Ar Lietuva gali pasitraukti iš „Eurovizijos"?

(9)

Toks klausimas kilo šiomis dienomis, kai buvo registruota peticija, kuria siekiama, kad Lietuva nebedalyvautų dainų konkurse „Eurovizija". Kritikai sako, kad tai jau seniai nebe dainų konkursas, renginys tapo LGBT propagandos įrankiu, todėl pinigus, kurie skiriami Lietuvos dalyvavimui, galima būti panaudoti kitur.

Peticiją su siūlymu Lietuvai trauktis iš „Eurovizijos" sukūrė į Europos Parlamentą išrinktas Petras Gražulis. Jis sako, kad „Eurovizijos" mūsų šaliai jau užteks. „Kiekvienais metais Lietuva išleidžia šimtus tūkstančių mokesčių mokėtojų pinigų „Eurovizijos" konkursui. Deja, šių metų „Eurovizija" įrodė, kad renginys jau nebeturi nieko bendro su dainomis.

Šis renginys tapo LGBT propagandos įrankiu, kurio metu vertinamos ne dainos ar atlikėjų gabumai, bet seksualinių iškrypimų demonstracijos ir jų šou elementai. Satanizmo seansai, homoseksualų, transeksualų, belyčių ir panašių asmenų paradai tapo „Eurovizijos" varikliu, kurį akivaizdžiai remia šalių selektyviai sudarytos komisijos. Faktas, kad renginyje buvo uždraustas Europos Sąjungos vėliavos naudojimas, bet laisvai leidžiamos LGBT vaivorykštės, apie „Euroviziją" pasako daugiau nei reikia", - rašoma sukurtoje peticijoje.

Joje konstatuojama, kad šis konkursas tapo LGBT politiniu įrankiu skleisti žalingą Lietuvai ideologiją: „Todėl kviečiame Lietuvos valstybės vadovus kuo greičiau nutraukti dalyvavimą „Eurovizijoje", kaip tai padarė Turkija, Vengrija, bei svarsto tai padaryti Latvija. O finansus skirti nacionaliniam šeimos renginiui skirtam tradicinių vertybių puoselėjimui. Toks renginys turėtų vykti tarptautinės šeimos dienos proga gegužės mėnesio viduryje."

Peticiją, kuri skirta Seimui Vyriausybei ir Prezidentūrai, pasirašė jau beveik 2200 žmonių.

Pasirodžius žiniai apie iniciatyvą, LRT pateikė ir savo vertinimą, kad 2024 m. „Eurovizijos" dainų konkursas sulaukė precendento neturinčios sėkmės, prie ekranų pritraukdamas didžiulę auditoriją tiek Europoje, tiek visame pasaulyje. Net 163 mln. žiūrovų stebėjo šį konkursą per visuomeninius transliuotojus, o balsavo iš 156 pasaulio šalių. Taigi, atsisakyti transliacijų, panašu, neketinama. LRT nurodo, kad visuomeninio transliuotojo misija - telkti ir ugdyti visuomenę pristatant įvairius projektus bei iniciatyvas.

Į tai sureagavęs P.Gražulis priminė, iš kokių pinigų yra išlaikomas visuomeninis transliuotojas. „Ponams iš LRT noriu priminti, kad ne kas kitas, o mokesčių mokėtojai jus išlaiko ir Seimo sprendimu gausiai finansuoja (šiais metai skirta virš 72 milijonų Eur). Ir ne jūs, o žmonės nuspręs, kur dalyvaus Lietuva ar nedalyvaus. Jūsų misija yra ugdyti, o ne tvirkinti visuomenę. Kaip tik „Eurovizija" būtent ir tapo tvirkinimo konkursu, o tai prieštarauja LRT misijai", - socialiniame tinkle rašė politikas.

Tai ne pirma tokia iniciatyva, siūlanti nebedalyvauti „Eurovizijoje". Panaši peticija buvo registruota Latvijoje, kur ją jau pasirašė apie 10 tūkst. gyventojų, todėl iniciatyvą turės svarstyti šalies parlamentas. Po to, kai šiemet iš konkurso buvo pašalintas Nyderlandų atstovas, pasirodė žinių, kad šalies nacionalinis transliuotojas „Avrotros" neatmeta galimybės ateityje „Eurovizijos" neberodyti, nes konkursas praranda tikslą jungti šalis ir tautas per muziką.

O štai Belgijos televizijos kanalas VRT vykstant konkursui Izraelio atstovės pasirodymo metu trumpam nutraukė transliaciją ir ekrane parodė žinutę, raginančią nutraukti ugnį Gazoje.

Taip pat jau po šių metų konkurso buvo pranešta, kad likus pusvalandžiui iki finalo šešios šalys, tarp kurių ir Airija bei Didžioji Britanija, svarstė pasitraukti iš konkurso dėl to, kad jame buvo leista dalyvauti Izraeliui.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder