Prieš rugsėjo 1-ąją pareigūnai patikrino pėsčiųjų perėjas prie švietimo ir ugdymo įstaigų, ar jos tinkamai pažymėtos kelių horizontaliuoju ženklinimu ir kelio ženklais.
Nustatę trūkumus, apie tai informavo kelių savininkus, kad šie imtųsi priemonių juos pašalinti.
Policijos departamentas pranešė, kad kartu su Lietuvos šaulių sąjunga ir policijos rėmėjais visoje Lietuvoje šiemet pasitelkta per kelis šimtus savanorių.
Jie padės užtikrinti prevencinį ir šviečiamąjį darbą, budės prie pėsčiųjų perėjų šalia švietimo ir ugdymo įstaigų.
Į savanorių gretas įsilieja vis daugiau Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovų, budės ir Karo policija.
Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tėvams primena, kad labai svarbu pirmiausia šeimose ugdyti drausmingus ir atsakingus eismo dalyvius.
Rodyti gerą pavyzdį keliuose ir pėsčiųjų perėjose bei vežant vaikus į mokyklą, kad kuo mažiau būtų nelaimių dėl neatsargumo.
"Labiausiai rūpinkitės savo mažaisiais, kurie pradeda naują etapą ir mokosi būti savarankiškais eismo dalyviais. Nuolat priminkite vaikams apie atsargumą, saugumą, atidumą.
Pakartokite Kelių eismo taisykles, kad jie mokėtų saugiai savarankiškai pasiekti mokyklą pėsčiomis, dviračiu ar elektriniu paspirtuku. Pasirūpinkite, kad turėtų visas reikalingas priemones: atšvaitą, šalmą, liemenę", - patarė R. Požėla.
Lietuvos policijos duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį šalies keliuose įvyko 275 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo nepilnamečiai - žuvo dešimtmetis keleivis ir 286 vaikai buvo sužeisti.
94 eismo įvykiai įvyko dėl pačių nepilnamečių neatsargumo.
Pareigūnai primena vairuotojams, kad po vasaros atostogų keliuose gerokai padaugėja transporto priemonių, nes į eismą įsilieja pradedantieji vairuotojai, į didžiuosius šalies miestus studijuoti atvykę jaunuoliai, todėl keliuose reikia būti itin dėmesingiems.
Prasidėjus naujiems mokslo metams, pareigūnai patruliuos užtikrindami eismo dalyvių, ypač jaunųjų, saugumą keliuose ir viešąją tvarką, tikrins mokyklinių, maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, bei kitų vairuotojų blaivumą.
Bus vykdomos trumpalaikės prevencinės priemonės, skirtos ir jauno amžiaus vairuotojams (moksleiviams, studentams), tikrinamas teisės vairuoti tam tikros kategorijos transporto priemonę turėjimas, saugos diržų, saugos šalmų naudojimas.
Policija ypač kreips dėmesį į tai, kaip nepilnamečiai, vairuojantys dviračius, elektrinius paspirtukus, mopedus, laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Taip pat bus tikrinama, ar pagal amžių jie gali vairuoti tam tikrą transporto priemonę, ar dėvi šalmus, ar elektriniu paspirtuku neveža keleivio ir ar nedaro kitų pažeidimų.
Rašyti komentarą