Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

(1)

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintieji šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus, išsakyti pastebėjimus.

Ledo areną Klaipėdoje planuojama statyti sklype Paryžiaus Komunos g. 5, šiuo metu jau nebenaudojamos vandenvietės teritorijoje.

Arenoje projektuojama ledo ritulio aikštė su žiūrovų tribūnomis, kur numatyta 850 sėdimų vietų, taip pat akmenslydžiui skirta aikštė bei aikštelės treniruotėms ir apšilimui. Arenoje vienu metu tilps iki 100 sportininkų.

Projektavimą numatoma baigti per šiuos metus, o ateinančiais metais planuojama skelbti rangos darbų viešųjų pirkimų procedūras.

"Privalome užtikrinti infrastruktūrą, kuri atlieptų bendruomenės lūkesčius ir kurios įrengimas būtų adekvatus kainos atžvilgiu.

Nauja arena Klaipėdoje patenkins ne tik ledo ritulininkų poreikius, čia galės vykti ir dailiojo čiuožimo treniruotės bei varžybos, mieste taip pat atsiras akmenslydžio salė, kuri bus pirmoji Lietuvoje.

Klaipėdoje žiemos sporto šakų bendruomenė yra žymiai didesnė, nei šiuo metu gali sportuoti „Akropolio“ ledo arenoje.

Tikiuosi, kad, atsidarius arenai, Klaipėda bus įtraukta į žiemos sporto šakų renginių žemėlapį ir taps ledo ritulio, dailiojo čiuožimo bei kitų vietinių žiemos sporto klubų pagrindine baze", - sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Projektavimu rūpinasi asociacija „Hockey Lietuva“. Dėl šio projekto, ieškant geriausių sprendimų, kiekvieną savaitę vyksta Savivaldybės specialistų ir asociacijos atstovų susitikimai. Pagal bendradarbiavimo sutartį su Savivaldybe, asociacija „Hockey Lietuva“ įsipareigojo parengti ir Savivaldybei perduoti ledo arenos techninį projektą, o Savivaldybė rūpinsis jo įgyvendinimu.

Planuojama investicija sieks apie 20 mln. eurų, ledo arenos statybos bus finansuojamos Savivaldybės biudžeto lėšomis.

Anksčiau mieste pagal koncesijos sutartį ketinta statyti sporto ir laisvalaikio kompleksą, kuriame būtų ne tik ledo sporto šakoms reikalinga infrastruktūra, bet ir kitos sporto aikštelės, komercinės patalpos, tačiau smarkiai išaugus statybos kainoms ir Tarybai nepritarus, kad bendra sutarties vertė būtų didinama iki beveik 51 mln. eurų, koncesijos sutartis neįsigaliojo.

„Viešojoje erdvėje buvo kalbama ir apie 72 milijonus eurų. Mūsų požiūriu - tai pernelyg didelė suma, kuri pareikalautų didžiulių išlaidų iš miesto biudžeto, todėl naujų sprendimų paieškos buvo būtinos“, - teigė A. Vaitkus.

Jau aiškėjant, kad tokio sporto ir laisvalaikio komplekso, koks buvo suplanuotas, nepavyks pastatyti, tiek ledo ritulio bendruomenė, tiek Savivaldybė buvo suinteresuotos rasti būdą, kaip reikalingą infrastruktūrą sukurti racionaliais kaštais.

Ketinimų protokolas su asociacija „Hockey Lietuva“ pasirašytas pernai rugsėjį, o šių metų sausį pasirašyta ir bendradarbiavimo sutartis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder