol, kasdien ištisą parą neatidėliotina pagalba bus teikiama miokardo infarkto ir ūminio insulto klasterių pacientams.

„Siekiame, kad skubi pagalba būtų teikiama profiliuotai vienoje vietoje.

Nuo šiol žmonėms nebereikės dėl tų pačių paslaugų blaškytis tarp skirtingų gydymo įstaigos pastatų. Jūrininkų ligoninėje, kaip ir iki šiol, visomis savaitės dienomis bus teikiama skubi pagalba infarktų ir insultų klasterio pacientams, žmonėms, patyrusiems širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimą. Kitų sveikatos būklių pacientams skubi pagalba bus teikiama centriniame KUL skubios pagalbos skyriuje Klaipėdos ligoninės filiale“, – permainas aiškino KUL skubios pagalbos koordinatorius Marius Ellikas.

Nuo šio ketvirtadienio – birželio 20 dienos – terapiniai pacientai bus vežami tik į centrinį KUL skubios pagalbos skyrių. Kitaip tariant, Jūrininkų ligoninėje nebelieka skubios pagalbos dienų, kurios iki šiol būdavo ketvirtadieniai.

Pasak KUL generalinio direktoriaus l.e.p. pavaduotojo medicinai ir slaugai dr. Gintauto Virkečio, šios permainos susijusios su besidubliuojančių skyrių pertvarka. Jos užtikrins tikslingą pacientų srautų paskirstymą, leis optimizuoti paslaugas, trumpins paciento kelią ligoninėje.

„Strateginiai sprendimai būtini diferencijuojant ir koncentruojant ligoninės profesionalų pajėgas. Skubios pagalbos teikimo procesų optimizavimas vyksta koja kojon su ligoninės skyrių pertvarka. Žengiame tikslo link – KUL uždaromi besidubliuojantys skyriai. Medikai, pagal savo specializacijas, telkiami vienoje vietoje į dar stipresnes komandas.

Nuo liepos 1 dienos Klaipėdos ligoninėje nebeliks Insultų skyriaus. Šios paslaugos bus teikiamos Jūrininkų ligoninėje. Tuo tarpu pastarojoje nebeliks Diagnostikos, taip pat Abdominalinės ir endoskopinės chirurgijos skyrių. Įstaigos chirurgai, vidaus ligų gydytojai telkiami Klaipėdos ligoninėje. Šių pokyčių tikslas – dar labiau tobulinti teikiamų paslaugų kokybę ir gerinti pacientų patirtį KUL. Visi pokyčiai – tik dėl pacientų gerovės”, – užtikrino G. Virketis.

Medikai patikino, kad skubios pagalbos organizavimas mieste nesikeičia, o srautų perskirstymas liečia tik KUL vidinį darbą. Klaipėdoje skubi pagalba pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais teikiama centriniame KUL skubios pagalbos skyriuje, antradieniais ir šeštadieniais –  Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Išskirtinai ketvirtadieniais pastarojoje teikiama ir skubi traumatologijos pagalba.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder