Nepilnamečių įdarbinimui jau ieškoma darbdavių

Ketvirtus metus iš eilės Klaipėdos savivaldybė įgyvendina programą, kurios tikslas - vasaros sezono metu padėti susirasti darbą nepilnamečiams.

Savivaldybė jau dabar kreipiasi į uostamiesčio darbdavius prašydama pateikti laisvas darbo vietas, kuriose galėtų dirbti nepilnamečiai. Tiesa, tokių darbdavių nėra daug. Įmonių vadovai atvirauja, kad įdarbinti vaikus - tikras galvos skausmas ir didžiulė atsakomybė. 

Nepaisant to, jie dalyvauja Savivaldybės programoje, nes tokiu būdu prisideda prie jaunosios kartos ugdymo, o Savivaldybė už kiekvieną įdarbintą nepilnametį įmonei padengia dalį jauno žmogaus minimalios algos.

Startuos gegužę

Kaip „Vakarų ekspresą“ informavo Klaipėdos savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Aistė Valadkienė, Savivaldybė jaunimo užimtumo vasaros metu ir integracijos į darbo rinką programą įgyvendins jau ketvirtus metus iš eilės.

„Programa startuoja nuo balandžio 1 d. Pirmiausia kreipiamės į Klaipėdos miesto darbdavius ir prašome jų pateikti laisvas darbo vietas, kuriose galėtų dirbti nepilnamečiai asmenys. Visi skelbimai sukeliami į www.klaipeda.lt puslapį ir nuo gegužės 10 d. suteikiama galimybė jaunimui rinktis laisvas darbo vietas“, - komentavo A. Valadkienė.

Darbdaviui ši programa yra naudinga tuo, kad Savivaldybė už įdarbintą nepilnametį padengia pusę jaunuolio minimalios algos. Taip pat darbdavys parodo savo socialinę atsakomybę ugdyti jaunąją kartą.

Pernai Savivaldybė buvo numačiusi finansavimą 90 darbo vietų, o sėkmingai visus du mėnesius išdirbo 83 jaunuoliai. Šiemet taip pat yra numatytas finansavimas 90 darbo vietų.

„Labai skatiname darbdavius įdarbinti jaunimą nuo 14 metų, nes būtent šio amžiaus paaugliams yra sunkiausia susirasti darbą vasaros metu“, - ragina A. Valadkienė.

Klaipėdos miesto savivaldybė ragina darbdavius įdarbinti ir 14 metų jaunimą, nes būtent šio amžiaus nepilnamečiams yra sunkiausia susirasti darbą vasaros metu.

Įdarbindavo ir be programos

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ (KKT) nepilnamečius vasaros metu įdarbindavo dar prieš Savivaldybės programą. Įmonė planuoja tęsti tokią tradiciją ir šiais metais.

Įmonės direktoriaus Gintaro Neniškio teigimu, sudėtingiausia būna naujokams, į darbą atėjusiems pirmą kartą, tačiau kai kurie net ir po pirmojo „šalto dušo“ ateina dirbti ir antrą sezoną.

„Daugiausiai rūpesčių kyla su jaunimu, kuriems nėra 16 metų, nes yra daug apribojimų dėl darbo valandų ir kt. Aišku, trūksta ir darbo įgūdžių, su vyresniais - paprasčiau. Visus nepilnamečius apmokome, jie bet kada gali klausti patarimo, nepaliekame vienų be priežiūros“, - kalbėjo G. Neniškis.

KKT įdarbina 16-17 metų nepilnamečius, jaunesnius - tik tuo atveju, jei labai trūksta darbuotojų. Pasak G. Neniškio, jaunimo darbas - tikrinti, ar mieste, mokamose aikštelėse, vairuotojai susimoka už automobilių stovėjimą, ar laikosi nustatytos tvarkos ir pan.

„Pasitaiko atvejų, kai pikti vairuotojai tuos jaunus žmones apšaukia, tai keturiolikmečiams tikrai didelis stresas, tokio amžiaus jaunimą norime apsaugoti nuo panašių situacijų“, - pastebėjo G. Neniškis.

Jis teigiamai vertina nepilnamečių įdarbinimo programą. Anot jo, tai - puiki priemonė supažindinti su darbo rinka, socialine atsakomybe, miesto tvarka, o ir atlygis visai solidus - nepilnamečiui kas mėnesį mokama minimali alga.

Dirba kartu

UAB „Minimelts LT“ direktorius Mindaugas Žilys atvirauja, kad dalyvaudamas programoje ir įdarbindamas nepilnamečius prisiima nemenką naštą ir atsakomybę.

Jaunimas ateina be įgūdžių, jautriai reaguoja į pastabas.

„Būna, kad dirbame kartu su jais, nes jie tiesiog kai kurių dalykų nesuvokia. Pavyzdžiui, nepilnametis dirba laipynių parko instruktoriumi, tai jam atrodo, kad jo darbas - tik laipynės. Jis nepakels nuo žemės ledų popierėlių, nors visai šalia yra šiukšliadėžė. Tenka mokyti ir tokių dalykų. Negaliu sakyti, kad visi nepilnamečiai taip siaurai supranta savo pareigas. Yra pasitaikę tikrai puikių, iniciatyvių ir atsakingų jaunų žmonių“, - pastebėjo M. Žilys.

Jis taip pat ketina šiemet antrus metus iš eilės dalyvauti Savivaldybės nepilnamečių įdarbinimo programoje.

M. Žilys mano, kad įdarbindami nepilnamečius darbdaviai imasi socialinės misijos - supažindina jaunus žmones su darbo rinka, pratina prie atsakomybių ir pareigų.

„Mums medalio už tai niekas neduoda, tačiau smagu, kai kiti darbdaviai giria jaunus žmones, kurie pas mus dirbo. Vadinasi, kažko išmokėme“, - šypsojosi Klaipėdos laipynių parko vadovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder