Miško kirtimai Kuršių nerijos nacionaliniame parke yra teisėti

Klaipėdos uostas ir dvi bendrovės turi atlyginti žalą už iškirstus 33 medžius

(5)

Klaipėdos uostas kartu su bendrovėmis „City Service Cleaning“ ir „Arbora LT“ turės solidariai atlyginti 12,3 tūkst. eurų žalą gamtai už mieste išpjautus 33 saugotinus medžius, nurodė teismas. 

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį nutarė, kad direkcija ir įmonės atsakingos už iškirstus medžius ir turi atlyginti  žalą gamtai.

„Akivaizdu, jog, nesant nurodytų apeliančių veiksmų saugotini medžiai nebūtų iškirsti ir žala gamtai nebūtų padaryta. (...) Taigi, neteisėtai sunaikinus 33 saugotinus medžius neabejotinai yra padaryta žala“, – teigiama lapkričio 16-osios nutartyje, kurią dar galima skųsti.

Teismas paliko nepakeistą Klaipėdos apylinkės teismo liepos 12 dienos sprendimą, kuriuo tenkintas Aplinkos apsaugos departamento ieškinys. 

Uosto direkcija, bendrovės „City Service Cleaning“ ir „Arbora LT“ tikino, jog pirmosios instancijos teismas netinkamai nustatė ir išnagrinėjo medžių kirtimo aplinkybes. 

Aplinkosaugininkai nustatė, kad Klaipėdos uosto valdomame valstybinės žemės sklype Strėvos gatvėje dar 2020-ųjų kovą be leidimo buvo nukirsti 33 saugotini medžiai – 31 paprastasis klevas, vienas baltasis gluosnis ir vienas beržas.

Medžius kirto įmonė „Arbora LT“, kurią šiam darbui samdė „City Service Cleaning“ – pastaroji su Uosto direkcija buvo sutarusi dėl sklypo tvarkymo sutartį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder