Meras Klaipėdai žada sutaupyti milijonus

(16)

Antradienį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, atsakydamas į radijo stoties „Laluna“ skaitytojų klausimus, naujosios valdžios kritikus vadino melagiais, žadėjo atskleisti buvusios valdžios galimai net korupcijos schemas.

Miesto vadovas įsitikinęs, kad naujosios valdžios kitoks požiūris į miesto valdymą Klaipėdai leis sutaupyti milijonus eurų biudžeto lėšų, kurios galės būti nukreiptos mokykloms ir daugiabučių kiemams tvarkyti, naujoms automobilių parkavimo vietoms įrengti.

A. Vaitkus griežtai paneigė mieste platinamus gandus, kad dabartinė valdžia stabdo visus anksčiau pradėtus projektus.

Anot jo, yra ir gerų projektų. Neseniai baigta Klemiškės gatvės rekonstrukcija, sutvarkytas Skulptūrų parkas.

Skleidžia melą

„Visuomenėje yra tokie veikėjai, kurie džiaugiasi skleisdami melą. Jūrininkų poliklinikos... mes nesakėme, kad mes jos nestatysime“, - sako A. Vaitkus.

Jis primena, kad praėjusios kadencijos valdantieji nepatvirtino Jūrininkų poliklinikos projekto, kai pasiūlyta statybos kaina buvo 17,5 milijono eurų.

„Buvo per brangu. Dabar kritikuoja, kai kaina 20 milijonų eurų“, - stebisi A. Vaitkus ir užsimena, kad anksčiau planuotuose projektuose galima įžvelgti ir korupcijos apraiškų, todėl reikėtų tyrimų.

Anot mero, planuojama statyti Jūrininkų poliklinika neišspręstų patalpų klausimų. Todėl pirmiausia norima imtis Klaipėdos miesto poliklinikos pastato Taikos pr. rekonstrukcijos, kurio plotas yra 2,5 karto didesnis.

A. Vaitkus atkreipia dėmesį, kad mieste yra ir daugiau nesutvarkytų pastatų, kuriuose dirba medikai.

Prognozuojama, kad pirminės sveikatos priežiūros sistemos mieste reforma tikrai nebus greita ir užtruks 4-5 metus. Todėl tikrai jau rytoj niekas visų gydytojų po „vienu stogu“ nesukels.

„Kad visus sukelsime į vieną pastatą per prievartą, netiesa, turi būti gili diskusija. Kritikuoja tie, kurie nori taip paslėpti ligoninių sujungimo problemas“, - kalba A. Vaitkus, užsimindamas apie „vieną jauną politiką“.

Pietinė dalis - nuskriausta

Klaipėdos savivaldybė kaip vieną pagrindinių prioritetų yra numačiusi miesto daugiabučių namų kiemų tvarkymą, įrengiant papildomų parkavimo vietų automobiliams.

„Pietinė miesto dalis labiausiai nuskriausta. Reikia pagalbos ir Kauno gatvei, kur, atsiradus policijos komisariatui, situacija tapo tragiška“, - sako A. Vaitkus.

Anot jo, Savivaldybė suplanavo centralizuotai pirkti miesto tvarkymui reikalingas žaliavas: skaldą, trinkeles ir pan., ir taip sutaupyti pinigų.

Taip pat milijonus planuojama taupyti ne statant naujas sporto bazes, o rekonstruojant senas.

Anot mero, Sporto bazių trūksta, tačiau nenaudojamas buvęs dviračių trekas, miesto vadovas kelia ir buvusios ledo arenos Šilutės pl. klausimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder