Bendram siekiui - išsaugoti statinius - susivienijo ir Neringos bendruomenė (1)

Reaguodama į LR Vyriausybės ir VĮ Turto banko ketinimus Nidos švyturio komplekso bei buvusių poilsio namų „Medikas“ statinius parduoti viešame aukcione, Neringos savivaldybės bendruomenės atstovai, subūrę iniciatyvinę grupę, išplatino atvirą laišką-kreipimąsi į LR Seimą ir LR Vyriausybę „Dėl nekilnojamojo turto išsaugojimo visuomenės reikmėms“, po kuriuo kviečiami pasirašyti visi neringiškiai, žinomi kultūros, meno atstovai bei visi, kurių gyvenimas, veikla vienaip ar kitaip siejasi su Kuršių nerija ir kurie nėra abejingi Neringos ateičiai.

„Džiaugiuosi, kad turime tokią vieningą ir atsakingą bendruomenę, kuriai nuoširdžiai rūpi Neringos ateitis ir jos atstovai susibūrė svarbiam tikslui, ties kuriuo visi intensyviai dirbame kalbėdami su valdžios atstovais ir ieškodami kompromisų, teikdami pastatų įveiklinimo koncepcijas, siūlydami alternatyvas, prašydami išsaugoti tai, kas yra mūsų istorija ir prasminga ateitis. Tikiu, kad bendromis jėgomis pavyks apginti visuomenės interesą ir išsaugoti šiuos statinius kultūros, meno, sporto bei švietimo reikmėms“, - kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.

Su atviro laiško-kreipimosi turiniu susipažinti bei jį pasirašyti dvi savaites bus galima Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje Nidoje (Pamario g. 53) ir jos filialuose: Juodkrantėje (Ievos Kalno g. 9), Preiloje (Preilos g. 27), taip pat Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B), Pervalkos karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre (Pervalkos g. 1), Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centre Nidoje (Naglių g. 8). Su minėto rašto turiniu galima susipažinti ir internetinėje erdvėje - Neringos savivaldybės puslapyje bei „Facebook“ paskyroje, taip pat Neringos grupėse socialiniuose tinkluose.

Iniciatyvinė grupė taip pat surengs atvirą forumą internetinėje erdvėje. Jo metu visuomenė galės detaliau susipažinti su ketinamais parduoti objektais ir ateities vizijomis - kaip šie statiniai galėtų būti įveiklinti, kad tarnautų visuomenės reikmėms ir kurtų pridėtinę vertę. Forumo data bus paskelbta atskirai.

Neringos bendruomenės iniciatyvinės grupės nariai yra ne vien neringiškiams, bet ir platesnei visuomenei pažįstami žmonės: Vitalija Teresa Jonušienė, dr. Lina Motuzienė, Raimonda Ravaitytė-Meyer, Aušra Feser, Norbertas Airošius, Edita Lubickaitė, Rūta Žeimienė, Gražina Žemaitienė.

Atkreiptinas dėmesys, kad Nidos švyturys - vienas svarbiausių Nidos tapatybės simbolių, o švyturio papėdėje esantys pastatai ir jų priklausiniai yra neatskiriama istorinio švyturio komplekso dalis, kuri, kaip teigiama atvirame laiške, yra nedaloma ir neparduotina. Švyturio statinių komplekse planuojama įkurti unikalų interaktyvų Šviesos muziejų, sukurti atviras visuomenei menininkų dirbtuves, specializuotą lauko skaityklą-kavinę ir kt.

Viešame kreipimesi taip pat akcentuojama, kad buvę poilsio namai „Medikas“ yra paskutinis dar likęs neįveiklintas visuomeninis objektas, tinkamas specialistų ir mokinių apgyvendinimui. Jo neišsaugojus nei biudžetinės, nei nacionalinės švietimo ir kultūros įstaigos neturės galimybių mokėti rinkos diktuojamų nuomos kainų ir Neringoje nebegalės tęsti savo veiklų.

PASKUTINIS. Buvę poilsio namai „Medikas“ yra paskutinis dar likęs neįveiklintas visuomeninis objektas, tinkamas specialistams ir mokiniams apgyvendinti. Neringos savivaldybės nuotr.

PASKUTINIS. Buvę poilsio namai „Medikas“ yra paskutinis dar likęs neįveiklintas visuomeninis objektas, tinkamas specialistams ir mokiniams apgyvendinti. Neringos savivaldybės nuotr.

***

Subsidijoms už įsigytus elektromobilius - dar 1 mln. eurų

Perskirsčius Klimato kaitos programos lėšas, dar 1 mln. eurų skirta gyventojams išlaidoms už įsigytus elektromobilius kompensuoti.

Kviečiame teikti paraiškas ir pasinaudoti galimybe gauti paramą žaliajam transportui. Praėjusiais metais tam skirta 5 mln. eurų, visa ši suma jau išnaudota. Draugiškesnį aplinkai elektra varomą automobilį įsigijo daugiau nei 1,3 tūkst. asmenų.

Gautos 1 339 paraiškos, įsigyti 808 naudoti elektromobiliai ir 531 naujas. Sunaikinti 236 seni taršūs automobiliai. Už juos išmokėtos 2,5-6 tūkst. eurų kompensacinės išmokos.

Kvietimą šiai priemonei Aplinkos projektų valdymo agentūra paskelbė 2021 m. gegužės mėn. Numatytas kompensacinės išmokos dydis vienam gyventojui už įsigytą naudotą elektromobilį yra 2,5 tūkst. eurų, už įsigytą naują elektromobilį - 5 tūkst. eurų. Papildoma 1 tūkst. eurų kompensacija skiriama pareiškėjui, kuris sunaikino seną transporto priemonę. Tai reiškia, jog už keičiamą seną automobilį į elektromobilį kompensacija gali siekti iki 6 tūkst. eurų.

Paraiškos subsidijoms gauti priimamos per APVIS informacinę sistemą (https://apvis.apva.lt/). Kvietimas galioja iki birželio 1 d. arba tol, kol pakaks lėšų.

Analizuojant pastarųjų metų tendencijas matyti, jog kasmet tik elektra varomų lengvųjų automobilių Lietuvos keliuose daugėja: 2015 m. pabaigoje jų iš viso buvo registruota 164, 2016 m. - 353, 2017 m. - 621, 2018 m. - 970, 2019 m. - 1 397, o 2020 m. - 2 496, 2021 m. - 2 502, iš jų naujų - 1 155, o naudotų 1 347.

Aplinkos projektų valdymo agentūros skelbta inf.

***

Kviečiame dalyvauti apklausoje apie jaunų šeimų laisvalaikį Neringoje

Primename, kad Neringos savivaldybės jaunimo reikalų taryba atlieka apklausą, kurios tikslas - išanalizuoti Neringos miesto jaunų šeimų laisvalaikio praleidimo būdus bei poreikį. Atlikto tyrimo rezultatai atskleis Neringos miesto jaunų šeimų laisvalaikio ypatumus ir leis plėtoti jaunų šeimų laisvalaikio praleidimo galimybes.

Kiekvieno iš jūsų atsakymas yra labai svarbus. Užpildyti anketą užtruksite vos kelias minutes.

Į klausimus galite atsakyti užpildydami elektroninę anketą internete (ją rasite svetainėje www.neringa.lt, Naujienų skiltyje) arba atspausdintą anketą (ją rasite Neringos socialinių paslaugų centro Atvirojoje jaunimo erdvėje adresu: Taikos g. 11-2).

Anketa yra anoniminė, jos pasirašyti nereikia. Atsakymų laukiame iki šių metų sausio 30 d.

***

Kviečia į miško architektūros ekskursiją

Sausio 29 d., šeštadienį, 12 val. Nidos meno kolonija (NMK) kviečia į ekskursiją su architektu Antonu Šramkovu.

Ši programa įgyvendinama kaip NMK vykdomo projekto „Neringos miško architektūra“ (NMA) ir platesnio projekto „Neringa - Lietuvos kultūros sostinė 2021“ dalis. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, „Nordic Culture Point“ ir „Neringa ‒ Lietuvos kultūros sostinė 2021“ programos.

Šį mėnesį taip pat vyko susitikimai su kraštovaizdininke Gražina Žemaitiene bei girininku Gediminu Virgilijumi Dikšu.

Daugiau informacijos rasite NMK tinklalapyje www.nidacolony.lt

***

Informacija dėl Neringos mobiliojo punkto darbo laiko

Nidos mobiliajame punkte (Nidos-Smiltynės pl. 2) PGR tyrimai imami antradieniais ir penktadieniais nuo 11 iki 14 val.

Registracija tel. 1808 ir internetu www.1808.lt

Nelikus laisvų vietų galite skambinti tel. 8 604 10 451 (antradieniais ir penktadieniais nuo 8 iki 12 val.).

Sidebar placeholder