Prie balsadėžių Palangoje atėjo 6122 rinkėjai, už Šarūną Vaitkų pirmumo balsus atidavė 632

(3)

Europos Parlamento rinkimuose sekmadienį, birželio 9 d., dalyvavo tik 28,94 proc. Lietuvos rinkėjų. Palangoje balsuotojų aktyvumas buvo didesnis nei vidutinis šalyje –  36,89 proc.

TS –LKD pelnė daugiausiai – tris mandatus, Palangoje rinkėjai savo daugumą balsų atidavė taip pat už TS – LKD, šios partijos atstovus į Europos Parlamentą delegavo 30,24 proc. balsavusiųjų palangiškių. Antroje vietoje likusi Socialdemokratų partija Palangoje pelnė 12,77 proc. rinkėjų balsų. Trečia Palangoje buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 9.13 procento. Ketvirtoje – „Laisvė“ – 8.09%, penktoje - , S. Skvernelio Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 5.95%, šeštoje – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Septintoje – Tautos ir teisingumo sąjunga – 5.45%, Liberalų sąjūdis – aštuntas su 5.41 balso, devintas – Regionų partija su 5.25%, dešimta – Žaliųjų  partija su 4.05 procento.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems ir kiekvienam, kurie palaikėte TS – LKD ir atidavėte balsą būtent už šią politinę bendruomenę bei mano kandidatūrą. Sveikinu mūsų politinės bendruomenės narius Andrių Kubilių, Rasą Juknevičienę bei Paulių Saudargą, ateinančią kadenciją EP atstovausiančius Lietuvai,“ – sako Šarūno Vaitkaus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininko, įrašas Facebook pirmadienį, birželio 10 dieną.

Už jį šiuose rinkimuose pasisakė ir pirmumo balsus atidavė 632 palangiškiai, ir tai yra ketvirtas rezultatas visoje Mėguvos rinkimų apygardoje (po minėtų trijų kandidatų). Rinkėjams reitingavus TS-LKD kandidatų į EP sąrašą per rinkimus, Š Vaitkus nukrito iš  10 vietos į 18-ą.

„Įvertinus tai, kad prie balsadėžių Palangoje atėjo 6122 rinkėjai, akivaizdu, kad palangiškiai su kaupu ištesėjo savo žodį – manęs į Briuselį neišleido,“ – sako įrašas.

Kuo šilčiausius linkėjimus Š. Vaitkus siunčia iš Amsterdamo: „Nusprendėme kelias dienas pabūti turistais ir išbandyti naujojo skrydžio Palanga – Amsterdamas privalumus.“

PT primena, kad du Europos Parlamento mandatai atiteko socialdemokratams – Vilijai Blinkevičiūtei ir Vyteniui Andriukaičiui.  Po vieną mandatą gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Aurelijus Veryga, S. Skvernelio Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – važiuos Virginijus Sinkevičius, „Laisvė“ – Dainius Žalimas, Liberalų sąjūdis – Petras Auštrevičius.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) vienintelį mandatą vėl iškovojo politinės jėgos lyderis Waldemaras Tomaszewskis.

Dar vienas EP naujokas bus apkaltos būdu iš Seimo pašalintas Petras Gražulis. Jo vadovaujama Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) iškovojo vieną mandatą europarlamente. Paaiškėjus rezultatams, P. Gražulis pergale vadino „stebuklu“, tačiau prisipažino, kad dar nenusprendė, ar važiuos į Briuselį.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder