Studentai nori atkreipti dėmesį į jų problemas

(6)

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose penktadienį pirmą kartą organizuojama studentų eisena - siekiama atkreipti dėmesį į Lietuvos studentų problemas.

Renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą, o data pasirinkta ne atsitiktinai, mat lapkričio 17 laikoma tarptautine studentų diena.

Lietuvos studentų sąjungos atstovai tikino, jog prisijungti prie judėjimo gali visi, kas nori.

"Tikimės, jog prisijungs kiek įmanoma daugiau norinčiųjų, renginys eisena atvira visiems, registracijos nebuvo", - "Vakarų ekspresui" pasakojo Išorinės komunikacijos specialistė Gabrielė Jarošiūnaitė.

Pasak jos, idėja organizuoti eiseną kilo siekiant atkreipti dėmesį į Lietuvos studentus kamuojančias problemas.

"Pagrindinės vienijančios problemos yra studijų ir bendrabučių kokybė, galimybė derinti studijas su darbu, finansinės problemos, taip pat užsieniečių integracija", - pasakojo G. Jarošiūnaitė.

Lietuvos studentų sąjungos išorinės komunikacijos specialistė vylėsi, jog eisena taps ne tik dėmesio į kamuojančias bėdas atkreipimo priemone, tačiau taip pat padės pralaužti ledus siekiant gerinti studentų gyvenimo kokybę.

"Kiekviename mieste studentai pasirašė į Studentų problemų deklaraciją. Su šia deklaracija keliausime į Lietuvos respublikos Seimą", - pasakojo G. Jarošiūnaitė.

Tikimasi, jog eisena išaugs į kasmetinę tradiciją.

Klaipėdoje eisena vingiavo Tiltų gatve nuo Turgaus aikštės iki Atgimimo aikštės.

Lapkričio 17 - oji tarptautine studentų diena paskelbta 1941  metais  Londone vykusiame tarptautiniame studentų susirinkime nukreiptame prieš fašizmą.  

1939 m. lapkričio 17-ąją Čekoslovakijoje pasipriešinimo prieš vokiečių okupaciją metu, daug studentų buvo areštuota ir sušaudyta, o daugiau nei 1000 jų išsiųsta į koncentracijos stovyklas.

Studentai ruošiasi žygiui per Klaipėdą

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder