Garbės teismas tęs Vėgėlės drausmės bylos nagrinėjimą

Garbės teismas tęs Vėgėlės drausmės bylos nagrinėjimą

Advokatų garbės teismas antradienį tęs teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos iškeltos drausmės bylos advokatui Ignui Vėgėlei dėl jo viešų pasisakymų nagrinėjimą.

Anksčiau posėdžiuose buvo išklausyti šalių procesiniai prašymai, pateikti atsiliepimai.

Praėjusiame teismo posėdyje rugpjūčio pabaigoje drausmės byloje nusišalino jos pranešėjas Andrius Iškauskas.

Apie tai socialiniuose tinkluose paskelbė tiek visuomenininkas Andrius Tapinas, kurio prašymu bylą iškėlė teisingumo ministrė E. Dobrowolska, tiek pats I. Vėgėlė, tvirtinęs, kad A. Iškauskas nusišalino dėl atstovavimo A. Tapino įkurtai viešajai įstaigai „Laisvės TV“

I. Vėgėlė posėdžio metu suabejojo jo nešališkumu, teigdamas, jog A. Iškauskas esą nutylėjo, kad anksčiau yra atstovavęs minėtai įstaigai.

Pats A. Iškauskas BNS tuomet teigė negalintis atskleisti detalių, nes posėdžiai vyksta už uždarų durų. Anot jo, nė vienas garbės teismo dalyvis neturėtų atskleisti informacijos, kuri buvo sužinota posėdžio metu.

Numatyta, kad bylą toliau nagrinės trys Advokatų garbės teismo nariai. Tokią galimybę numato Advokatų drausmės bylų nagrinėjimo aprašas. 

Drausmės byla advokatui pernai rugsėjį iškelta dėl to, kad jis viešojoje erdvėje pasisakydamas apie asmenų, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos metu ir karo Ukrainoje metu, veiklą galėjo suklaidinti visuomenę, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti nurodytų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu.

Viešame komentare pernai liepos viduryje I. Vėgėlė kėlė abejones dėl paramos medikams per koronaviruso pandemiją ir Rusijos užpultiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumo.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai?

Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk ir išloši labdaringus pinigus...“ – naujienų portale „Delfi“ paskelbtame komentare teigė I. Vėgėlė.

Nors I. Vėgėlės komentare A, Tapinas nėra minimas, būtent jis organizavo lėšų rinkimo akciją pirkti kovinį droną „Bayraktar“ Ukrainos kariuomenei ir vėliau vyko į JAV žaisti pokerio.

Dėl šio komentaro visuomenininkas parašė skundą teisingumo ministrei

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder